Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXBOXPS2
Okładka Indigo Prophecy (PC)
OkładkaIndigo Prophecy (PC)

Fahrenheit

Indigo Prophecy

Utrzymana w konwencji detektywistycznego thrillera trzecioosobowa gra przygodowa autorstwa studia Quantic Dream.

Przygodowe | TPP | thriller | detektywistyczne

„Fahrenheit” to dzieło z gatunku trzymającej w napięciu przygodowej gry akcji z potężną domieszką elementów dwuznacznych, niepewnych czy też najzwyczajniej w świecie przerażających.

Akcja rozgrywa się w samym Nowym Jorku, roku pańskiego 2005, kiedy to miastem wstrząsają dramatyczne wydarzenia. Nie wiedzieć skąd i dlaczego każdego dnia bestialsko mordowanych jest parę, na pozór przypadkowych, osób, a policja jest całkowicie bezsilna i bezowocna w próbach ustalenia przyczyny tych zdumiewających zbrodni. Za tymi morderstwami nie stoi ani mafia, również nie czyni to notoryczny psychopata-zabójca, tudzież zły na cały świat desperat – morderstw dokonują prawi i uczciwi obywatele tego miasta. Wydarzenia owe przybrały już formę epidemii, i co gorsza nie zanosi się na to, aby szybko ustały.

Lucas Kane staje się kolejnym sprawcą, a zarazem ofiarą tych dramatycznych wypadków. Popełnił zbrodnie i co gorsza niewiele z tego pamięta. Prześladowany opętańczymi wizjami musi uciekać przed policją i jednocześnie znaleźć rozwiązanie zagadki: dlaczego zabił? W rozwikłaniu tej szarady wspiera go inspektor policji – pani Carla Valenti.

Gracz może wcielić się w Lucasa Kane'a lub w intrygującą panią policjantkę. Daje to niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w rozgrywce na dwóch płaszczyznach: łowcy oraz zwierzyny. W grze gracz napotyka szereg postaci, które są cennym źródłem informacji, a umiejętna rozmowa z nimi „popycha” fabułę do przodu (czasem potrafi jednak dosyć skutecznie zagmatwać poznane dotąd fakty).

Grafika jest całkowicie trójwymiarowa, zaś akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Oprawa wizualna wykorzystuje możliwości PlayStation 2 oraz Xboxa w stopniu znakomitym: sugestywne cienie, niepokojąca gra świateł, rozwinięta animacja oraz realistycznie odwzorowane realia funkcjonowania tej owianej ponurą tajemnicą metropolii.

Ostatnia modyfikacja 12 czerwca 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 4089 głosów czytelników.

Fahrenheit cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fahrenheit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Fahrenheit Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX