Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Worldwide Soccer Manager 2005 (PC)
OkładkaWorldwide Soccer Manager 2005 (PC)

Football Manager 2005 PC

Worldwide Soccer Manager 2005

Football Manager 2005 to w istocie kolejna część serii managerów piłkarskich znanych dotychczas pod tytułem Championship Manager, i jednocześnie pierwsza jaka powstała przy współpracy firm Sports Interactive oraz SEGA.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Manager 2005 Premiera PC

5listopada2004

pudełko PL

18listopada2004

producent: Sports Interactive wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Football Manager 2005 to w istocie kolejna część serii managerów piłkarskich znanych dotychczas pod tytułem Championship Manager, i jednocześnie pierwsza jaka powstała przy współpracy firm Sports Interactive oraz SEGA. Już zaraz po uruchomieniu tego tytułu fani serii napotkają na nowy interfejs, różniący się od tego, z którym mieli do czynienia dotychczas. Powstał on z myślą o tym, by ułatwić poruszanie się po różnych tabelach i statystykach oraz by usprawnić obsługę poszczególnych elementów gry.

Licznym zmianom i udoskonaleniom poddano też engine, dzięki któremu kolejne części Championship Managera uważane były za najlepsze managery piłkarskie jakie powstały. Autorzy wzięli sobie do serca uwagi fanów i wzbogacili o nie grę. Przykładowo, zgodnie z radami graczy Football Manager 2005 zawiera ponad 30 extra pól z danymi o zawodniku (łącznie ponad 120 atrybutów opisujących piłkarza), w tym pozycję - „preferowane zagrania”. Natomiast wszystkie osoby związane z klubem i piłką, ale nie biorące bezpośredniego udziału w meczach opisane są przez około 40 cech.

Naturalnie zadbano również o to by baza danych programu była jak najobszerniejsza i by zawarte w niej informacje były 100% aktualne. Dzięki ponad 2,5 tysiącom osób z całego świata, które współpracowały z developerem, zbierając informacje o klubach czy piłkarzach, Football Manager 2005 oferuje ponad 140 grywalnych lig z 43 krajów świata, blisko 100 różnych pucharów i mistrzostw, ponad 14 tysięcy klubów sportowych (z czego można prowadzić około 3 tysiące) oraz 235 tysięcy zawodników o 145 narodowościach.

Autorzy wzbogacili też grę o szereg innych funkcji. Postarano się o to by dostarczyć graczom-managerom wszystkie niezbędne do prowadzenia klubu informacje. Zarówno przed, jak i po meczu otrzymują raporty o składzie drużyny, kontuzjowanych zawodnikach, taktyce zespołu w meczu, itp. Mogą na bieżąco śledzić karierę i postępy poszczególnych piłkarzy, otrzymywać od agentów nagrania wideo (wykonane przy pomocy sprawdzonego silnika 2D) przedstawiające osiągnięcia reprezentowanych przez nich futbolistów. Trenerzy zaś mogą teraz dzielić się z managerami swą opinią o drużynie i tym samym pomagać im decydować jak powinni wzmacniać zespół. Do nowości można też zaliczyć możliwość rozwiązania z niepotrzebnymi zawodnikami umowy przedterminowo, na zasadzie obustronnej ugody, a także możliwość wypożyczania innym klubom młodych graczy, po to by zyskali doświadczenie. Istnieje też możliwość wypowiadania się w mediach na temat innych managerów, piłkarzy czy klubów, co ma zaowocować zwiększeniem zainteresowania związanego z daną osobą, transferem, itp.

Względem czwartego Championship Managera unowocześniono również silnik 2D odpowiedzialny za przedstawienie meczy, zwiększono wpływ i interakcję klubu z mediami, przemodelowano system kontuzji, usprawniono system wyszukiwaniu młodych talentów, a także moduł finansowy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 1089 głosów czytelników.

Football Manager 2005 cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Football Manager 2005

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Football Manager 2005 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 8MB