Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 czerwca 2006

Muzyka z gry Two Worlds zainauguruje Games Convention
Muzyka z gry Two Worlds zainauguruje Games Convention

Marek Grochowski, 7 czerwca 2006, 17:19

Sierpień będzie gorącym miesiącem nie tylko ze względu na związane z nim wysokie temperatury, lecz także dlatego, że to właśnie w tym terminie odbędą się największe w Europie targi elektronicznej rozrywki – Games Convention.

Jetpac poprzez Live Arcade?

Maciej Myrcha, 7 czerwca 2006, 16:12

Plotki dotyczące możliwości pojawienia się klasyki z ZX Spectrum, Jetpac, w Microsoftowym Live Arcade, przybrały ostatnio na sile. Za stworzenie oryginału odpowiedzialna jest przecież firma Ultimate: Play the Game, która obecnie pod nazwą Rare wchodzi w skład stajni developerskiej Microsoftu.

Złapiemy Wii-szystkie Pokemony!
Złapiemy Wii-szystkie Pokemony!

Radosław Grabowski, 7 czerwca 2006, 16:05

Było więcej, niż pewne, że w końcu korporacja Nintendo ogłosi plany przeniesienia na nadchodzącą platformę Wii swojej flagowej serii gier, czyli cyklu Pokemon. Właśnie zaprezentowano publicznie po raz pierwszy pozycję, nazwaną Pokemon Battle Revolution.

Half-Life 2 trylogia = Half-Life 3?

Maciej Myrcha, 7 czerwca 2006, 15:51

Jeśli zastanawiacie się moi drodzy, co w tej chwili dzieje się w pomieszczeniach firmy Valve, a konkretnie czy jej projektanci i programiści pracują w pocie czoła nad trzecią odsłoną znakomitej gry akcji, Half-Life, to muszę Was zmartwić. Nie pracują ... ale tylko dlatego, iż produkt ten już znajduje się na rynku. Tak, tak, ta wiadomość i u mnie spowodowała opad szczęki.

Dodatki do ... Battle for Middle-Earth II dostępne

Maciej Myrcha, 7 czerwca 2006, 15:33

Od momentu premiery konsoli Xbox 360, idea wirtualnego rynku, Xbox Live Marketplace, zaprezentowana przez Microsoft, zdobywa coraz więcej zwolenników. Jednak co ciekawe, użytkownicy konsoli z Redmond mogą pobrać nie tylko materiały przygotowane z myślą o obecnych na rynku grach, ale także przeznaczone dla tytułów jeszcze nie wydanych!

Ani PeCet, ani konsola nie pozwoli graczowi zostać królem narkobiznesu
Ani PeCet, ani konsola nie pozwoli graczowi zostać królem narkobiznesu

Radosław Grabowski, 7 czerwca 2006, 15:32

Co wiedzieliśmy już w ubiegły wtorek, zostało właśnie potwierdzone. Mianowicie korporacja Take 2 Interactive postanowiła anulować projekt o nazwie Snow, realizowany dotychczas z myślą o komputerach osobistych PC i konsolach Xbox. Chociaż przedstawiciele owej firmy nie mówią tego wprost, to powodem zapuszkowania przedsięwzięcia jest najwyraźniej sprawa klasyfikacji wiekowej gry.

Master Chief królem potyczek online?

Piotr Doroń, 7 czerwca 2006, 15:13

Pracownicy firmy Bungie zaprezentowali wczoraj światu nie tylko swój pierwszy film dokumentalny poświęcony Halo 3, ale również najświeższe dane dotyczące drugiej części słynnej serii strzelanin FPP.

Uwe Boll wychodzi z cienia - czas na proces
Uwe Boll wychodzi z cienia - czas na proces

Krystian Smoszna, 7 czerwca 2006, 14:32

Ulubiony reżyser wszystkich graczy – dr Uwe Boll – szybko usunął się w cień po klęsce filmu BloodRayne. Temat obrazu z Kristanną Loken powraca jednak teraz jak bumerang, a to za sprawą procesu sądowego, jaki niezmordowany twórca koszmarnych ekranizacji gier komputerowych, wytoczył firmie zajmującej się dystrybucją jego ostatniego „dzieła”.

Halo 3: Behind the Scenes - firma Bungie opublikowała swój pierwszy film dokumentalny
Halo 3: Behind the Scenes - firma Bungie opublikowała swój pierwszy film dokumentalny

Piotr Doroń, 7 czerwca 2006, 14:15

Macie ochotę na przyjrzenie się ludziom z Bungie (i nie tylko), którzy pracowali nad trailerem Halo 3, zaprezentowanym podczas tegorocznych targów E3? Jeśli tak, to zapraszamy Was na oficjalną stronę wymienionej wyżej firmy, gdzie opublikowana została stosowna informacja na ten temat.

Nowa gra fabularna typu crossover wyłącznie dla posiadaczy PlayStation Portable

Radosław Grabowski, 7 czerwca 2006, 13:55

Wśród popularnych gier typu crossover na czoło stawki wysuwają się bijatyki (m.in. Marvel vs Capcom 2), aczkolwiek tuż za nimi podążają przykładowo pozycje z gatunku cRPG (chociażby Namco x Capcom). Również elementy kilku różnych światów łączyć będzie nowy produkt z japońskiej stajni Idea Factory, noszący tytuł Chaos Wars.

