Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2009, 12:20

autor: Jiker

Wieści ze świata (The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, inFamous, Team Fortress 2) 22/05/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera dema inFamous i DLC do The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, premiera aktualizacji do Team Fortress 2, nowe studio deweloperskie założycieli Rockstar Games i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera dema inFamous i DLC do The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, premiera aktualizacji do Team Fortress 2, nowe studio deweloperskie założycieli Rockstar Games i inne. Zapraszamy do lektury.

CCP

Islandzka firma CCP, producent gry MMO EVE Online (w ostatnim czasie produkcja dobiła do 300 tysięcy użytkowników), została ujęta na liście najszybciej rozwijających się europejskich firm ostatnich dwunastu miesięcy w kategorii mediów cyfrowych, przygotowanej przez grupę Media Momentum. CCP otrzymało także wyróżnienie w kategorii „Największego potencjału rozwojowego”.

inFamous/Tiger Woods PGA Tour 10

W ramach PlayStation Network opublikowane zostały wersje demonstracyjne gier inFamous i Tiger Woods PGA Tour 10. O ile druga z wymienionych gier trafi do naszych sklepów dopiero w lipcu, o tyle dzieło studio Sucker Punch zadebiutuje już 27 maja.

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

Studio Starbreeze opublikowało na łamach Xbox Live Marketplace dwa DLC do swojej najnowszej produkcji – strzelaniny FPP The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena. Pierwszym jest darmowy Commentary Mode (do przyszłego tygodnia mogą go pobrać jedynie posiadacze złotego abonamentu Xbox Live), w którym developerzy przez cztery i pół godziny komentują zmagania Riddicka w odnowionej kampanii Escape from Butcher Bay. Drugi składa się natomiast z pięciu nowych map do poszczególnych trybów opcji multiplayer: Munity (Butcher Bay Riot), Sneerock (Deathmatch), Tracker Star (Capture the Flag), Viper Run (Butcher Bay Riot) oraz The Tangle (Pitch Black). Jego cena ustalona została na poziomie 800 punktów MS. Nie wiemy, kiedy dodatki udostępnione zostaną dla pecetowców i posiadaczy PlayStation 3. Być może stanie się to już w przyszłym tygodniu.

Rockstar Games

Jamie King i Gary Foreman, założyciele firmy Rockstar Games, zdecydowali się na otwarcie nowego studia deweloperskiego – 4mm Games. Firma skupi się na produkcji wysokojakościowych gier, w czym mają pomóc fundusze otrzymane od Autumn Games, głównego inwestora studia.

Company of Heroes

Przedstawiciele studia Relic Entertainment podjęli temat nowej łatki do strategicznej produkcji Company of Heroes. Na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego gry zamieścili m.in. główne cele, jakie powinny zostać wprowadzone w ramach aktualizacji. O tym, kiedy patch zostanie opublikowany, dowiemy się w przyszłości.

KOEI/Square Enix

Capcom nie będzie jedyną japońską firmą, która zjawi się na tegorocznych targach E3 (2-4 czerwca) w okrojonym składzie z powodu epidemii świńskiej grypy. Podobną decyzję podjęto w ostatnich dniach także w siedzibie KOEI oraz Square Enix.

Team Fortress 2

Zapowiadana od dłuższego czasu aktualizacja do Team Fortress 2 jest już dostępna. Pobierzecie ją automatycznie w momencie ponownego uruchomienia gry. W związku z tym, firma Valve zdecydowała się na wprowadzenie darmowego weekendu, pozwalającego przetestować swoje dzieło bez konieczności jego zakupu, oraz obniżyła o 50% cenę jednej z najpopularniejszych sieciowych strzelanin FPP.

Indigo Prophecy

David Cage z Quantic Dreams, projektant m.in. Omikron: Nomad Soul oraz Heavy Rain na PS3 oznajmił, że szanse na wyprodukowanie kontynuacji gry zręcznościowo-przygodowej Indigo Prophecy/Fahrenheit, wydanej w 2005 roku na PC, Xboksa i PlayStation 2, są zerowe. Głównym powodem jest fakt, że twórcy gry zamknęli całkowicie historię jej bohaterów.

Watchmen: The End is Nigh

Drugi rozdział komputerowego Watchmen: The End is Nigh nie zostanie wydany w wersji na PC, poinformował wydawca, firma Warner Bros. Interactive. Produkcja, opowiadająca wydarzenia sprzed kinowego obrazu, trafi zatem w całości jedynie na Xboksa 360 i PlayStation 3. W tym pierwszym przypadku w formie cyfrowej (Xbox Live Arcade), a także w pudełkowej w zestawie z pierwszym epizodem. Posiadacze PS3 będą mogli także pobrać grę z sieci (PlayStation Network), ale również nabyć ją w zestawie z pierwszym rozdziałem oraz filmem Watchmen zapisanym na płycie Blu-ray (tzw. Watchmen: The End is Nigh The Complete Experience).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Terminator: Ocalenie

SBK 09: Superbike World Championship PS3

SBK 09: Superbike World Championship X360

Madden NFL 10

Crime Scene

MySims Racing

Fight Night Round 4

The King of Fighters XII

The BIGS 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Ghostbusters: The Video Game Gramy!

Need for Speed Nitro

Aliens vs Predator

Venetica

Alpha Protocol

Call of Juarez: Więzy Krwi

Killzone 2

The Sims 3

Tony Hawk: RIDE

Sacred 2: Fallen Angel - koncert Blind Guardian Gramy!

gry