Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 czerwca 2006

Raport finansowy Take-Two Interactive - ponad 50 milionów USD straty w drugim kwartale

Elrond, 9 czerwca 2006, 17:29

Kilka godzin po ogłoszeniu werdyktu w sprawie dochodzenia Federalnej Komisji Handlu, skierowanego przeciw firmie wydawniczej Take-Two Interactive, jej przedstawiciele przedstawili wyniki finansowe za kwartał kończący się 30 kwietnia. Niestety, kwartał ten zakończył się stratą netto w wysokości 50.4 miliona USD.

Myśli nieprzemyślane - Fallout 3
Myśli nieprzemyślane - Fallout 3

Redakcja GRYOnline.pl, 9 czerwca 2006, 17:00

Fallout 3 nie musi rywalizować z konkurencją technicznymi wodotryskami rodem z laboratoriów wojskowych, nie to stanowiło o jego sile blisko 10 lat temu, niemniej tak się stanie – ale to niejako przy okazji.

PRISM opóźniony
PRISM opóźniony

Vercetti, 9 czerwca 2006, 16:58

Gdy przed dwoma laty ekipa Semi Logic zapowiedziała nową strzelankę o nazwie PRISM: Threat Level Red, mało kto sądził, że będziemy musieli na nią czekać przez kilkadziesiąt miesięcy. Niestety, prace nad grą wydłużały się i wydłużały, aż autorzy FPS-a podali do wiadomości, że ich produkt zanotuje kolejne opóźnienie.

Nowy Tetris od THQ wyląduje w paszczy Xboxa 360

Jiker, 9 czerwca 2006, 16:14

Koncern THQ nabył prawa do wydawania gier spod znaku Tetris na konsolę Xbox 360. Stosowna umowa podpisana została przed kilkoma dniami, a drugą stroną biorącą udział w całym przedsiewzięciu była oczywiście grupa The Tetris Company, mająca prawa do wszystkich gier opartych na zasadach zaprezentowanych po raz pierwszy przez Rosjanina Aleksieja Pażytnowa.

Co nowego na Xbox Live Marketplace?
Co nowego na Xbox Live Marketplace?

Jiker, 9 czerwca 2006, 15:39

Serwis Clubskill.com dosyć przypadkowo natknął się na tajemniczy skan, który zdradza część z nowych bonusów, które w najbliższym czasie być może pojawią się na wirtualnym rynku Marketplace, wchodzacym w skład usługi Xbox Live.

Porozumienie w sprawie moda Hot Coffee

Elrond, 9 czerwca 2006, 15:28

Z pewnością jednym z bardziej komentowanych wydarzeń w branżowym świecie growym zeszłego roku, była sprawa moda Hot Coffee, który "demoralizował" użytkowników gry Grand Theft Auto: San Andreas. Oj, oberwało się wtedy firmom Rockstar i Take-Two Interactive od wszelkiej maści obrońców moralności i wychowywania młodzieży amerykańskiej w cnocie. Jednak wygląda na to, iż "gorąca kawa" ma swój finał.

NecroVision - dobre bo polskie(?)
NecroVision - dobre bo polskie(?)

Elrond, 9 czerwca 2006, 14:42

Zapewne niejednokrotnie zadawaliście sobie pytanie, jak to możliwe, iż w 40 milionowym narodzie nie znajdzie się garstka developerów, którzy swoim dziełem zadziwią świat? Oczywiście, są wyjątki, jak chociażby Chrome czy Painkiller, które może nie rzuciły graczy na kolana, to jednak daleko w tyle pozostawiły rodzimą konkurencję. Całkiem możliwe, iż do wspomnianych wyjątków dołączy wkrótce kolejny.

Gra Blitz: The League hitem w Ameryce Płn.

Jiker, 9 czerwca 2006, 14:30

Firma Midway Games z radością ogłosiła, że wyprodukowana i wydawana przez nich pozycja, zatytułowana Blitz: The League osiągnęła wielce porządane statusy Greatest Hits (PS2) oraz Platinum Hits (Xbox). Oczywiście w Stanach Zjednoczonych.

Jak prezentować się będzie Esprit i każdy inny wóz marki Lotus w Test Drive Unlimited?

eLKaeR, 9 czerwca 2006, 14:23

W dziale GOL Video znaleźć już możecie cztery nowe filmy, przedstawiające wybrane marki samochodów, które zobaczymy w Test Drive Unlimited. Wśród nich figuruje również brytyjska firma Lotus Cars, działająca od 1952 roku. Chcielibyśmy przedstawić Szanownym Czytelnikom trzy modele z owej stajni, mające pojawić się we wspomnianej grze wyścigowej.

Neverwinter Nights 2 bez Premium Module Program?

Elrond, 9 czerwca 2006, 14:22

Całkiem niedawno informowaliśmy Was o dość kontrowersyjnym posunięciu firmy Atari, dotyczącym zaprzestania wspierania tzw. Premium Module Program do Neverwinter Nights, w ramach którego na rynku ukazywały się wysokiej jakości mody do wspomnianej gry. Wygląda na to, iż Premium Module Program nie pojawi się w ogóle po wydaniu drugiej części gry, a przynajmniej nie w takiej postaci jak dotychczas.

Nintendo opantentowuje komunikator internetowy

Jiker, 9 czerwca 2006, 13:47

Sześć lat temu, jeszcze przed premierą poprzedniej stacjonarnej konsoli Nintendo, czyli GameCube’a, szefostwo tejże firmy zgłosiło chęć opatentowania pewnej funkcjonalności. Była ona związana z nawiązywaniem kontaktu poprzez Internet. Wczoraj owy patent (o numerze 7,056,217) został zatwierdzony przez amerykańskie Biuro Patentowe (United States Patent and Trademark Office).

