Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 czerwca 2006

List otwarty do twórców Battlefield 2 - poprawcie błędy albo ...

Elrond, 5 czerwca 2006, 23:30

Niestety, sequel jednego z najlepszych FPSów ostatnich lat, Battlefield 2, jest dosłownie najeżony błędami. Co ciekawsze, zarówno jego twórcy jak i wydawcy, wydają sobie nic z tego nie robić, ba, wydanie patcha 1.3, który jest jeszcze bardziej niestabilny niż poprzednie wersje, świadczy dobitnie o tym, gdzie wspomniane firmy mają graczy.

Poradnik: The Da Vinci Code

Redakcja GRYOnline.pl, 5 czerwca 2006, 19:30

Wiele ryzykując, postanowiliśmy udostępnić naszym czytelnikom niniejszy poradnik, wyklęty przez władze kościelne i przekazywany z ręki do ręki od setek lat przez wtajemniczonych w arkany mrocznej strony Chrześcijaństwa mędrców. Gdyby dostał się on w niewłaściwe ręce, skutki byłyby straszliwe. Zostaliście wybrani, musicie strzec owych sekretów jak oka w głowie, gdyż jeśli wyjdą na światło dzienne, nic już nie będzie takie samo.

Gry od CDV nadal ze StarForcem

Vercetti, 5 czerwca 2006, 18:32

Nie od dziś wiadomo, że płyty zabezpieczone systemem StarForce to utrudnienie nie tylko dla piratów, lecz także dla uczciwych użytkowników gier. Z powodu kontrowersji związanych z rosyjskim programem z jego wykorzystywania zrezygnował już UbiSoft i Aspyr. Parę dni temu podobne zamiary ujawniło także niemieckie CDV.

Spectrobes - pogromcy Pokemonów czy mięso armatnie?
Spectrobes - pogromcy Pokemonów czy mięso armatnie?

Jiker, 5 czerwca 2006, 16:44

Z założeniami gry Spectrobes mogliście się już zapoznać. Na początku maja przekazaliśmy Wam pierwsze informacje na jej temat. Dzisiaj natomiast chcielibyśmy Wam przedstawić oficjalną stronę internetową, poświęconą w całości nowej grze studia Jupiter Corporation. Spectrobes powstaje z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS.

Nowy firmware dla konsoli PSP

Jiker, 5 czerwca 2006, 15:17

Koncern Sony zdecydował się upublicznić przed paroma dniami nową wersję firmware’u (systemu operacyjnego) przeznaczonego dla przenośnej konsoli PSP. Następca oprogramowania 2.70, udostępnionego pod koniec kwietnia (łatającego m.in. liczne dziury wykorzystywane przez odpowiednich ludzi), został oznaczony cyfrą 2.71.

Co się dzieje z Gran Turismo 4 Online?

Jiker, 5 czerwca 2006, 14:30

Informacji na temat Gran Turismo 4 Online wiele jak dotąd się nie ukazało. Do zeszłego tygodnia, kiedy to szefostwo firmy Polyphony Digital oraz wydawcy, czyli Sony, przekazało w ręce beta-testerów pierwsze wersje wymienionej wyżej pozycji.

Wkrótce dowiemy się, co skrywa nazwa Dragon Quest J
Wkrótce dowiemy się, co skrywa nazwa Dragon Quest J

eLKaeR, 5 czerwca 2006, 14:05

Osiemnasty rok obowiązuje już w Japonii parlamentarne zalecenie, dotyczące serii Dragon Quest, do którego stosuje się korporacja Square Enix. Otóż w Kraju Kwitnącej Wiśni nowe gry z tego cyklu ukazują się wyłącznie w niedziele lub w święta, aby przykładowo dzieci nie opuszczały zajęć szkolnych z powodu stania w sklepowych kolejkach. Tych ostatnich możemy oczekiwać wraz premierą kolejnej części.

Iwata o możliwościach sieciowych Wii

Elrond, 5 czerwca 2006, 13:52

Mimo, iż na tegorocznych targach E3, korporacja Nintendo podzieliła się z graczami sporą ilością informacji na temat konsoli Wii, to wiadomo, iż trzyma w zanadrzu jeszcze nieco niespodzianek z nią związanych. Z pewnością należą do nich wiadomości o tzw. Virtual Console i usługach sieciowych nowej konsoli.

