Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXBOXX360PS2
Okładka NHL 2K6 (XBOX)

NHL 2K6

Król gier hokejowych powraca! NHL 2K6 znowu jest jedną z najwyżej ocenianych i najlepiej sprzedających się gier traktujących o lidze NHL. Tym razem powraca z jeszcze bardziej udoskonalonym sterowaniem, lepszą animacją i dokładniejszą grafiką niż kiedykolwiek.

Sportowe | hokej

Okładka NHL 2K6 (XBOX)

producent: 2K Sports

wydawca: 2K Sports

Strona oficjalna

data premiery gry:

6wrz2005

XBOX

7wrz2005

PS2

6gru2005

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Król gier hokejowych powraca! NHL 2K6 znowu jest jedną z najwyżej ocenianych i najlepiej sprzedających się gier traktujących o lidze NHL. Tym razem powraca z jeszcze bardziej udoskonalonym sterowaniem, lepszą animacją i dokładniejszą grafiką niż kiedykolwiek. Przejmiemy całkowitą kontrolę nad wybraną drużyną, dzięki pełnej możliwości obierania taktyk. Mamy pełną swobodę gry za sprawą należytego wykorzystania funkcji joypada, jak i dzięki wielu ciekawym nowym zagraniom. W NHL 2K6 zaimplementowano również powiewający świeżością komentarz, mnogość krótkich animacji podczas gry oraz nowe elementy prezentacji tabel, boisk, czy drużyn.

Nowości i ulepszenia:

 • Możemy kierować drużyną zmieniając z ławki trenerskiej podczas meczu strategie i ustawiając nowe taktyki, np. tak sterować atakiem, żeby podkładać się pod faule i nie wyjeżdżać poza swoją połowę, a następnie, kiedy wroga drużyna zostanie zwabiona na naszą połowę po krążek, zaatakować ich całą siłą i z pomocą obrony zdobyć bramkę.
 • Animacje, które zapierają dech w piersiach. Są zupełnie nowe, widowiskowe i liczone w setkach. Występują podczas bramkarskich obron, zdobycia bramki, strzałów, podań, fauli etc.
 • Ulepszona opcja Franchise, dzięki której poznajemy jak to jest być menadżerem drużyny NHL. Oczywiście oprócz podpisywania kontraktów czynnie bierzemy udział w rozgrywkach skompletowaną przez nas drużyną.
 • Świetna opcja online pozwalająca rozgrywać pojedyncze spotkania, turnieje, jak i całą ligę NHL przez Internet z graczami z całego świata. Możemy naszych kolegów i przyjaciół dodawać do specjalnej listy kontaktów, dzięki której zawsze wiemy czy ktoś znajomy jest podłączony do Sieci.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do NHL 2K6

Klasyfikacja PEGI NHL 2K6

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe NHL 2K6

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
 • Multitap
 • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
2K Sports w tarapatach? Nie będzie NHL 2K11?
2K Sports w tarapatach? Nie będzie NHL 2K11?

wiadomość19 grudnia 2009

Nasilają się plotki o problemach, jakie Take Two Interactive ma ze swoją dywizją gier sportowych. Na liście tytułów zaplanowanych na następny rok nie znalazła się bowiem nowa edycja serii NHL 2K.

Zapowiedziano grę NHL 2K8

wiadomość21 czerwca 2007

Nie trzeba być futurologiem, by przewidzieć, że prędzej czy później zostanie zapowiedziana kontynuacja wydawanej pod szyldem 2K Sports serii NHL opatrzona symbolem 2K8. Obecnie wiemy już, że wspomniany symulator hokeja ukaże się jesienią tego roku i będzie wykorzystywał moc drzemiącą w konsolach nowej generacji.

2K Sports ujawnia szczegóły dotyczące soundtracku do gry NHL 2K7
2K Sports ujawnia szczegóły dotyczące soundtracku do gry NHL 2K7

wiadomość3 sierpnia 2006

W połowie ubiegłego miesiąca przedstawiliśmy Wam listę utworów muzycznych, jakie znajdą się na ścieżce dźwiękowej do gry NHL 07. Dziś dowiecie się, co ciekawego do posłuchania przygotowała firma 2K Sports, producent konkurencyjnego programu – NHL 2K7.

EA nie będzie jedynym wydawcą gier poświęconych NHL

wiadomość20 czerwca 2006

W grudniu zeszłego roku przedstawiliśmy Wam iście szatańskie wizje związane ze sprzedażą licencji na rozgrywki amerykańskiej ligi hokeja na lodzie, czyli NHL. Wygląda na to, że wszystko skończyło się ze wszech miar pozytywnie.

2K Sports przesuwa terminy wydania kilku swoich gier

wiadomość28 grudnia 2005

Niezbyt przyjemne wieści mamy dla wszystkich oczekujących produkcji spod znaku 2K Sports, grupy wchodzącej w skład koncernu Take Two Interactive. Jak się dzisiaj okazało, podjęta została decyzja o przesunięciu premiery kilku, szykowanych na Stary Kontynent tytułów.

PS2
XBOX
X360