Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Franchise Hockey Manager 2 (PC)
OkładkaFranchise Hockey Manager 2 (PC)

Franchise Hockey Manager 2 PC

Kontynuacja sportowej gry menadżerskiej Franchise Hockey Manager 2014. Gra powstała w studiu Out of the Park Developments, znanego za sprawą serii gier poświęconej bejsbolowi.

Sportowe | manager | hokej | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Franchise Hockey Manager 2 Premiera PC

28września2015

Steam

28września2015

producent: Out of the Park Developments wydawca: Out of the Park Developments Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Franchise Hockey Manager 2 to kontynuacja sportowej gry menadżerskiej Franchise Hockey Manager 2014, w której wcielamy się w menadżera drużyny hokeja na lodzie. Za stworzenie gry odpowiadają ponownie deweloperzy z niemieckiego studia Out of the Park Developments, znanego głównie za sprawą cenionej serii poświęconej bejsbolowi.

Mechanika

Podczas rozgrywki stajemy na czele drużyny hokejowej pochodzącej z jednej z 21 lig z całego świata (o 2 ligi więcej, niż w pierwowzorze z 2014 roku), a naszym zadaniem jest oczywiście poprowadzenie jej do zwycięstw i chwały. Na naszych barkach spoczywa cała masa typowych obowiązków menadżerskich, począwszy od ustalania składów i taktyk na kolejne spotkania, poprzez zatrudnianie personelu oraz pozyskiwanie i podpisywanie kontraktów z nowymi zawodnikami, aż do szeroko pojętej sfery finansowej klubu. W zależności od naszych preferencji, możemy zająć się absolutnie wszystkimi aspektami pracy menadżera, bądź zrzucić część obowiązków np. na głównego trenera.

W porównaniu do pierwszej części gry, twórcy wprowadzili rzecz jasna całą masę nowości i usprawnień. Spośród nich wyróżnić warto kompletnie przemodelowany system taktyk drużyny oraz model zmęczenia, rozwoju i oceny postępów zawodników, rozbudowaną sekcję newsów czy możliwość rozgrywania meczy przedsezonowych. Nie zapomniano także o jednym z najbardziej charakterystycznych elementów pierwowzoru, jakim była możliwość zbudowania od podstaw własnej drużyny hokejowej, bazując nie tylko na aktualnych gwiazdach tego sportu, ale sięgając w przeszłość – nawet do roku 1931.

Kwestie techniczne

Franchise Hockey Manager na platformie PC charakteryzuje się zupełnie nowym, stworzonym od podstaw silnikiem, który odpowiada nie tylko za warstwę wizualną gry (lepsza oprawa i przemodelowany interfejs), ale także na komputerowe AI, symulujące każdą sekundę rozgrywanego meczu celem zapewnienia jeszcze większego realizmu rozgrywki. Zmiany widoczne są także za sprawą technologii Facegen, pozwalającej na generowanie realistycznych portretów zawodników oraz trenerów w barwach klubowych. Co ciekawe, raz wygenerowane sylwetki zmieniają się (np. wskutek przybrania wagi) i wraz z postępami rozgrywki ulegają starzeniu.

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Franchise Hockey Manager 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

Franchise Hockey Manager 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 1.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10