Platformy:
PC WindowsAngielskie napisy i dialogi
Total Club Manager 2004 to nowa odsłona managera piłkarskiego koncernu Electronic Arts, który ma rywalizować z takim cenionym i uznanym na rynku cyklem jak Championship Manager z firmy Sports Interactive. Zwarzywszy na to, że Championship Manager ma bardzo silną i ugruntowaną na rynku pozycję, jest to bardzo ambitne zadanie i dlatego też autorzy TCM dołożyli wszelkich starań by dorównać, a nawet przebić swego konkurenta. Do gry zaimplementowano około 50 największych lig z całego świata, w tym: pierwszą i drugą ligę francuską, pierwszą i drugą ligę niemiecką (Bundesliga), angielską Premiership, oraz ponad 30 tysięcy zawodników federacji FIFA i kolejnych 25 tysięcy nowych, młodych sportowców, którzy zadebiutują w szeregach zawodowych drużyn futbolowych dopiero w przyszłości. Gracz może poprowadzić każdą z drużyn krajowych wchodzących w skład powyższych lig, a ponadto objąć pieczę nad zespołami międzynarodowymi (co nie było możliwe w edycji 2003). Do gry zawarto też wszystkie najważniejsze międzynarodowe turnieje, w tym: mistrzostwa europy i świata (wraz z kwalifikacjami).
Licznym usprawnieniom poddano praktycznie wszystkie rzeczy, które mają wpływ na realistyczne odtworzenie pracy oraz obowiązków managera i trenera profesjonalnego klubu piłkarskiego. Do najistotniejszych zaliczyć należy:
Ponadto polepszono procedury sztucznej inteligencji odpowiedzialne zarówno za działanie pracowników klubu zajmujących się np. rynkiem transferowym, jak i za przebieg oraz wyniki meczy. Podczas spotkań otrzymujemy też więcej informacji na temat każdego z naszych podopiecznych, tak, żebyśmy mogli dynamicznie reagować na wydarzenia rozgrywające się na boisku. Znacznie udoskonalono interfejs użytkownika, dodano nowe skróty klawiszowe i klawisze do nawigacji. Do zalet tej produkcji należy zaliczyć jeszcze usprawniony względem poprzedniej edycji edytor pozwalający na modyfikowanie różnych aspektów gry oraz grę-quiz składającą się z ponad tysiąca pytań związanych z piłką nożną.
Autor opisu gry: Mariusz Klamra
Wydana w ubiegłym roku gra FIFA Manager 06 spotkała się z ciepłym przyjęciem, zwłaszcza na rynku brytyjskim, gdzie programy tego typu są niezwykle popularne. Wszystkich fanów „menadżerów” wydawanych przez koncern Electronic Arts z pewnością ucieszy informacja, że od kilku miesięcy trwają zaawansowane prace nad kontynuacją tego cyklu.
gry
Krystian Smoszna
8 czerwca 2006 11:57
Przez kilka ostatnich lat seria Total Club Manager firmowana przez EA Sports wyrobiła sobie uznaną markę wśród miłośników menadżerów. Najnowsza część ma zapewnić fanom rozgrywkę na najwyższym poziomie - autorzy oferują nam m.in. rozwiniętą bazę danych (z większą liczbą licencjonowanych lig, zespołów, graczy), poprawiony i bardziej realistyczny model taktyczny oraz ulepszoną grafikę 3D.
gry
Andrzej Mielczarek
18 sierpnia 2004 14:41
Plebiscyt na najlepsze gry roku 2003 – GOL ASY - ciągle trwa, natomiast zarejestrowani użytkownicy naszego serwisu mogą oddawać swoje głosy do szesnastego stycznia. Dla zachęty podam może kilka ze 120 zróżnicowanych nagród: procesory Intel Pentium 4 (3 GHz), oryginalne gry, pady, kierownice Logitech - naprawdę warto wyselekcjonować z rzeczonej listy swoje „topowe” produkcje. Po subiektywnych prezentacjach gier nominowanych w kategoriach Wyścigi, Przygodówki i Akcja, teraz nadszedł czas na równie subiektywne omówienie pozycji Sportowych.
gry
Krzysztof Bartnik
31 grudnia 2003 13:04
Od momentu rynkowej premiery pełnej wersji gry o nazwie Total Club Manager 2003, minęło już sporo czasu (pojawiła się dokładnie 20 września zeszłego roku), a tymczasem zespół EA Sports przygotowuje kolejne wcielenie tego piłkarskiego managera. Najnowsza wersja zostanie oznaczona datą "2004", a na sklepowych półkach powinna wylądować jeszcze przed końcem tego roku.
gry
Krzysztof Bartnik
23 kwietnia 2003 07:34
Popularne pliki do pobrania do gry Total Club Manager 2004.
Wymagania sprzętowe gry Total Club Manager 2004:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Procesor Pentium III 800 MHz, 256 MB RAM, 32MB karta grafiki, 1 GB HDD.
Średnie Oceny:
Średnia z 408 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.