Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Hokej

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce hokej ułożone według popularności.

hokej
Czas
PC
PC Windows25WWW4
PlayStation
Sony PlayStation 47Sony PlayStation 314Sony PlayStation 217
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable2PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft XBOX ONE7Microsoft Xbox 36017Microsoft Xbox8
Mobile
Android2Apple iOS2
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii8Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube3
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe2
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe55
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO2
NHL 20
NHL 20

Sportowe 13 września 2019

Kolejna odsłona popularnej serii symulatorów hokeja. W produkcji tej kierujemy licencjonowanymi i realistycznie odwzorowanymi drużynami oraz zawodnikami, znanymi z amerykańskiej ligi NHL. Podobnie jak wszystkie poprzednie odsłony, tytuł został stworzony przez studio EA Sports.

PS4XONE

NHL 19
NHL 19

Sportowe 14 września 2018

Kolejna część popularnego cyklu symulatorów hokeja, w którym kierujemy licencjonowanymi i realistycznie odwzorowanymi drużynami oraz zawodnikami. Podobnie jak wszystkie poprzednie części, gra NHL 19 została stworzona przez studio EA Sports.

PS4XONE

NHL 09
NHL 09

Sportowe 9 września 2008

NHL 09 to kolejna odsłona jednego z wydawanych przez Electronic Arts cyklów gier sportowych, w tym wypadku, jak sama nazwa wskazuje, poświęconego hokejowi na lodzie, a dokładniej północnoamerykańskiej profesjonalnej lidze NHL.

PCX360PS3PS2

NHL 08
NHL 08

Sportowe 11 września 2007

NHL 08 to następna edycja rozbudowanego symulatora rozgrywek hokejowych, traktującego o najbardziej profesjonalnej lidze tego sportu, czyli północnoamerykańskiej NHL. Kolejne odsłony serii pojawiają się co roku, a ich opracowaniem zajmuje się EA Sports, czyli oddział koncernu Electronic Arts, który ma na swoim koncie także takie pozycje jak FIFA czy Madden NFL 07.

PCX360PS3PS2

NHL 07
NHL 07

Sportowe 12 września 2006

NHL 07 to symulator rozgrywek hokejowych, traktujący o najbardziej profesjonalnej i najlepszej lidze hokeja na świecie – północnoamerykańskiej NHL. Wszystkie kolejne części serii co roku przechodziły mniej lub bardziej poważną renowację, oferując szereg nowych możliwości oraz zaktualizowaną bazę danych zespołów i zawodników. Nie inaczej jest i tym razem.

PCX360PS2PSPXBOX

Franchise Hockey Manager 6
Franchise Hockey Manager 6

Sportowe 11 października 2019

Kolejna odsłona serii zaawansowanych menadżerów hokeja, który pozwala pokierować drużyną w jednej z kilkudziesięciu oficjalnych lig światowych. Za przygotowanie Franchise Hockey Manager 6 odpowiada studio Out of the Park Developments.

PC

NHL 16
NHL 16

Sportowe 15 września 2015

Następna pełnoprawna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier sportowych poświęconych hokejowi na lodzie. Wydana na konsolach ósmej generacji produkcja EA Sports oferuje tradycyjnie pełną licencję amerykańsko-kanadyjskiej ligi NHL oraz szeroką gamę zróżnicowanych trybów rozgrywki. Wśród nich na czoło wysuwa się tryb Be a GM, który tym razem nie polega tylko na pozyskiwaniu nowych zawodników do drużyny, ale robieniu tego w taki sposób, aby sportowcy pasowali do siebie, a relacje między nimi wpływały na wyniku zespołu. Prócz tego w grze znajdziemy tradycyjny tryb kariery Be a Pro, który doczekał się zmienionego systemu progresji, wieloosobowy EA SPORTS Hockey League, a także Hockey Ultimate Team, będący odpowiednikiem bliźniaczego trybu z serii FIFA. Pod względem rozgrywki, NHL 16 nie odbiega znacząco od rozwiązań z poprzednich części cyklu, jednakże autorzy postarali się o większe możliwości kierowania zawodnikami, nowe narzędzia treningowe oraz udoskonaloną oprawę graficzną.

PS4XONE

NHL 06
NHL 06

Sportowe 6 września 2005

NHL 06 to przygotowana przez studio deweloperskie EA Canada gra sportowa, w której gracze mają okazję wziąć udział w meczach amerykańskiej ligi hokeja na lodzie rozgrywanych w sezonie 2004/2005. W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami serii twórcy wprowadzili szereg nowych zagrań i ruchów zawodników, a także poprawili jakość oprawy wizualnej.

