Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCX360
Okładka Worldwide Soccer Manager 2007 (PC)

Football Manager 2007

Worldwide Soccer Manager 2007

Trzecia odsłona znakomitej serii gier piłkarskich, stworzonej przez studio Sports Interactive, mające na swym koncie popularną sagę Championship Manager czy NHL Eastside Hockey Manager.

Sportowe | manager | piłka nożna

Okładka Worldwide Soccer Manager 2007 (PC)

producent: Sports Interactive

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

18paź2006

PC

24lis2006

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Manager 2007 to już trzecia odsłona znakomitej serii gier piłkarskich, stworzonej przez studio Sports Interactive, mające na swym koncie popularną sagę Championship Manager czy NHL Eastside Hockey Manager. Według założeń projektantów nowy FM miał być ucieleśnieniem marzeń fanatyków łaciatej.

W grze tej wcielamy się w trenera wybranej przez siebie drużyny. Może to być klub, reprezentujący jedną z kilkudziesięciu światowych lig lub też reprezentacja danego kraju. Pierwsza i zarazem najbardziej przewidywalna zmiana w stosunku do poprzednich części Football Managera to uaktualnienie składów zespołów. Zestawienie to obejmuje sezon 2006/2007. Na modyfikacje zdecydowano się także w bardziej zaawansowanych warstwach rozgrywki. Przykładowo: dodano opcję rozmowy z piłkarzami nie tylko po pierwszej połowie meczu i po jego zakończeniu, lecz także bezpośrednio przed spotkaniem. Dzięki takiej odprawie wpływamy na motywację swoich podopiecznych na chwilę przed tym, gdy wychodzą oni na murawę aby zmierzyć się z przeciwnikiem.

Ponadto usprawniono współpracę między graczem a mediami. Wachlarz dostępnych komunikatów znacząco się wzbogacił, dzięki czemu możemy wszem i wobec wygłosić swoją opinię na temat dowolnego zawodnika. Za pośrednictwem prasy krytykujemy gwiazdę nielubianego zespołu, by obniżyć jej morale lub też podlizujemy się komplementami, aby zechciała zasilić skład naszego teamu. Oczywiście możemy też osądzić własnych piłkarzy, by zmobilizować ich do dalszej pracy albo pochwalić postawę w ostatnich meczach.

Dopracowano również działanie skautów, wyszukujących dla nas nowych, utalentowanych kopaczy. Panowie charakteryzują się teraz większą aktywnością, więc łatwiej im znaleźć piłkarzy, pasujących do naszej drużyny. W dużym stopniu udało się także pokonać problem regeneracji zawodników. W poprzednich częściach Football Managera zdarzało się, że na miejsce weteranów, którzy odeszli na emeryturę, w młodzieżówkach pojawiali się piłkarze, posiadający bliźniaczo podobne do nich statystyki. By temu zapobiec, wprowadzono skrypty, odpowiadające za automatyczną zmianę zdolności nieletnich graczy.

Ostatnia, aczkolwiek najdłużej wyczekiwana nowinka to pojawienie się tzw. Feeder Clubs, czyli małych klubów, współpracujących z gigantami futbolu. Będąc menedżerem wielkiego zespołu możemy wysłać do zaprzyjaźnionego teamu swoich juniorów, by nabrali oni doświadczenia. Z kolei prowadząc małą, prowincjonalną drużynę, zyskujemy wartościowych kopaczy, którzy nie zawsze mieścili się w składzie sławnego współpracownika. Łatwiej nam także organizować sparingi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 2276 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Football Manager 2007

Wymagania wiekowe Worldwide Soccer Manager 2007

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Football Manager 2007

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 16 MB
  • 650 MB HDD
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Football Manager 2007 - recenzja gry
Football Manager 2007 - recenzja gry

Recenzja 20 listopada 2006, 12:02

Dlaczegóż więc napisałem o częściowej rehabilitacji? Ano z powodu raportu składanego przez szperacza. Do tej pory to były dwa zdania typu: nadaje się lub nie, dobrze byłoby go sprowadzić. W FM 2007 raport jest o wiele bardziej szczegółowy, zawiera oprócz uzupełnionych atrybutów, ogólną ocenę, porównanie do najsilniejszego piłkarza grającego na tej pozycji w naszej drużynie, określenie szans na poczynienie postępów, słabości i silne strony, opis charakteru, szanse na wkomponowanie się w nowy zespół, prawdopodobną cenę i tygodniówkę, jakiej zażąda itd. Dodatkowo zwiększona została ilość informacji w profilu piłkarza odczytywanym z shortlisty. Informacje otrzymywane o najbliższym rywalu również są obszerniejsze i podane w sposób bardziej czytelny niż do tej pory. Ogółem raportowanie jest na plus.

PC
X360