Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXBOXX360PS2
Okładka NBA 2K6 (XBOX)

NBA 2K6

NBA 2K6 to kolejny epizod z popularnego cyklu gier sportowych, których producentem jest firma Visual Concepts, a wydawcą 2K Games.

Sportowe | koszykówka | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka NBA 2K6 (XBOX)

data premiery gry:

26wrz2005

PS2 XBOX

22lis2005

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NBA 2K6 to kolejny epizod z popularnego cyklu gier sportowych, których producentem jest firma Visual Concepts, a wydawcą 2K Games. Mimo, że w tym roku gra nie posiada licencji ESPN, jako że stacja dogadała się z firmą EA Sports, ma wiele ulepszeń i zaimplementowanych drobiazgów, które przemawiają na jej korzyść.

Dla fanów serii nie obcy jest szereg wariantów rozgrywki, dzięki którym gra zyskała taką popularność. Oto kilka z trybów dostępnych w tegorocznej edycji:

 • 24/7 – pozwala na stworzenie własnego zawodnika, wpisanie go na listę rozgrywek, poprawianie mu umiejętności i załatwianie kontraktów.
 • Franchise – dzięki tej opcji wcielamy się w rolę menadżera drużyny. Zaczynamy od wyboru zawodników w drafcie, a kończymy nawet na osobistym trenowaniu drużyny. Nowością w tej opcji są reakcje graczy, trenerów, a nawet prasy na nasze posunięcia.
 • VIP – pozwala konsoli na zapisywanie naszych tendencji: poruszania się zawodnikami, zagrań, fauli, rozstawiania obrońców itd. Jest to o tyle nowatorskie, że konsola zapamiętuje te wszystkie informacje, robi save i ktoś potem może zagrać przeciwko nam, a nas nie musi być wcale przy konsoli. Istnieje także możliwość ściągania profili od innych graczy z Internetu.
 • Online – możemy stanąć w szranki z najlepszymi graczami sieciowymi, rozmawiać z nimi, jak i rozgrywać wirtualną ligę NBA, np. między kolegami.

Z roku na rok gra wygląda coraz lepiej. Modele zawodników (m.in. ich twarze) są wykonane bardzo dokładnie. Boisko jak i otoczenie przygotowano niemal perfekcyjnie, a trybuny zapełnione są kibicami po brzegi i czuć, że aż tętnią życiem. Z głośników słychać świetny komentarz, dzięki któremu mamy wrażenie, że uczestniczymy w prawdziwym spotkaniu profesjonalnej amerykańskiej ligi NBA.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 219 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI NBA 2K6

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe NBA 2K6

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
 • Multitap
 • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Wersja demonstracyjna gry NBA 2K7 trafiła na Xbox Live Marketplace
Wersja demonstracyjna gry NBA 2K7 trafiła na Xbox Live Marketplace

wiadomość19 września 2006

Każdy posiadacz podpiętego do sieci Xboxa 360 może od dzisiaj zaopatrzyć się w wersję demonstracyjną gry NBA 2K7. 4-minutowe demo trafiło bowiem na wirtualne targowisko usługi Xbox Live.

2K Sports przesuwa terminy wydania kilku swoich gier

wiadomość28 grudnia 2005

Niezbyt przyjemne wieści mamy dla wszystkich oczekujących produkcji spod znaku 2K Sports, grupy wchodzącej w skład koncernu Take Two Interactive. Jak się dzisiaj okazało, podjęta została decyzja o przesunięciu premiery kilku, szykowanych na Stary Kontynent tytułów.

Darmowe MP3 od 2K Sports

wiadomość21 grudnia 2005

Każdy wydawca promuje nowe tytuły na swój własny sposób; chce być oryginalny i dzięki temu ma nadzieję zachęcić do kupna produktów. 2K Sports wybrało metodę lansowania muzyki z własnych gier. Utwory pochodzą z NBA 2K6, NHL 2K6 oraz Amped 3.

Pierwsze spojrzenie na NBA 2k6 w wersji na Xbox 360
Pierwsze spojrzenie na NBA 2k6 w wersji na Xbox 360

wiadomość2 października 2005

Na stronach serwisu GameSpot ukazał się artykuł wraz z filmikiem dotyczącym gry NBA 2k6 w wersji na platformę Xbox 360. Nie mamy w tym przypadku do czynienia z grywalną wersją programu, niemniej jednak kilkudziesięciosekundowy pokaz możliwości nadchodzącej konsoli robi naprawdę ogromne wrażenie.

Już dziś premiera NBA 2K6 w Stanach Zjednoczonych

wiadomość26 września 2005

W ubiegły czwartek informowaliśmy Was, że w grze NBA 2K6 zobaczymy produkty koncernu Nike (głównie buty). Dziś mamy dla naszych czytelników kolejną dobrą wiadomość. Program osiągnął już „złoty” status, a co za tym idzie, trafił do tłoczni, skąd dziś powędruje na półki sklepowe.

X360
PS2
XBOX