Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSPWiiPS3PS2X360
Okładka Madden NFL 10 (PSP)

Madden NFL 10

Madden NFL 07 to kolejna odsłona bodaj najpopularniejszej i najlepszej serii traktujących o futbolu amerykańskim. W grze otrzymujemy możliwość poprowadzenia jednej z 32 drużyn występujących na co dzień w amerykańskiej National Football League.

Sportowe | futbol amerykański | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Madden NFL 10 (PSP)

data premiery gry:

14sie2009

X360 PS3 PS2 PSP Wii

Madden NFL 10 to kolejna już odsłona jednej z najlepszych sportowych serii gier wydawanych przez Electronic Arts. W najnowszej części symulacji futbolu amerykańskiego programiści ze studia Tiburon, odpowiedzialnego za przygotowanie gry, skupili się na podniesieniu realizmu rozgrywki do granic możliwości.

W grze otrzymujemy możliwość poprowadzenia jednej z 32 drużyn występujących na co dzień w amerykańskiej National Football League. Gracz nie jest odpowiedzialny wyłącznie za samą rozgrywkę, ale również za przygotowywanie taktyki przed meczem oraz trening swojego zespołu. Gra wykorzystuje sprawdzone rozwiązania z poprzednich części serii oraz wprowadza wiele nowych. Zdecydowanej poprawie uległ między innymi system kontroli nad zawodnikiem. Zaimplementowano również wiele nowych zagrywek i zwodów.

O wysoki realizm rozgrywki dba również technologia animacji Pro-Tak. Dzięki niej w Madden NFL 10 możliwe są takie charakterystyczne zagrania dla amerykańskiego futbolu, jak dziewięcioosobowa szarża czy zwody i uniki rozgrywających przed podaniem piłki. O wierność realiom dba również technologia Procedural Awareness, dzięki której idealnie odwzorowano mimikę twarzy zawodników i ruchy głowy. Przykładowo wzrok rozgrywającego po podaniu piłki podąża za nią, a biegnący skrzydłowy cały czas śledzi jej lot. Dopełnieniem jest również aż 50 różnych statystyk opisujących każdego z zawodników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Madden NFL 10

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Madden NFL 10

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Sprzedaż serii Madden przekroczyła 99 mln egzemplarzy
Sprzedaż serii Madden przekroczyła 99 mln egzemplarzy

wiadomość2 lutego 2013

Firma Electronic Arts poinformowała, że seria Madden sprzedała się już w ponad 99 milionach egzemplarzy. Ogłoszono również, że tegoroczna odsłona cyklu zadebiutuje w sierpniu.

EA podsumowuje ubiegły rok - 10 mln FIFA 10, 5 mln Bad Company 2, sukces startowych DLC
EA podsumowuje ubiegły rok - 10 mln FIFA 10, 5 mln Bad Company 2, sukces startowych DLC

wiadomość12 maja 2010

Firma Electronic Arts zamieściła w Sieci szczegóły najnowszego raportu finansowego. Poznaliśmy w ten sposób nie tylko aktualną sytuację ekonomiczną wydawcy, ale również poziom sprzedaży najpopularniejszych gier EA. Szerszego omówienia doczekała się również kwestia startowych dodatków DLC.

EA podsumowuje rok 2009: Dragon Age przebił 3 miliony, Fifa 10 prawie dobiła do 10 mln
EA podsumowuje rok 2009: Dragon Age przebił 3 miliony, Fifa 10 prawie dobiła do 10 mln

wiadomość9 lutego 2010

Electronic Arts to kolejny wydawca, który ujawnił swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał minionego roku kalendarzowego oraz podzielił się danymi o sprzedaży swoich najpopularniejszych gier.

Electronic Arts o premierach swoich nowych gier
Electronic Arts o premierach swoich nowych gier

wiadomość12 stycznia 2010

Podczas prezentacji planów Electronic Arts na przyszły rok finansowy, John Riccitiello, szef firmy, przedstawił szacunkowe daty premier kilku bardzo ważnych tytułów. Okazuje się więc, że w okresie od 1 kwietnia 2010 roku do 31 marca 2011 roku zobaczymy takie produkcje jak: nowy Medal of Honor, kolejny Crysis, odświeżony Need for Speed i przerażający Dead Space 2.

Electronic Arts: straty, cięcia, powrót Need for Speed i Medal of Honor
Electronic Arts: straty, cięcia, powrót Need for Speed i Medal of Honor

wiadomość10 listopada 2009

Firma Electronic Arts opublikowała raport dotyczący wyników finansowych za miniony okres biznesowy (od lipca do września tego roku) i przedstawiający plany na przyszłość. Okazuje się, że jeden z czołowych wydawców wciąż traci pieniądze, ale ma kilka asów w rękawie. Wśród nich wymienić można Need for Speed w wykonaniu studia Criterion oraz powrót Medal of Honor.

X360
PS3
PS2
PSP
Wii