Parabellum z silnikiem Unreal Engine 3.0

eLKaeR, 5 czerwca 2006, 13:32

Dotychczas ludzie z niemieckiej firmy Acony nie zechcieli ujawnić żadnych dodatkowych informacji, dotyczących swojej nowej i dość tajemniczej gry z gatunku FPS, o której po raz pierwszy i jak dotąd ostatni pisaliśmy pod koniec marca bieżącego roku. Dziś uzyskaliśmy wreszcie garść świeżych danych nt. omawianego projektu – m.in. poznaliśmy oficjalny tytuł.

Strangelite ogarnięte rebelią!

Rylak, 5 czerwca 2006, 13:20

Przedstawiciele brytyjskiej firmy Rebellion oficjalnie potwierdzili przejęcie, z rąk Empire Interactive, studia Strangelite. Kwota transakcji pozostała tajemnicą.

Dark and Light debiutuje na rynku
Dark and Light debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 5 czerwca 2006, 13:09

Już za niespełna dwie godziny, o piętnastej naszego czasu, wszyscy zainteresowani będą mogli spróbować swoich sił w nowej grze MMORPG, zatytułowanej Dark and Light.

The Lost City of Malathedra, czyli nowe point & click

Thorwalian, 5 czerwca 2006, 10:55

Zapewne tylko garstka z Was kojarzy znak towarowy Ethereal Darkness Interactive. Nic dziwnego, w końcu to niezależne studio zaproponowało nam do tej pory ledwie jedną produkcję, która swój rynkowy debiut miała w zeszłym roku. Oferta firmy już wkrótce zostanie jednak uzupełniona o kolejny tytuł.

20 lat magazynu Famitsu
20 lat magazynu Famitsu

BK, 5 czerwca 2006, 10:20

Dwudziestą rocznicę pojawienia się na rynku świętuje japoński tygodnik Famitsu - jeden z największych na świecie magazynów poświęconych grom video. Jego redakcja od wielu lat jako pierwsza na świecie publikuje wiele wiadomości: to dzięki nim świat dowiaduje się o nowych projektach.

Jeszcze więcej sekretów Nintendo Wii?

BK, 5 czerwca 2006, 09:45

Choć firma Nintendo wciąż nas zaskakuje nowymi informacjami na temat swojej konsoli, wciąż nie wiemy, czy poznaliśmy już wszystkie jej sekrety. Jak się okazuje, szefowie „wielkiego N” mogą mieć jeszcze ukrytego asa w rękawie.

Zmarł Alan Kotok

BK, 5 czerwca 2006, 09:30

Opuścił nas Alan Kotok, amerykański naukowiec, który brał udział w tworzeniu jednej z pierwszych gier komputerowych na świecie – Space War! Jego wpływ na rozwój elektronicznej rozrywki jest przeogromny.

Darmowe gry na łamach serwisu GamersHell
Darmowe gry na łamach serwisu GamersHell

Krystian Smoszna, 5 czerwca 2006, 09:30

Być może słyszeliście już o nowej inicjatywie redaktorów magazynu GamersHell, którzy postanowili uruchomić na łamach swojego serwisu dział darmowych gier. Cotygodniowa, trzecia już aktualizacja tej sekcji, przynosi kilka bardzo interesujących tytułów.

W Command & Conquer 3: Tiberium Wars pojawią się żniwiarki
W Command & Conquer 3: Tiberium Wars pojawią się żniwiarki

Krystian Smoszna, 5 czerwca 2006, 08:54

Koncern Electronic Arts konsekwentnie podgrzewa atmosferę wokół najnowszej odsłony cyklu Command & Conquer. Na oficjalnej stronie gry, która pod względem zawartości pozostawia wiele do życzenia, pojawił się kolejny obrazek promujący Command & Conquer 3: Tiberium Wars.

Wciel się w rolę Bruce'a Bannera lub Jean Gray w Marvel: Ultimate Alliance
Wciel się w rolę Bruce'a Bannera lub Jean Gray w Marvel: Ultimate Alliance

Krystian Smoszna, 5 czerwca 2006, 08:40

Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych i chciałbyś wziąć udział w produkcji gry komputerowej, teraz masz ku temu doskonałą okazję. Koncern Activision rozpoczął poszukiwania osób, które podłożyłyby głos wybranym bohaterom programu Marvel: Ultimate Alliance.

Nowe informacje nt. Final Fantasy XIII

eLKaeR, 5 czerwca 2006, 07:55

Prosto z Dalekiego Wschodu nadeszły do nas świeże informacje, dotyczące głównego produktu spod znaku Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII, czyli gry Final Fantasy XIII dla PlayStation 3. Nowe wiadomości pochodzą z japońskiego magazynu Gemaga.