Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360
Okładka FIFA 06: Road to World Cup (X360)
OkładkaFIFA 06: Road to World Cup (X360)

FIFA 06: Road to World Cup X360

FIFA 06: Road to World Cup to specjalna wersja kolejnej gry, należącej do jednej z najpopularniejszych serii wirtualnych symulacji futbolowych. Jak sama nazwa wskazuje, temat przewodni omawianego produktu stanowią eliminacje do piłkarskich Mistrzostw Świata 2006 w Niemczech.

Sportowe | piłka nożna | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FIFA 06: Road to World Cup Premiera X360

16listopada2005

pudełko PL

2grudnia2005

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do FIFA 06: Road to World Cup

Pro Evolution Soccer 6

FIFA 07

UEFA Champions League 2006-2007

FIFA 06: Road to World Cup to specjalna wersja kolejnej gry, należącej do jednej z najpopularniejszych serii wirtualnych symulacji futbolowych. Jak sama nazwa wskazuje, temat przewodni omawianego produktu stanowią eliminacje do piłkarskich Mistrzostw Świata 2006 w Niemczech. Niniejsze dzieło ludzi z korporacji Electronic Arts jest zarazem pierwszą odsłoną wspomnianego cyklu, przeznaczoną dla konsoli (w tym przypadku Xbox 360) z generacji, zastępującej platformy pokroju PlayStation 2, Xbox i GameCube.

Dzięki ogromnym możliwościom „trzystasześćdziesiątki” developerzy przyszykowali dla nas świetne interaktywne widowisko, w którym po realistycznej murawie poruszają się szczegółowo zaprojektowane modele zawodników, podczas gdy na stadionowych trybunach szaleją pierwszorzędnie wyglądający kibice. Naturalnie trójwymiarowa oprawa wizualna najlepiej prezentuje się na ekranie, pracującym w systemie HDTV – wysoka rozdzielczość i wzorowa płynność animacji wywierają spore wrażenie.

Jak zwykle programiści zaimplementowali około siedemdziesiąt rozmaitych zespołów krajowych z całego globu ziemskiego, zawierających grubo ponad półtora tysiąca prawdziwych sportowców, ubranych w autentyczne stroje znanych marek. Oczywiście kluczowe postaci (np. Zinedine Zidane, Fredrik Ljungberg i Raul Gonzales Blanco) nie tylko posiadają aparycję zgodną z rzeczywistością, lecz także zachowują się dokładnie tak, jak w trakcie normalnego meczu (specyficzne rodzaje strzałów i dryblingów, charakterystyczne reakcje po zdobytym golu etc.). Nie zapomniano również o przygotowaniu dziewięciu stadionów z Europy i innych kontynentów.

Zabawę uwiarygodnia sposób przedstawiania akcji, wzorowany na telewizyjnych transmisjach (m.in. efektowne prezentacje drużyn w momencie odgrywania hymnów narodowych oraz dynamiczne powtórki z wykorzystaniem wielu kamer), natomiast intuicyjny system sterowania czyni całość przystępną dla każdego użytkownika. Oprócz rywalizacji ze Sztuczną Inteligencją istnieje możliwość toczenia futbolowych pojedynków z żywymi przeciwnikami chociażby za pośrednictwem połączenia internetowego.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 264 głosów czytelników.

FIFA 06: Road to World Cup cena w dniu premiery: 269 PLN

Klasyfikacja PEGI FIFA 06: Road to World Cup

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

FIFA 06: Road to World Cup Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live