Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 czerwca 2006

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Maj 2006

Redakcja GRYOnline.pl, 6 czerwca 2006, 20:22

Zestawienie za poprzedni miesiąc wyleciało i cokolwiek miały w z tym wspólnego targi w Los Angeles. Tym ciekawiej jednak w porównaniu z zestawieniem sprzed 2 miesięcy wygląda obecna lista.

Poradnik: Half-Life 2: Episode One

Redakcja GRYOnline.pl, 6 czerwca 2006, 19:14

W niniejszym poradniku znajdziesz drobiazgowe rozwiązanie pierwszego dodatku do gry Half-Life 2, zatytułowanego Episode One. Okraszona dużą liczbą zdjęć solucja, pozwoli Ci pomyślnie poprowadzić Gordona Freemana przez wszystkie etapy, przygotowane przez twórców programu.

Warhammer Online znalazł europejskiego wydawcę
Warhammer Online znalazł europejskiego wydawcę

Vercetti, 6 czerwca 2006, 17:52

Entuzjaści systemu bitewnego Warhammer od kilku lat mogą toczyć boje w wirtualnym świecie m.in. dzięki takim produkcjom, jak seria Dawn of War, stworzona przez ekipę Relic Entertainment. Firma Mythic skupiła się z kolei nad pozycją, która pozwoliłaby na udział w zabawie tysiącom graczy naraz. W ten sposób rozpoczęto prace nad MMORPG, zatytułowanym Warhammer Online: Age of Reckoning.

Z każdą konsolą Nintendo Wii Opera sztuk jeden
Z każdą konsolą Nintendo Wii Opera sztuk jeden

Jiker, 6 czerwca 2006, 17:26

Wątpliwości zostały rozwiane – konsola Wii będzie sprzedawana w zestawie wraz z przeglądarką internetową firmy Opera. Oprogramowanie znajdzie się w pamięci flash konsoli (od dzisiaj oficjalnie wiadomo, że konsola zostanie wyposażona w 512MB takowej).

Japończycy kupili już 2,5 miliona DSów
Japończycy kupili już 2,5 miliona DSów

Jiker, 6 czerwca 2006, 16:39

Nintendo może świętować. Najnowsze przenośne urządzenie najbardziej znanego producenta gier i konsol przebiła właśnie pułap dwóch i pół miliona sprzedanych egzemplarzy. Pod uwagę brane były wyniki osiągnięte przez podstawową wersję konsoli i nową, odchodzuną edycję, zwaną DS Lite.

Kojima ujawnia nieco szczegółów Metal Gear Solid 4

Elrond, 6 czerwca 2006, 16:37

Z pewnością jedną z gier, na które czekają potencjalni posiadacze konsoli PlayStation 3, jest najnowsza odsłona przygód Snake'a, Metal Gear Solid 4. Żeby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę oczekiwania, nieco szczegółów z jej produkcji w wywiadzie udzielonym magazynowi PSM2 zdradził Hideo Kojima, "ojciec" serii.

Dlaczego Apple nie lubi gier?
Dlaczego Apple nie lubi gier?

Vercetti, 6 czerwca 2006, 16:11

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego rynek PC pomimo konkurencji ze strony konsol jest zalewany nowymi grami, podczas gdy posiadacze komputerów klasy Macintosh w ciągu roku otrzymują zaledwie garstkę dobrych tytułów?

Czy w PS3 znajdzie się serce konsoli PS2?

Elrond, 6 czerwca 2006, 15:45

Redaktorzy popularnego serwisu Gamasutra przeprowadzili swoje prywatne śledztwo w sprawie zapoczątkowanej przez inny serwis o tematyce growej, IGN. "Sprawcą" całego zamieszania jest japoński miesięcznik, Ultra One, w którym pojawiły się stwierdzenia, jakoby konsola PS3 zapewniała wsteczną kompatybilność dzięki użyciu w niej technologii ze starszego brata, PS2.

Akcja, Reakcja - Konsola czy nie pecet?
Akcja, Reakcja - Konsola czy nie pecet?

Jiker, 6 czerwca 2006, 15:00

Phil Harrison stwierdził, że "PS3 jest komputerem". Rozpętał tym samym prawdziwą burzę. Sytuację postanowiliśmy skomentować również my. Przed Wami pierwszy felieton poruszający sprawy bieżące, trudne do zrozumienia. Wymagające Reakcji.

Po co dodatkowa karta fizyczna? Wystarczy Radeon i technologia Havok!

eLKaeR, 6 czerwca 2006, 14:32

Teraz już nie tylko oprawa graficzna gier jest polem rywalizacji producentów pecetowych kart rozszerzeń, gdyż wraz z premierą procesora PhysX wyścig zbrojeń przeniósł się także w dziedzinę fizyki. Na razie palma pierwszeństwa w tym temacie należy do firmy AGEIA, aczkolwiek do frontalnego uderzenia szykują sie twórcy słynnej technologii Havok, wykorzystanej np. w Mercenaries i Age of Empires III.

Piąte uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 2006 już dostępne!
Piąte uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 2006 już dostępne!

Redakcja GRYOnline.pl, 6 czerwca 2006, 14:24

Mamy przyjemność poinformować, że piąte uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 2006 jest już dostępne. Zarejestrowanych użytkowników Encyklopedii zapraszamy do pobierania!

