Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360
Okładka FIFA 06: Road to World Cup (X360)

FIFA 06: Road to World Cup X360

FIFA 06: Road to World Cup to specjalna wersja kolejnej gry, należącej do jednej z najpopularniejszych serii wirtualnych symulacji futbolowych. Jak sama nazwa wskazuje, temat przewodni omawianego produktu stanowią eliminacje do piłkarskich Mistrzostw Świata 2006 w Niemczech.

Sportowe | piłka nożna | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka FIFA 06: Road to World Cup (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

16listopada2005

2grudnia2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FIFA 06: Road to World Cup to specjalna wersja kolejnej gry, należącej do jednej z najpopularniejszych serii wirtualnych symulacji futbolowych. Jak sama nazwa wskazuje, temat przewodni omawianego produktu stanowią eliminacje do piłkarskich Mistrzostw Świata 2006 w Niemczech. Niniejsze dzieło ludzi z korporacji Electronic Arts jest zarazem pierwszą odsłoną wspomnianego cyklu, przeznaczoną dla konsoli (w tym przypadku Xbox 360) z generacji, zastępującej platformy pokroju PlayStation 2, Xbox i GameCube.

Dzięki ogromnym możliwościom „trzystasześćdziesiątki” developerzy przyszykowali dla nas świetne interaktywne widowisko, w którym po realistycznej murawie poruszają się szczegółowo zaprojektowane modele zawodników, podczas gdy na stadionowych trybunach szaleją pierwszorzędnie wyglądający kibice. Naturalnie trójwymiarowa oprawa wizualna najlepiej prezentuje się na ekranie, pracującym w systemie HDTV – wysoka rozdzielczość i wzorowa płynność animacji wywierają spore wrażenie.

Jak zwykle programiści zaimplementowali około siedemdziesiąt rozmaitych zespołów krajowych z całego globu ziemskiego, zawierających grubo ponad półtora tysiąca prawdziwych sportowców, ubranych w autentyczne stroje znanych marek. Oczywiście kluczowe postaci (np. Zinedine Zidane, Fredrik Ljungberg i Raul Gonzales Blanco) nie tylko posiadają aparycję zgodną z rzeczywistością, lecz także zachowują się dokładnie tak, jak w trakcie normalnego meczu (specyficzne rodzaje strzałów i dryblingów, charakterystyczne reakcje po zdobytym golu etc.). Nie zapomniano również o przygotowaniu dziewięciu stadionów z Europy i innych kontynentów.

Zabawę uwiarygodnia sposób przedstawiania akcji, wzorowany na telewizyjnych transmisjach (m.in. efektowne prezentacje drużyn w momencie odgrywania hymnów narodowych oraz dynamiczne powtórki z wykorzystaniem wielu kamer), natomiast intuicyjny system sterowania czyni całość przystępną dla każdego użytkownika. Oprócz rywalizacji ze Sztuczną Inteligencją istnieje możliwość toczenia futbolowych pojedynków z żywymi przeciwnikami chociażby za pośrednictwem połączenia internetowego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 262 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 269 PLN

Gry podobne do FIFA 06: Road to World Cup

Klasyfikacja PEGI FIFA 06: Road to World Cup

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe FIFA 06: Road to World Cup

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Historia serii FIFA - część VIII i ostatnia
Historia serii FIFA - część VIII i ostatnia

wiadomość26 czerwca 2008

We wtorek opisałem ostatnią z wydanych dotychczas części FIFA i na tym nasz cykl powinien się zakończyć. Powinien, lecz tego nie zrobi, bowiem do omówienia jest jeszcze wiele niezwykle istotnych czynników, a głównym założeniem dzisiejszego odcinka będzie stwierdzenie „FIFA jako element popkultury”.

Historia serii FIFA - część VII
Historia serii FIFA - część VII

wiadomość24 czerwca 2008

W siódmej części naszego cyklu przechodzimy do czasów jak najbardziej aktualnych – ostatnich trzech gier z serii FIFA. Te produkcje są szczególnie istotne z perspektywy polskiego gracza, zawierają bowiem liczne elementy, które śmiało można uznać za „patriotyczne”. Pierwszy z nich – Orange Ekstraklasa jako samodzielna liga. Drugi – komentarz Włodzimierza Szaranowicza i Dariusza Szpakowskiego!

Historia serii FIFA - część VI
Historia serii FIFA - część VI

wiadomość19 czerwca 2008

Wprawdzie Polacy odpadli już z historycznych dla nich Mistrzostw Europy, niemniej dzięki produkcjom EA Sports mamy możliwość zdobyć wirtualnie prestiżowy tytuł czempiona Starego Kontynentu. O jego randze świadczy na przykład fakt, iż pochodzące z Kanady studio w ogóle się nim zainteresowało i postanowiło tworzyć gry bazujące na jego motywach.

Historia serii FIFA - część V
Historia serii FIFA - część V

wiadomość17 czerwca 2008

FIFA 98 i FIFA 99 zawiesiły poprzeczkę naprawdę wysoko. W zupełności pokonały całą istniejącą konkurencję, w związku z tym największym rywalem serii spod znaku EA Sports stała się ona sama. Jakkolwiek skomplikowanie by to nie brzmiało – FIFA 2000 musiała być jeszcze lepsza.

Historia serii FIFA - część IV
Historia serii FIFA - część IV

wiadomość12 czerwca 2008

Dzisiejszy odcinek będzie odcinkiem specjalnym, a jego temat przewodni brzmi: FIFA na Mistrzostwach Świata. Jak sami dobrze wiecie, co cztery lata rozgrywane są Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, a dla EA Sports jest to znakomita okazja do zwiększenia swoich zysków całkiem niewielkim kosztem.