Piłkarska Ruletka GOL-a rusza o szóstej!

Redakcja GRYOnline.pl, 9 czerwca 2006, 13:17

O godzinie szóstej po południu meczem reprezentacji Niemiec oraz Kostaryki rozpoczynają się MŚ w piłce nożnej. Wszystkich z Was niezmiennie serdecznie zapraszamy do Piłkarskiej Ruletki GOL-a!

Sensible Soccer 2006 debiutuje na rynku
Sensible Soccer 2006 debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 9 czerwca 2006, 13:07

Nie ma lepszego dnia na premierę gry sportowej o piłce nożnej, niż dzień otwarcia Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie sportu. Wiedzą o tym doskonale fachowcy od marketingu w firmie Codemasters, którzy już dawno zadecydowali, że to właśnie dziś – 9 czerwca – na rynek trafi produkt o nazwie Sensible Soccer 2006.

Kolejna logiczna zabawa z klockami dla posiadaczy Nintendo DS
Kolejna logiczna zabawa z klockami dla posiadaczy Nintendo DS

eLKaeR, 9 czerwca 2006, 13:05

Gry logiczne są mocną stroną platformy Nintendo DS od początku jej rynkowej egzystencji. Użytkownicy mogą wybierać w takich tytułach, jak chociażby: Polarium, Mr. Driller: Drill Spirits i Tetris DS. Wkrótce do tego zacnego grona dołączy również zapowiedziana właśnie przez firmę O~3 Entertainment pozycja, nosząca nazwę Konductra. Jej premiera nastąpi już za kilka miesięcy.

PC World wybrał sto najlepszych produktów roku

Thorwalian, 9 czerwca 2006, 13:01

PC World, jeden z najpoczytniejszym magazynów świata, jak co roku dokonał selekcji najlepszych jego zdaniem produktów. Najnowsze notowanie z pewnością może wydawać się interesujące ale i kontrowersyjne jak zeszłoroczne, kiedy to triumfowała Mozilla Firefox.

Oficjalna strona Sonic Wild Fire wystartowała
Oficjalna strona Sonic Wild Fire wystartowała

BK, 9 czerwca 2006, 11:14

Nowa gra ze słynnym niebieskim jeżem w roli głównej – Sonic Wild Fire od jakiegoś czasu tworzona jest przez firmę Sega z myślą o konsoli Nintendo Wii. W sieci właśnie pojawiła się oficjalna strona tej pozycji.

Beltion: Beyond Ritual - cRPG rodem z Kijowa

Thorwalian, 9 czerwca 2006, 11:05

Bliżej nieznane do tej pory studio Rostok Games, zdecydowało się zaprezentować szczegóły dotyczące swojej gry z gatunku cRPG. Projekt o roboczej nazwie Beltion: Beyond Ritual w fazie produkcyjnej znajduje się już od dwóch lat, ale najwidoczniej dopiero teraz ukraińscy programiści wzięli się ostro do roboty.

PeCetowa edycja gry OutRun 2: Coast 2 Coast gotowa
PeCetowa edycja gry OutRun 2: Coast 2 Coast gotowa

Krystian Smoszna, 9 czerwca 2006, 10:04

W opublikowanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu prasowym, firma SEGA zakomunikowała, że prace nad PeCetową edycją gry OutRun 2006: Coast 2 Coast zostały zakończone.

Nowa gra z Wario zmierza na Nintendo DS
Nowa gra z Wario zmierza na Nintendo DS

BK, 9 czerwca 2006, 09:42

Słynny bohater gier firmy Nintendo - Wario, już wkrótce pojawi się w nowej pozycji. Tym razem będzie ona przeznaczona na przenośną konsolę wyposażoną w dwa ekrany, czyli Nintendo DS.

Ancient Wars: Sparta dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku
Ancient Wars: Sparta dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku

Krystian Smoszna, 9 czerwca 2006, 09:28

Nie mamy dobrych wieści dla graczy oczekujących premiery programu Ancient Wars: Sparta. Firma Playlogic, która pełni rolę wydawcy tej produkcji, przesunęła datę premiery na czwarty kwartał bieżącego roku.

Half-Life 2: Episode One bestsellerem w Europie
Half-Life 2: Episode One bestsellerem w Europie

Krystian Smoszna, 9 czerwca 2006, 08:49

Przedstawiciele firmy Valve mają powody do radości. Ich najnowszy produkt – Half-Life 2: Episode One – sprzedaje się doskonale, zwłaszcza na rynku europejskim.

Nowe konsole w sieci – oficjalnie
Nowe konsole w sieci – oficjalnie

BK, 9 czerwca 2006, 08:35

Już pod koniec roku czekają nas dwa ważne wydarzenia – światowa premiera Playstation 3 oraz polska premiera Xboxa 360. Zarówno Sony, jak i Microsoft, przygotowały z tej okazji nowe witryny.

Kutaragi potwierdza: Playstation 3 to komputer!
Kutaragi potwierdza: Playstation 3 to komputer!

BK, 9 czerwca 2006, 07:50

Niedawna wypowiedź Phila Harrisona, szefa europejskiego oddziału Sony, w której stwierdził, że Playstation 3 zastąpi komputery osobiste, wywołała sporo zamieszania. Ken Kutaragai właśnie potwierdził te informacje: Playstation 3 to komputer!