Oficjalna specyfikacja Wii

Jiker, 6 czerwca 2006, 14:22

EB Games, jeden z największych amerykańskich sklepów internetowych, przedstawił pewne informacje o oficjalnej (choć nie do końca pełnej) specyfikacji konsoli Nintendo Wii!

I PeCetowcy swojego Guitar Hero mają

Elrond, 6 czerwca 2006, 13:14

Posiadacze konsol PS2 już od jakiegoś czasu mogą prezentować swoje hmmm umiejętności gry na gitarze dzięki specjalnemu programowi, Guitar Hero. Szczególnie atrakcyjnie wygląda kontroler do tej gry, wzorowany na prawdziwej gitarze. Jednak i PeCetowacy mogą posmakować wymyślnych riffów bądź też zwyczajnie pobrzękać na wirtualnych strunach. Umożliwia to Freetar Hero.

Dragon Quest J to Dragon Quest Monster Joker

eLKaeR, 6 czerwca 2006, 13:05

Okazało się, że wbrew wczorajszym doniesieniom, wcale nie musimy czekać do przyszłego poniedziałku, aby poznać pierwsze szczegóły, dotyczące nowej gry z bestsellerowego cyklu Dragon Quest, skrywanej pod symbolem J. Otóż pełny i oficjalny tytuł niniejszego projektu brzmi Dragon Quest Monster Joker, a jedyną platformą docelową jest kieszonkowa konsola Nintendo DS.

Twórcy State of Emergency II bez pracy
Twórcy State of Emergency II bez pracy

Thorwalian, 6 czerwca 2006, 11:30

State of Emergency II rodził się przez niemal trzy lata w wielkich bólach, pozostawiając po sobie zgliszcza swoich dotychczasowych developerów. Oczekiwana przez wielu pozycja jest już wprawdzie w amerykańskiej sprzedaży od kilku miesięcy, ale nadal przysparza niemałych kłopotów.

Weź udział w beta-testach gry Gods & Heroes: Rome Rising!
Weź udział w beta-testach gry Gods & Heroes: Rome Rising!

Krystian Smoszna, 6 czerwca 2006, 10:54

Już wkrótce rozpocznie się wielkie testowanie gry Gods & Heroes: Rome Rising. Z tej okazji członkowie firmy Perpetual Entertainment wystosowali oświadczenie, zachęcające użytkowników do podjęcia starań o zakwalifikowanie się do programu.

ParaWorld zadebiutuje we wrześniu, pojawi się również demo
ParaWorld zadebiutuje we wrześniu, pojawi się również demo

Krystian Smoszna, 6 czerwca 2006, 10:01

W połowie ubiegłego miesiąca informowaliśmy Was o opóźnieniu prac nad grą ParaWorld. Premiera programu, który na rynku miał ukazać się w sierpniu, została przesunięta na jesień. Dziś możemy podać bardziej konkretny termin, a to za sprawą wypowiedzi przedstawiciela studia SEK, który udzielił wywiadu serwisowi Strategy Informer.

Co kupują Japończycy?

BK, 6 czerwca 2006, 09:59

Prezentowaliśmy Wam już dzisiaj listę najlepiej sprzedających się gier ubiegłego tygodnia w Wielkiej Brytanii. Czas przyjrzeć się podobnemu zestawieniu, ale tym razem weźmiemy pod lupę upodobania Japończyków.

Grand Theft Auto: Liberty City Stories już w sprzedaży
Grand Theft Auto: Liberty City Stories już w sprzedaży

Thorwalian, 6 czerwca 2006, 09:47

Zgodnie z zapowiedziami firmy Rockstar Games, najnowsza odsłona cyklu Grand Theft Auto, mająca swoją pierwotną premierę na platformie PSP, od dzisiaj dostępna jest także w wersji PS2. Póki co, wytrzymałość sklepowych półek sprawdzają jedynie amerykańscy sprzedawcy.

Electronic Arts mają swoich mistrzów świata w piłce nożnej
Electronic Arts mają swoich mistrzów świata w piłce nożnej

Krystian Smoszna, 6 czerwca 2006, 08:28

Znamy już wirtualnego zwycięzcę Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Koncern Electronic Arts przeprowadził symulację przy pomocy swojego programu 2006 FIFA World Cup i oświadczył, że po najważniejsze trofeum w tej dyscyplinie sięgnął zespół z Czech.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (06/06/06)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (06/06/06)

Krystian Smoszna, 6 czerwca 2006, 07:52

Agent 47 doskonale radzi sobie na brytyjskiej liście bestsellerów. W kolejnym notowaniu, które obejmuje sprzedaż gier pomiędzy 28 maja a 3 czerwca, najnowszy produkt firmy Eidos Interactive ponownie uplasował się na pierwszym miejscu.

Sega potwierdza wydanie Bleach w wersji na Wii
Sega potwierdza wydanie Bleach w wersji na Wii

BK, 6 czerwca 2006, 07:37

Po pojawieniu się plotek na temat nowej gry nawiązującej do popularnego japońskiego serialu animowanego i komiksu „Bleach”, firma Sega postanowiła potwierdzić, że faktycznie pracuje nad tą pozycją. Zmierza ona na konsolę Nintendo Wii.