PCPS2XBOXGCN

NHL 18
NHL 18

Sportowe 15 września 2017

NHL 18 to kolejna odsłona serii gier sportowych NHL tworzonych przez EA Sports – jeden z oddziałów Electronic Arts. Rozgrywka opiera się na podobnych zasadach co w poprzedniczkach, starając się wiernie odwzorowywać zmagania hokeistów, ale twórcy wprowadzili kilka większych zmian. Jedną z nich jest system Defensive Skill Stick, zapewniający większą kontrolę nad zawodnikiem oraz kijem hokejowym podczas obrony. Atakujący doczekali się nowych ruchów, sprawiających, że gra jest płynniejsza i efektowniejsza. Zatroszczono się też o doskonalszą sztuczną inteligencją – od teraz koledzy z drużyny lepiej wystawiają się na pozycje, skuteczniej bronią, ale z drugiej strony zawodnicy SI stanowią większe zagrożenie. Ponadto pojawił się tryb 3 na 3, zmieniający nieco zasady gry - gdy obu drużynom brakuje dwóch zawodników, istnieje większe pole manewru na lodzie. NHL 18 umożliwia również rozgrywkę w bardziej klasycznych trybach: rywalizacyjnych oraz lokalnym i sieciowym co-opie.

PS4XONE

NHL 2004
NHL 2004

Sportowe 22 września 2003

Kolejna wersja rozwojowa słynnej hokejowej serii zapoczątkowuj przez korporację Electronic Arts Inc. w roku 1994. Tradycyjnie już autorzy dołożyli wszelkich starań, by gra jak najwierniej odpowiadała rzeczywistości.

PCPS2XBOXGCN

NHL 12
NHL 12

Sportowe 9 września 2011

NHL 12 to kolejna gra ze sportowej serii bazującej na licencji najsłynniejszej ligi hokejowej na świecie. Deweloperzy postarali się, by tym razem starcia na lodowiskach były bardziej widowiskowe i atrakcyjne wizualnie.

X360PS3

NHL 17
NHL 17

Sportowe 13 września 2016

Kolejna odsłona popularnej serii sportowej poświęconej hokejowi na lodzie, rozwijanej przez studia EA Sports nieprzerwanie od połowy lat 90. ubiegłego wieku. Pod względem mechaniki, NHL 17 nie odbiega w sposób znaczący od poprzednich odsłon cyklu, jednak w grze pojawiło się tradycyjnie kilka nowinek oraz ulepszeń. Deweloperzy rozwinęli m.in. sztuczną inteligencję bramkarzy, ulepszyli fizykę oddziałującą na sportowców podczas bliskich kontaktów, zmienili system podań i wykonywania obrotów, a także dodali kilka nowych "cieszynek". NHL 17 po raz pierwszy w historii serii pozwala na rozegranie International Tournament Mode, czyli światowego turnieju, w którym walczymy drużynami narodowymi. Listę wariantów zabawy uzupełniają znane wcześniej tryby, w tym Draft Champions czy Franchise Mode (rozbudowany tryb Be a GM). Swoistą ciekawostkę stanowi też tryb Arena Creator, w którym możemy stworzyć wymarzone lodowisko.

PS4XONE

ManagerZone
ManagerZone

Sportowe 23 września 2001

Przeglądarkowa gra menadżerska, która w odróżnieniu od konkurencyjnych tytułów oferuje możliwość poprowadzenia zarówno drużyny piłkarskiej, jak i hokejowej. Sednem rozgrywki jest dbanie o wszystkie aspekty funkcjonowania klubu oraz uczestnictwo w różnego rozgrywkach. Oprócz z góry narzuconych meczy ligowych i pucharowych, każdy z grających może utworzyć własną, prywatną ligę lub turniej.

WWW

NHL 14
NHL 14

Sportowe 10 września 2013

Kolejna odsłona gry sportowej traktującej o hokeju na lodzie. Twórcy postanowili po raz kolejny zwiększyć realizm produkcji, korzystając z rozwiązań zastosowanych w innych grach koncernu Electronic Arts – FIFA i Fight Night. Ulepszono między innymi system kolizji i walki.

X360PS3

NHL 10
NHL 10

Sportowe 15 września 2009

NHL 10 to kolejna część jednej z najpopularniejszych serii hokejowych. Poza zaktualizowanymi składami drużyn NHL i AHL autorzy wprowadzili również sporo zmian do mechanizmów rozgrywki. Najważniejszym z jest tryb FPP podczas bójek z innymi zawodnikami. Natomiast nowy silnik fizyczny zapewnia zwiększony realizm meczów.

X360PS3

NHL 99
NHL 99

Sportowe 21 października 1998

Jest to kolejna wersja flagowej gry sportowej Electronic Arts o amerykańskiej lidze hokejowej NHL, dająca nam unikalną możliwość ścierania się na zimnej tafli z najlepszymi zawodnikami tego sportu.

