Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Total Club Manager 2004 (PC)
OkładkaTotal Club Manager 2004 (PC)

Total Club Manager 2004 PC

Nowa odsłona managera piłkarskiego koncernu Electronic Arts, który ma rywalizować z takim cenionym i uznanym na rynku cyklem jak Championship Manager z firmy Sports Interactive.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Total Club Manager 2004 Premiera PC

28listopada2003

pudełko PL

11grudnia2003

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Total Club Manager 2004 to nowa odsłona managera piłkarskiego koncernu Electronic Arts, który ma rywalizować z takim cenionym i uznanym na rynku cyklem jak Championship Manager z firmy Sports Interactive. Zwarzywszy na to, że Championship Manager ma bardzo silną i ugruntowaną na rynku pozycję, jest to bardzo ambitne zadanie i dlatego też autorzy TCM dołożyli wszelkich starań by dorównać, a nawet przebić swego konkurenta. Do gry zaimplementowano około 50 największych lig z całego świata, w tym: pierwszą i drugą ligę francuską, pierwszą i drugą ligę niemiecką (Bundesliga), angielską Premiership, oraz ponad 30 tysięcy zawodników federacji FIFA i kolejnych 25 tysięcy nowych, młodych sportowców, którzy zadebiutują w szeregach zawodowych drużyn futbolowych dopiero w przyszłości. Gracz może poprowadzić każdą z drużyn krajowych wchodzących w skład powyższych lig, a ponadto objąć pieczę nad zespołami międzynarodowymi (co nie było możliwe w edycji 2003). Do gry zawarto też wszystkie najważniejsze międzynarodowe turnieje, w tym: mistrzostwa europy i świata (wraz z kwalifikacjami).

Licznym usprawnieniom poddano praktycznie wszystkie rzeczy, które mają wpływ na realistyczne odtworzenie pracy oraz obowiązków managera i trenera profesjonalnego klubu piłkarskiego. Do najistotniejszych zaliczyć należy:

 • system treningowy - większa swoboda w ustalaniu programu treningowego drużyny i jej poszczególnych zawodników, organizacja obozów szkoleniowych przed ważnymi turniejami, dziesięciostopniowy poziom doświadczenia piłkarzy i trzy krokowy procentowy wzrost umiejętności zawodnika na każdym poziomie (tj. 33%, 66% i 100%),
 • system atrybutów zawodników – teraz każdy piłkarz opisany jest przez większą liczbę cech charakterystycznych, w tym: umiejętność dryblingu czy umiejętność obrony bramki. Lista ta jest wspólna dla każdego gracza, bramkarza, obrońcy lub napastnika,
 • system transferu zawodników – bardziej realistycznie odtworzone transakcje zakupu i sprzedaży piłkarzy, negocjacje kontraktów, zatrudnianie fachowców zajmujących się sprawami finansowymi, itp.,
 • system statystyczny – cała gama statystyk opisujących postępy poszczególnych piłkarzy, całej drużyny oraz klubu w ogóle (raporty po każdym dniu trwania rozgrywek, itp.). Do życia każdego managera wkracza także wirtualna gazeta z najnowszymi doniesieniami odnośnie wydarzeń na świecie, sytuacji w poszczególnych klubach, itp.
 • system pozyskiwania nowych talentów – dodano pełną ligę i narodowe drużyny młodzików, gracz otrzymuje pełne sprawozdania z przebiegu rozgrywek juniorów i na tej podstawie może pozyskiwać do swego klubu najlepszych młodych graczy.
 • możliwość dowolnej rozbudowy klubu, przez co rozumie się budowę nowych budynków, hal treningowych, a nawet restauracji i agencji turystycznych (wszystko pokazane w grafice 3D). Nie brakuje również narzędzi służących do tworzenia własnego stadionu, z uwzględnieniem projektów technicznych, materiałów, kolorów, położenia bannerów reklamowych i wielu innych.

Ponadto polepszono procedury sztucznej inteligencji odpowiedzialne zarówno za działanie pracowników klubu zajmujących się np. rynkiem transferowym, jak i za przebieg oraz wyniki meczy. Podczas spotkań otrzymujemy też więcej informacji na temat każdego z naszych podopiecznych, tak, żebyśmy mogli dynamicznie reagować na wydarzenia rozgrywające się na boisku. Znacznie udoskonalono interfejs użytkownika, dodano nowe skróty klawiszowe i klawisze do nawigacji. Do zalet tej produkcji należy zaliczyć jeszcze usprawniony względem poprzedniej edycji edytor pozwalający na modyfikowanie różnych aspektów gry oraz grę-quiz składającą się z ponad tysiąca pytań związanych z piłką nożną.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 406 głosów czytelników.

Total Club Manager 2004 cena w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI Total Club Manager 2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Total Club Manager 2004 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Procesor Pentium III 800 MHz
 • 256 MB RAM
 • 32MB karta grafiki
 • 1 GB HDD