Kolejne gry z serii Fullmetal Alchemist będą wydawane też poza Japonią
Kolejne gry z serii Fullmetal Alchemist będą wydawane też poza Japonią

Radosław Grabowski, 7 czerwca 2006, 13:23

Jak dotąd pod szyldem Square Enix ukazały się w państwach zachodnich dwie gry dla PlayStation 2, bazujące na popularnej serii japońskich komiksów i filmów animowanych pt. Fullmetal Alchemist. Na tym jednak nie koniec wypuszczania poza Krajem Kwitnącej Wiśni elektroniczno-rozrywkowych adaptacji wspomnianego cyklu, bowiem odpowiednie prawa wydawnicze uzyskała właśnie korporacja Destineer.

Dead Reefs bardziej szczegółowo
Dead Reefs bardziej szczegółowo

Daniel Kazek, 7 czerwca 2006, 12:49

O tym, że szykują się kolejne gry z doskonale znanej każdemu miłośnikowi dobrej przygody wytwórni The Adventure Company, dowiedzieliśmy się w trakcie targów E3. Dzisiaj przybliżymy nieco jeden z tytułów powstających w studiu Streko-Graphics, a mowa tu Dead Reefs.

Pozłacane Naruto: Ultimate Ninja
Pozłacane Naruto: Ultimate Ninja

Daniel Kazek, 7 czerwca 2006, 11:03

Jesteś fanem cyklu Naruto? Dobrze się składa, gdyż najnowsza produkcja bazująca na popularnym anime już wkrótce zadebiutuje w sklepach. Taką przyjemną wiadomość wystosował wczoraj koncern Namco, informując że Naruto: Ultimate Ninja na PS2 osiągnął właśnie status "gold" i wylądował w tłoczni.

Amerykańskie Auta w sprzedaży
Amerykańskie Auta w sprzedaży

Daniel Kazek, 7 czerwca 2006, 10:54

Wczoraj, na trzy dni przed amerykańską premierą pełnometrażowego filmu animowanego Auta, swój debiut zaliczyła komputerowa adaptacja tego największego w tym roku przedsięwzięcia Walta Disneya i studia Pixar. O fakcie tym, w specjalnym oświadczeniu prasowym, poinformował wydawca programu, firma THQ.

Finalna wersja łaty do The Elder Scrolls IV: Oblivion już dostępna
Finalna wersja łaty do The Elder Scrolls IV: Oblivion już dostępna

Krystian Smoszna, 7 czerwca 2006, 10:17

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, firma Bethesda Softworks LLC opublikowała pierwszą, oficjalną łatkę do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Kilka pytań o konsole nowej generacji

Bartłomiej Kossakowski, 7 czerwca 2006, 09:20

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy doczekamy się premiery dwóch nowych konsol – Playstation 3 i Nintendo Wii. Wiemy na ich temat coraz więcej, niektórzy wyrobili już więc sobie zdanie i wiedzą, w jaki sprzęt zamierzają zainwestować pieniądze. Dziś prezentujemy Wam wyniki ciekawych ankiet na ten temat, przeprowadzonych przez magazyn Gamaga oraz serwis Joystiq.

Odświeżona wersja The Settlers II również w wersji anglojęzycznej
Odświeżona wersja The Settlers II również w wersji anglojęzycznej

Krystian Smoszna, 7 czerwca 2006, 09:08

Ostatnia, piąta odsłona cyklu The Settlers nie odniosła dużego sukcesu komercyjnego, nie spotkała się również z dobrym przyjęciem wśród krytyków. Odpowiedzialna za produkcję gry firma Blue Byte, próbuje więc innych sposobów na podratowanie reputacji swojej legendarnej marki. To, co nie udało się Dziedzictwie Królów, być może powiedzie się grze The Settlers II: 10th Anniversary.

Electronic Arts przyspiesza premierę gry Battlefield 2142
Electronic Arts przyspiesza premierę gry Battlefield 2142

Krystian Smoszna, 7 czerwca 2006, 08:45

Koncern Electronic Arts ogłosił datę premiery nowej odsłony cyklu Battlefield. Futurystyczna strzelanina, której akcja rozgrywać będzie się w XXII wieku, zostanie opublikowana na rynku w październiku bieżącego roku.

Pierwsze screeny z Bomberman: Act Zero
Pierwsze screeny z Bomberman: Act Zero

Bartłomiej Kossakowski, 7 czerwca 2006, 08:38

Bomberman wydoroślał – to pierwsza myśl, która przychodzi do głowy po zapoznaniu się z obrazkami przedstawiającymi w akcji najnowszą odsłonę popularnego cyklu. Gra Bomberman: Act Zero zmierza na Xboxa 360, a my prezentujemy Wam pierwsze screenshoty.

Red Orchestra: Ostfront 41-45 w Polsce za niecałe 30 złotych
Red Orchestra: Ostfront 41-45 w Polsce za niecałe 30 złotych

Łukasz Malik, 7 czerwca 2006, 08:23

Kilkanaście dni temu dywagowaliśmy na temat premiery Red Orchestra: Ostfront 41-45 w Polsce. Nasze przypuszczenia okazały się jak najbardziej prawdziwe, gra zostanie wydana w naszym kraju w lipcu, przez firmę Cenega Poland.

Top 10 gier w US (PC) (07/06/06)
Top 10 gier w US (PC) (07/06/06)

Krystian Smoszna, 7 czerwca 2006, 08:04

Przedstawiamy dwudzieste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje programy sprzedane w okresie od 21 do 27 maja 2006 roku.