Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 czerwca 2006

Poradnik: Dreamfall: The Longest Journey

Redakcja GRYOnline.pl, 23 czerwca 2006, 19:01

Stark i Arkadia, Markuria i Newport, realizm i magia, prawda i fałsz... W tej historii nic nie jest oczywiste i jednoznaczne od początku do końca. W Casablance, w nie tak bardzo odległej przyszłości młodziutka studentka Zoe odkrywa, że jej uporządkowane i niemal nudne życie może gwałtownie zmienić się z dnia na dzień...

Myśli nieprzemyślane - Seryjni wydawcy

Redakcja GRYOnline.pl, 23 czerwca 2006, 17:50

Electronic Arts wykorzystała swoje rezerwy finansowe (jak to zresztą ma w zwyczaju) i wchłonęła jedynego, moim skromnym zdaniem, developera, jaki może stworzyć coś, co powtórzy sukces WoWa.

Nintendo DS Lite wreszcie w Europie
Nintendo DS Lite wreszcie w Europie

eLKaeR, 23 czerwca 2006, 16:44

Japończycy mieli to już 2 marca bieżącego roku, a mieszkańcy Ameryki Północnej dwanaście dni temu. Mowa o kieszonkowej konsoli Nintendo DS w odświeżonym wariancie Lite, który właśnie dziś trafił wreszcie oficjalnie do Europy. Inżynierowie z Kyoto uczynili nowe mobilne urządzenie o 42% mniejszym i 21% lżejszym, niż model bazowy, a także wprowadzili lepszej jakości wyświetlacze.

Sonic obchodzi 15 urodziny
Sonic obchodzi 15 urodziny

Vercetti, 23 czerwca 2006, 16:05

Dokładnie 23 czerwca 1991 światło dzienne ujrzała pierwsza w historii gra, w której dane nam było ujrzeć pewnego niebieskiego jeża. Dwuwymiarową platformówkę zatytułowano prosto i wymownie – Sonic the Hedhehog. Produkcja okazała się na tyle wciągająca, że wkrótce Sega wypuściła na rynek multum innych tytułów, opowiadających o losach nieprzeciętnie szybkiego zwierzaka.

Znamy nazwę dodatku do Galactic Civilizations II
Znamy nazwę dodatku do Galactic Civilizations II

Vercetti, 23 czerwca 2006, 15:36

Przed kilkoma tygodniami podaliśmy do wiadomości, że ekipa Stardock pracuje nad pierwszym rozszerzeniem do strategii o nazwie Galactic Civilizations II. W dniu dzisiejszym developer podzielił się ze światem szczegółami na temat nadchodzącego produktu, ujawniając jednocześnie tytuł expansion packa.

Zobacz najgorsze nazwy gier w historii!

Vercetti, 23 czerwca 2006, 14:42

Głupie tytuły to przypadłość, na którą cierpią nie tylko dzieła literackie czy filmy, lecz w ostatnich latach także gry video. Nie chodzi tu wyłącznie o kolejne cyfry w nazwach nowych produkcji, lecz także o sam sens, jaki miał być zawarty w paru słowach, opisujących dzieła, które wyjeżdżają z tłoczni.

Final Fantasy III zrobi użytek z Wi-Fi
Final Fantasy III zrobi użytek z Wi-Fi

eLKaeR, 23 czerwca 2006, 14:32

Trzecia część Final Fantasy nigdy oficjalnie nie ukazała się poza Japonią. Wprawdzie w Stanach Zjednoczonych sprzedawano grę o nazwie Final Fantasy III dla konsoli SNES, aczkolwiek była to w istocie szósta odsłona "Ostatecznej Fantazji". Teraz jednak prawdziwa "trójka" wreszcie zmierza ku krajom zachodnim, aczkolwiek w nieco zmienionej formie, uwzględniającej szereg ciekawych funkcji.

Młoda gwiazda ligi NHL na okładce gry NHL 07
Młoda gwiazda ligi NHL na okładce gry NHL 07

Jiker, 23 czerwca 2006, 13:41

Uzyskaliśmy pierwsze informacje dotyczące najnowszej hokejowej gry sportowej sygnowanej logiem EA Sports, czyli NHL 07. Prasówka przygotowana na tę okazję niemal w całości poświęcona jest Alexandrowi Ovechkinowi, gwieździe ligi NHL grającej w klubie Washington Capitals.

Znamy tytuły siedmiu potwierdzonych pozycji startowych dla konsoli Nintendo Wii

Jiker, 23 czerwca 2006, 13:07

Magazyn Nintendo Power przedstawił listę siedmiu potwierdzonych tytułów startowych, które trafią na półki sklepowe w tym samym momencie, co konsola Nintendo Wii.

Słoneczna Barcelona przyjmie gości Microsoftu

Jiker, 23 czerwca 2006, 12:46

Koncern Microsoft zaprezentował pierwsze informacje odnośnie tegorocznej edycji imprezy X0. X06 odbędzie się w dniach 27-28 września w mieście będącym domem dla dumy Katalonii – drużyny piłkarskiej F.C. Barcelona. Oczywiście w Barcelonie!

