Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Post Mortem (PC)
OkładkaPost Mortem (PC)

Post Mortem PC

Utrzymana w mrocznych klimatach detektywistyczna przygodówka. Akcja przenosi nas do Paryża lat dwudziestych XX wieku. Zostajemy wynajęci przez tajemniczą piękność w celu odnalezienia zabójcy jej siostry i szwagra.

Przygodowe | FPP | detektywistyczne | elementy logiczne | dwudziestolecie międzywojenne

Post Mortem Premiera PC

30listopada2002

pudełko PL

18czerwca2003

producent: Microids/Anuman Interactive wydawca: Microids/Anuman Interactive wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Post Mortem

Syberia

Testament Sherlocka Holmesa

Saint Kotar

Post Mortem to kolejna gra przygodowa z firmy Microids niewątpliwie zachęconej sukcesem Syberii – jednej z najlepszych gier przygodowych ostatnich lat. Akcja przenosi nas do Paryża lat dwudziestych XX wieku, czyli w okres największej rewolucji kulturalnej, kiedy to nowe odkrycia naukowe zaczęły wypierać magię i okultyzm. Gracz wciela się w rolę amerykańskiego detektywa Gusa Macphersona wynajętego przez tajemniczą piękność w celu odnalezienia zabójcy jej siostry i szwagra. Zostali oni zamordowani w rytualny sposób w ekskluzywnym pokoju hotelowym. Kobieta uważa, że policja prowadzi śledztwo w partacki i nieefektywny sposób – ty graczu musisz okryć kulisy tej tajemniczej sprawy.

Podczas śledztwa przyjdzie nam rozmawiać i wyciągać informacje od około dwudziestu różnych postaci, przy czym nie wszystkie okażą wolę współpracy. Cała gra wykonana jest w technologii trójwymiarowej z widokiem z pierwszej osoby. Jak zapewnia producent, fabuła gry jest całkowicie nieliniowa i posiada kilka różnych zakończeń zależnych od sposobu prowadzenia śledztwa. Na dodatek grę wyposażono w specjalny silnik odpowiedzialny za prowadzenie dialogów, dzięki któremu konwersacja przestaje być schematyczna, jak w innych tego typu produkcjach. Dzięki tym cechom Post Mortem zapewnia graczom ponad 15 godzin satysfakcjonującej rozgrywki - rozgrywki satysfakcjonującej tym bardziej, że prócz samej istoty prowadzonego śledztwa, gracz poznaje realia tamtego okresu historycznego.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 462 głosów czytelników.

Post Mortem cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Post Mortem

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Post Mortem Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 350 MHz
  • 64 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB (Riva TNT lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows 95/98/Me/XP