Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Sims 2: Open for Business (PC)

The Sims 2: Własny Biznes PC

The Sims 2: Open for Business

Trzeci dodatek do bardzo popularnego cyklu gier, w którym kierujemy codziennym życiem wirtualnych postaci. Tematem rozszerzenia The Sims 2: Własny Biznes jest założenie i prowadzenie firmy.

To jest dodatek do gry The Sims 2.

Symulacje | ekonomiczne | symulator życia

PC Windows
Okładka The Sims 2: Open for Business (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28lutego2006

3marca2006

pudełko PL

Open for Business to kolejny, trzeci już dodatek do bardzo popularnego cyklu gier o nazwie The Sims 2. Po harcach na uniwersytecie i w nocnych klubach, tym razem przyjdzie nam pobawić się w biznesmena.

Nowe rozszerzenie zbliża The Sims 2 w kierunku gatunku gier ekonomicznych. Tematem dodatku jest prowadzenie własnego biznesu – i to całkiem dosłownie. Gracz może tu otworzyć sklep z bogatym asortymentem (kwiaciarnie, salony piękności, butiki z ubraniami, salony ze sprzętem Hi-Fi, restauracje, itd.) i samodzielnie decydować o jego rozwoju. W gestii użytkownika pozostaje nie tylko wybór usług, ale również decyzje dotyczące wizualnej oprawy przybytku, ustalenie cen towarów oraz pełna kontrola nad pracownikami. W tym ostatnim przypadku może on promować najlepszych podwładnych, rezygnować z usług słabeuszy, a także organizować szkolenia, które w przyszłości przełożą się na większą wydajność obsługi sklepu.

W Open for Business najważniejszy jest klient, dlatego gracz musi bardzo uważnie kierować poczynaniami swoich pracowników. Rozwijając umiejętności tych ostatnich, decydujemy, czy nasz podopieczny będzie próbował wcisnąć odwiedzającym towar po ustalonej wcześniej cenie, czy też stanie się skłonny do targów, aby tylko produkt sprzedać. Bez względu na przyjętą taktykę, działania gracza powinny opierać się na jak osiągnięciu jak największego zysku, który pozwoli wygrać wyścig z konkurencją i zdobyć tytuł „najlepszego z najlepszych”.

Oczywiście, Open for Business nie sprowadza się tylko i wyłącznie do kwestii sprzedaży. Gracz ma w trzecim rozszerzeniu spore pole manewru w produkcji towarów, np. aranżacji bukietów w kwiaciarniach, tworzeniu zabawek, czy produkowaniu robotów (przydają się one zarówno w sklepie, jak i w domu – w pierwszym przypadku dbają o czystość; w drugim chronią przed złodziejami).

W trzecim dodatku do The Sims 2 pojawia się w sumie 125 nowych przedmiotów, m.in. krzesła do salonu piękności, stół służący jako warsztat do produkcji zabawek, czy też rzeczy w sklepie niezmiernie istotne – kasy. Oprócz tego zaaplikowano całą masę strojów, w które możemy dowolnie przebrać naszych pracowników – wszystko po to, aby nasz biznes stał się jedynym w swoim rodzaju.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 3036 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 213 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Sims 2: Własny Biznes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Sims 2: Własny Biznes

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
The Sims 2: Własny Biznes - recenzja gry
The Sims 2: Własny Biznes - recenzja gry

Recenzja 5 kwietnia 2006, 11:36

Pewne elementy z poprzednich dodatków można całkiem dobrze wykorzystać w nowym dodatku. Np. dzięki samochodom, które pojawiły się w Nocnym Życiu, możemy otworzyć teraz salon samochodowy.