PC

Eastside Hockey Manager
Eastside Hockey Manager

Sportowe 1 grudnia 2015

Rozbudowana gra menadżerska firmy Sports Interactive, stanowiąca swoisty restart serii rozwijanej w latach 2004-2007, równolegle do legendarnego Football Managera. Nowa odsłona gry bazuje na mechanice tego właśnie cyklu, odpowiednio dostosowanej do realiów zupełnie innej dyscypliny sportu. W grze obejmujemy więc posadę menadżera drużyny hokejowej, a naszym celem jest poprowadzenie jej do sukcesów na arenie lokalnej i międzynarodowej. Do naszych obowiązków należy m.in. ustalanie składu i taktyki drużyny oraz dokonywanie regularnych wzmocnień na rynku transferowym. W zależności od preferencji możemy zająć się wszystkim samodzielnie, bądź zatrudnić cały sztab specjalistów, którzy wykonają za nas część pracy. Eastside Hockey Manager oferuje typowy dla gier Sports Interactive, szeroki zestaw grywalnych i w pełni licencjonowanych lig hokejowych z całego świata. W grze istnieje też opcja objęcia reprezentacji kraju i poprowadzenia jej w najważniejszych turniejach międzynarodowych.

PC

NHL 15
NHL 15

Sportowe 9 września 2014

Kolejna z dorocznych edycji popularnej serii sportowej, bazującej na licencji amerykańsko-kanadyjskiej zawodowej ligi hokeja. Nowa odsłona jednej z flagowych marek kanadyjskiego giganta EA Sports, pozwala po raz kolejny zasmakować prawdziwych hokejowych emocji, wybierając jeden z szeregu trybów rozgrywki przeznaczonych do zabawy w pojedynkę lub rywalizacji wieloosobowej. Największe zmiany wprowadzono tym razem głównie w warstwie technicznej, dzięki zastosowaniu nowego, realistycznego silnika fizycznego, sterującego zachowaniem graczy oraz krążka. Poprawiono także mimikę twarzy oraz gesty, odzwierciedlające towarzyszące grze emocje. Autorzy usprawnili sztuczną inteligencję, wprowadzili nowe typy zagrań oraz większe zróżnicowanie czynników, wpływających na umiejętności zawodników. Zmianie uległ też wygląd kibiców i cały system prezentacji spotkania, zaś zupełnie nowy duet komentatorski wspomagany jest przez reportera, relacjonującego wydarzenia bezpośrednio z lodowiska.

PS4XONEX360PS3

NHL 2001
NHL 2001

Sportowe 27 września 2000

Edycja 2001 jednej serii symulujących rozgrywki hokejowe. Dzięki wykorzystaniu oficjalnej licencji gra może się pochwalić odwzorowaniem wszystkich rzeczywistych drużyn i zawodników ligi NHL. W porównaniu z poprzednimi odsłonami zwiększono realizm rozgrywki i rozbudowano opcje sieciowe.

PCPS2

NHL 2000
NHL 2000

Sportowe 15 września 1999

Uaktualniona odsłona świetnej gry sportowej traktującej o hokejowej lidze NHL. Obejmij piecze nad całą drużyną i w kolejnych meczach wywalcz mistrzostwo ligi.

PC

NHL Legacy Edition
NHL Legacy Edition

Sportowe 15 września 2015

Specjalna edycja popularnej serii hokejowej firmy EA Sports, wydana wyłącznie na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. NHL Legacy Edition oferuje najpopularniejsze tryby single oraz multiplayer, a także elementy rozgrywki z ostatnich dziewięciu lat. Rozgrywka polega tradycyjnie na kontrolowaniu ulubionej drużyny, zarządzaniu nią, ustalaniu taktyk przed meczami i dostosowaniu ich w trakcie spotkania.

X360PS3

NHL 2K
NHL 2K

Sportowe 23 października 2014

Mobilny symulator hokeja, stanowiący swoisty restart serii zapoczątkowanej przez firmę SEGA i kontynuowanej przez 2K Games na konsolach stacjonarnych. Zabawa koncentruje się na trybie My Career, w którym tworzymy własnego zawodnika i prowadzimy go przez kolejne szczeble hokejowej kariery.

ANDiOS

NHL 13
NHL 13

Sportowe 11 września 2012

Kolejna odsłona popularnej serii symulatorów hokeja na lodzie w wydaniu studia EA Sports. Tym razem twórcy, świętując dwudziestolecie cyklu na rynku, postawili na ulepszenie realizmu silnika fizycznego, rozbudowę aspektów taktycznych oraz wzbogacenie rozgrywki wieloosobowej.

X360PS3

NHL 11
NHL 11

Sportowe 7 września 2010

Następna odsłona serii symulujących rozgrywki hokejowe. Dzięki wykorzystaniu oficjalnej licencji NHL dostajemy znane z rzeczywistości kluby oraz lodowiska, po których jeżdżą słynni zawodnicy. Wprowadzono ponad 200 usprawnień w mechanice rozgrywki, w tym ulepszono grę ciałem. Czyni to przebieg meczów znacznie bardziej realistycznym.

X360PS3