Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPSPPS2X360
Okładka Championship Manager 2007 (PC)

Championship Manager 2007

Championship Manager 2007 to kolejna odsłona kultowej serii, zapoczątkowanej przez duet Sports Interactive – Eidos.

Sportowe | manager | piłka nożna

Okładka Championship Manager 2007 (PC)

data premiery gry:

13paź2006

PC

16mar2007

PS2 PSP

30mar2007

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Championship Manager 2007 jest kolejną pozycją z popularnej serii managerów futbolowych, rozwijanej od 1992 roku. Pierwotnie developerzy przygotowali jedynie pecetową wersję omawianej gry, ale nieco później zdecydowali się na przeniesienie swojego dzieła do świata konsol. W ten sposób na rynku pojawiła się edycja dla platformy PlayStation 2, Xbox 360 i PlayStation Portable.

Posiadacz dowolnej z wymienionych platform może więc zostać profesjonalnym zarządcą drużyny piłkarskiej i nawet mało znany klub doprowadzić do największych triumfów w skali globu ziemskiego. Trzeba troszczyć się o szerokie spektrum zagadnień – począwszy od transferów zawodników, poprzez przedmeczowe planowanie taktyki i ustalanie programu treningów, a skończywszy rzecz jasna na prowadzeniu zespołu w trakcie bezpośredniego starcia boiskowego z ekipą przeciwnika.

Warto zauważyć, że autorzy wprowadzili ciekawy system motywowania wirtualnych futbolistów, polegający na rzucaniu im rozmaitych haseł słownych. Zaimplementowano też zaawansowaną opcję interakcji z mediami – prasa i telewizja mają bowiem kluczowe znaczenie w przedstawianiu wizerunków poszczególnych trenerów, więc najlepiej zbytnio dziennikarzom nie bruździć. Ponadto szeroki wachlarz dostępnych lig powiększono o dwie dodatkowe klasy rozgrywkowe rodem z Anglii. Oczywiście wszystkie kluby posiadają aktualne składy, a poszczególni piłkarze mają umiejętności porównywalne do rzeczywistych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 572 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Championship Manager 2007

Klasyfikacja PEGI Championship Manager 2007

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Championship Manager 2007

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 2 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta graficzna 16MB
 • 400 MB HDD
 • Windows 2000/XP
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Championship Manager 2007 - recenzja gry
Championship Manager 2007 - recenzja gry

Recenzja 10 listopada 2006, 11:53

W poszukiwaniu jakichkolwiek zalet tej gry zerknąłem na ekran piłkarza. Piłkarze opisani są 39 atrybutami. Niestety ich układ pozbawiono wszelkiego sensu. Nie są one ułożone ani priorytetami, ani alfabetycznie. Nawigację ułatwia jednak podział na cztery kategorie. Najciekawszym elementem gry jest bez wątpienia ekran „statusu piłkarza”. Możemy się z niego dowiedzieć, jakie bolączki ma nasz piłkarz i z czego się cieszy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że możemy reagować z jego poziomu na część problemów nękających naszego kopacza. Za to plus. Pozostałe ekrany zawierają standardową historię piłkarza i statystyki. Warto nadmienić, iż oprócz reagowania na konkretne bolączki możemy też karać swoich piłkarzy. Na tym jednak kończą się możliwości interakcyjne tej gry. Nie możemy z własnej inicjatywy wypowiadać się o innych piłkarzach i trenerach. Nie możemy też chwalić piłkarzy, gdy mamy na to ochotę. Zdani jesteśmy wyłącznie na pogadanki przed meczem, po meczu i w połowie (które przetłumaczono miejscami na tyle słabo, iż trudno ocenić ich wydźwięk).

PC
PS2
PSP
X360