Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3PS2
Okładka NCAA Football 08 (X360)

NCAA Football 08

NCAA Football 2008 to kolejna część serii od Electronic Arts, która podejmuje temat futbolu amerykańskiego, jednak w odróżnieniu od Madden NFL, który opiera się na najbardziej znanej lidze tej dyscypliny sportowej, NCAA koncentruje się na rozgrywkach uniwersyteckich.

Sportowe | rugby

Okładka NCAA Football 08 (X360)

data premiery gry:

17lip2007

X360 PS3 PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NCAA Football 2008 to kolejna część serii od Electronic Arts, która podejmuje temat futbolu amerykańskiego, jednak w odróżnieniu od Madden NFL, który opiera się na najbardziej znanej lidze tej dyscypliny sportowej, NCAA koncentruje się na rozgrywkach uniwersyteckich. Każdego roku tysiące studentów w USA próbuje przebić się do najlepszej ligi na świecie. Udaje się to garstce z nich, ale dzięki NCAA Football 2008 można przynajmniej pomarzyć sobie „jakby to było, gdyby się jednak udało...”.

Głównym trybem zabawy jest kariera, w której możemy stać się legendą uniwersyteckiego futbolu. Zaczynamy od wykreowania własnego zawodnika – można stworzyć go od podstaw lub wcielić się w jednego istniejących w rzeczywistości graczy. Następnie przechodzimy eliminacje i gramy w trybie pucharowym, gdzie startuje 16 zespołów reprezentujących różne miasta. O ile na początku gra się przy zaledwie kilkunastu osobach kibicujących zza boiska, o tyle wraz z kolejnymi sukcesami zyskujemy coraz większą rzeszę kibiców. Potem idzie już z górki – podpisujemy kontrakty z kolejnymi, coraz lepszymi drużynami, gramy o coraz większe stawki, by w końcu dotrzeć na sam szczyt sławy.

Innym trybem jest Dynasty Mode – wcielamy się w nim w rolę trenera drużyny uniwersyteckiej, którego zadaniem jest sprawowanie kontroli nad własnym zespołem oraz (przede wszystkim) wyszukiwanie młodych talentów i przekonywanie ich, by zechcieli zagrać w naszej drużynie. Każdy zawodnik jest inny, posiada odmienne umiejętności i słabości, więc trzeba dowiedzieć się o nim jak najwięcej, by udanie wkomponował się w zespół.

W NCAA Football 2008 dodano poza tym wiele nowych ruchów zawodnikom, dodatkowe stadiony (teraz jest ich aż 115 – w poprzedniej części było 40) oraz usprawniono po raz kolejny oprawę graficzną. W grze zawarto też specjalny system motywacji – jeśli danemu zawodnikowi dobrze idzie, będzie grał coraz lepiej. Analogicznie, jeśli przez jakiś czas gra mu nie wychodzi, będzie potrzebował kilku spotkań, aby się przełamać – wtedy warto dać mu odpocząć przez kilka meczów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do NCAA Football 08

Wymagania wiekowe NCAA Football 08

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe NCAA Football 08

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
Gra NCAA Football 08 wzbogacona o realistyczną pogodę
Gra NCAA Football 08 wzbogacona o realistyczną pogodę

wiadomość17 sierpnia 2007

Nie przejmując się zbytnio problemami technicznymi z grą Madden NFL 08, Electronic Arts rozwija inną ze swoich produkcji, NCAA Football 08, o kolejne pomysły. Tytuł traktujący o popularnym w USA sporcie zespołowym wzbogacił się ostatnio się o bardzo interesującą cechę - aktualizowaną co godzinę prognozę pogody.

Madden NFL 08 w wersji na PlayStation 3 jednak w 60 klatkach

wiadomość14 lipca 2007

Wiadomość o tym, że trzy najnowsze pozycje traktujące o futbolu amerykańskim będą działać szybciej na konsoli Microsoftu aniżeli na konkurencyjnej platformie japońskiego Sony mogła z miejsca stać się poważnym argumentem w dyskusji pomiędzy zwolennikami obu platform. Tak się jednak nie stanie.

Futbol amerykański szybszy na Xboksach 360
Futbol amerykański szybszy na Xboksach 360

wiadomość2 lipca 2007

Trzy produkcje sportowe, które zadebiutują na rynku w najbliższym czasie, będą działać na Xboksach 360 szybciej i płynniej niż w wersjach na konsole PlayStation 3. Mowa tu o tytułach podejmujących temat gry w futbol amerykański: Madden NFL 08, NCAA Football 08 oraz All-Pro Football 2K8. Za stworzenie pierwszych dwóch programów odpowiada firma EA Sports Games, a za trzeci 2K Sports.

X360
PS3
PS2