Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2006, 08:04

Top 10 gier w US (PC) (07/06/06)

Przedstawiamy dwudzieste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje programy sprzedane w okresie od 21 do 27 maja 2006 roku.

Przedstawiamy dwudzieste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje programy sprzedane w okresie od 21 do 27 maja 2006 roku.

Dziesięć najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych (PC) - ilustracja #1
Gra The Elder Scrolls IV: Oblivion okazała się bezkonkurencyjna w tym tygodniu.

Debiutująca na amerykańskim rynku gra Heroes of Might & Magic V, nie zdołała przebić się na pierwsze miejsce amerykańskiego rankingu bestsellerów i znalazła się „tylko” na trzeciej pozycji. Najlepiej sprzedającą się grą na PC została czwarta odsłona cyklu The Elder Scrolls, która pozbawiła fotela lidera inny hit – World of WarCraft.

W dalszej części tabeli niewiele zmian. The Sims 2 wraz z dwoma dodatkami wciąż okupuje środek tabeli. Do pierwszej dziesiątki powróciła gra Battlefield 2. Na popularności wyraźnie tracą Guild Wars: Factions, Rise of Nations: Rise of Legends oraz Age of Empires III.

LP.

TYTUŁ

1.

The Elder Scrolls IV: Oblivion (2K Games)

2.

World of WarCraft (Vivendi Universal)

3.

Heroes of Might & Magic V (Ubisoft)

4.

The Sims 2: Family Fun Stuff (Electronic Arts)

5.

The Sims 2 (Electronic Arts)

6.

Guild Wars: Factions (NCSoft)

7.

The Sims 2: Open for Business (Electronic Arts)

8.

Rise of Nations: Rise of Legends (Microsoft)

9.

Battlefield 2 (Electronic Arts)

10.

Age of Empires III (Microsoft)

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej