Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2006, 16:10

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Football Manager 2007 – pierwsze szczegóły

Sports Interactive to niekwestionowany lider, jeśli chodzi o produkcję piłkarskich managerów. Zespół ten od wielu lat tworzy gry, które przynoszą fanom łaciatej wielką radość. Na dzień przed mundialem w Niemczech współpracujący z Segą team ujawnił pierwsze szczegóły na temat nadchodzącego Football Managera 2007.

Sports Interactive to niekwestionowany lider, jeśli chodzi o produkcję piłkarskich managerów. Zespół ten od wielu lat tworzy gry, które przynoszą fanom łaciatej wielką radość. Na dzień przed mundialem w Niemczech współpracujący z Segą team ujawnił pierwsze szczegóły na temat nadchodzącego Football Managera 2007.

Pierwszy i zarazem najważniejszy fakt, związany z powyższym dziełem, odnosi się do platform, na których ujrzymy zaanonsowaną grę. Owe maszyny to X360, PSP, PeCety i Macintoshe. Posiadacze konsoli Microsoftu mogą być spokojni o swoje oczy i ręce – interfejs produktu będzie na tyle przyjazny użytkownikom padów, że bez problemu obsłużą oni wszystkie funkcje FM-a, nie przekopując się bezradnie przez dziesiątki menusów. Z kolei właściciele handheldów Sony ucieszą się z tego, że w porównaniu do aktualnej wersji managera będą mogli objąć we władanie kluby z większej liczby lig.

Football Manager 2007 – pierwsze szczegóły - ilustracja #1

Sama rozgrywka wzbogaci się o możliwość rozmawiania z piłkarzami nie tylko po pierwszej połowie meczu i po jego zakończeniu, lecz także bezpośrednio przed spotkaniem. W ten sposób będziemy mogli wpłynąć na motywację swoich podopiecznych jeszcze zanim wyjdą oni na murawę, jak również wydać im ostatnie polecenia.

Po raz kolejny duży wpływ na zabawę będzie miała działalność mediów. Football Manager 2007 pozwoli nam na wygłoszenie opinii o dowolnym graczu. Dzięki temu za pośrednictwem prasy skrytykujemy gwiazdę nielubianego zespołu, ewentualnie podliżemy się jej komplementami, by zechciała zasilić skład naszego teamu. Nic nie stanie również na przeszkodzie, byśmy publicznie osądzili własnych piłkarzy, którym niejednokrotnie woda sodowa uderzy do głowy.

Football Manager 2007 – pierwsze szczegóły - ilustracja #2

Poprawie ulegnie działalność skautów, a także funkcjonowanie „młodzieżówek”, czyli drużyn, w których kształcą się młodzi piłkarze. Składy tychże drużyn zostaną uaktualnione i będą modyfikowane na bieżąco w trakcie rozgrywki, trwającej np. kilkanaście sezonów.

Ostatnią, aczkolwiek chyba najbardziej pożądaną nowinką, będzie istnienie tzw. Feeder Clubs, czyli małych, prowincjonalnych klubów, do których wepchniemy niepotrzebnych piłkarzy, by ci nie stracili formy albo wyślemy młodych, perspektywicznych zawodników, żeby ci z kolei nabrali doświadczenia przed występami w naszym zespole. Ponadto przyniesie to korzyści dla drugiej strony, gdyż kierując zaściankową drużyną, zyskamy szansę na wystawianie bardzo wartościowych graczy, którzy normalnie nie mieszczą się w składach sławnych teamów. Współpraca między kontrastującymi ze sobą zespołami przejawiać się będzie także w organizacji sparingów.

Football Manager 2007 – pierwsze szczegóły - ilustracja #3

Łącznie przewidziano dla nas ponad 100 nowości. Premiera Football Managera 2007 zaplanowana została na okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia. Do tego czasu będziemy posiłkować się informacjami, udzielanymi nam przez Sports Interactive.