Ruszyła strona Frontlines: Fuel Of War
Ruszyła strona Frontlines: Fuel Of War

Metatron, 23 czerwca 2006, 12:10

Gra akcji/FPS Frontlines: Fuel Of War, o której już informowaliśmy, doczekała się swojej oficjalnej strony: http://www.frontlinesgame.com. Co prawda obecnie ogranicza się ona do 4 (słownie: czterech!) screenshotów i suchego podania informacji o powstającym produkcie, ale to już wystarczy by zelektryzować każdego miłośnika konfliktów zbrojnych.

Niespełna 25% użytkowników Half-Life 2: Episode One ukończyło grę!
Niespełna 25% użytkowników Half-Life 2: Episode One ukończyło grę!

Krystian Smoszna, 23 czerwca 2006, 11:48

Pierwsze rozszerzenie do gry Half-Life 2 sprzedaje się bardzo dobrze, co z pewnością cieszy pracowników firmy Valve. Dodatek zbiera też znakomite recenzje – co prawda nie tak wysokie jak podstawowa wersja programu, ale średnią ocenę na poziomie 88% (według serwisu GameRankings) trudno nazwać słabą. Wydaje się więc, że wszyscy są zadowoleni: twórcy, krytycy i... gracze. Zaraz, czy aby na pewno?

Studio Pterodon pod skrzydłami Illusion Softworks

Krystian Smoszna, 23 czerwca 2006, 10:20

Od momentu opublikowania na rynku gry Vietcong 2, niewiele słychać o czeskim studiu Pterodon. Ostatnie informacje o naszych południowych sąsiadach pochodziły z listopada ubiegłego roku i dotyczyły współpracy z firmą Illusion Softworks, odpowiedzialną za powstanie programu o nazwie Mafia.

Pół miliona hydraulików w Stanach Zjednoczonych
Pół miliona hydraulików w Stanach Zjednoczonych

Thorwalian, 23 czerwca 2006, 10:20

Hydraulika Mario wszyscy znają i w przeważającej ilości uwielbiają. Szczególnie Japończycy, którzy pod koniec maja wzięli szturmem sklepy, opuszczając je z kopiami New Super Mario Bros. O gorączce można także mówić w Stanach Zjednoczonych, choć już rzecz jasna w mniejszej skali.

Prezent dla fanów od Bohemia Interactive
Prezent dla fanów od Bohemia Interactive

eJay, 23 czerwca 2006, 10:08

Wczoraj mieliśmy okazję świętować 10-lecie istnienia Quake’a. To nie jedyna gra, która obchodziła 22 czerwca swój jubileusz. O swoich fanach nie zapomniało czeskie studio Bohemia Interactive, które na 5-lecie istnienia Operation Flashpoint wydało urodzinową paczkę. Opisywany prezent zawiera kilka nowych screenshotów i film ukazujący możliwości silnika Armed Assault – następcy Operation Flashpoint.

Crazy Frog zmierza na Nintendo Wii?
Crazy Frog zmierza na Nintendo Wii?

BK, 23 czerwca 2006, 09:38

Do grona firm tworzących gry przeznaczone dla konsoli Nintendo Wii właśnie dołączyło studio deweloperskie Neko Entertainment, odpowiedzialne za stworzenie jednej z najgorszych gier wydanych w zeszłym roku.

Fryderyk Chopin bohaterem nowej gry RPG od Namco Bandai
Fryderyk Chopin bohaterem nowej gry RPG od Namco Bandai

BK, 23 czerwca 2006, 09:10

Najwybitniejszy polski pianista, Fryderyk Chopin, pojawi się w nowej japońskiej grze RPG tworzonej przez Namco Bandai. Wczoraj informowaliśmy Was o rozpoczęciu prac nad tym tytułem, dziś znamy już pierwsze szczegóły na temat fabuły.

Nowy wariant rozgrywki dla SiN Episodes zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu
Nowy wariant rozgrywki dla SiN Episodes zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu

Krystian Smoszna, 23 czerwca 2006, 08:50

Po kilku tygodniach ciszy, Shawn Ketcherside z firmy Ritual Entertainment opublikował nowe informacje dotyczące przyszłości cyklu SiN Episodes, którego pierwszy rozdział o nazwie Emergence ukazał się na rynku 10 maja bieżącego roku.

W Call of Duty 3 poprowadzimy do boju Polaków!
W Call of Duty 3 poprowadzimy do boju Polaków!

Krystian Smoszna, 23 czerwca 2006, 08:01

W najnowszym, lipcowym numerze czasopisma Electronic Gaming Monthly, pojawił się artykuł, który powinien zainteresować wszystkich miłośników programów z serii Call of Duty. Przedstawiono w nim informacje, które uchylają rąbka tajemnicy o trzeciej odsłonie cyklu pierwszoosobowych strzelanin.