Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 czerwca 2006

Poradnik: Heroes of Might & Magic V

Redakcja GRYOnline.pl, 26 czerwca 2006, 19:08

Sześć kampanii, trzydzieści misji. Nie można rozpocząć następnej, nie ukończywszy poprzedniej, ponieważ wszystkie kampanie łączy następstwo zdarzeń. Przed graczem zawiła, pełna dramatyzmu opowieść o miłości i władzy. Co jest rzadkością w świecie gier, poszczególne wątki rzadko kończą się tu dobrze, ale warto zagrać, bo jest ciekawie.

70 pracowników NCsoftu na bruku
70 pracowników NCsoftu na bruku

Vercetti, 26 czerwca 2006, 16:59

Praca w dużej korporacji, nie należy do najłatwiejszych. Przekonali się o tym panowie z teksańskiego oddziału NCsoftu. Z dnia na dzień studio w Austin zostało zredukowane z 300 do 230 miejsc pracy.

Assassin's Creed - na jakich platformach ukaże się jedna z najbardziej oczekiwanych gier UbiSoftu?

Jiker, 26 czerwca 2006, 15:42

Jak to w końcu jest z tym Assassin’s Creed? Będzie ekskluzywną pozycją dla najnowszej stacjonarnej konsoli Sony, ukaże się dodatkowo na Xboxie 360, czy może zostanie wydany na jeszcze kilka innych platform sprzętowych?

Ciąg dalszy spekulacji odnośnie ceny Wii

Jiker, 26 czerwca 2006, 14:35

Brytyjski serwis The Inquirer, jakby nie zważając na oficjalne stanowisko firmy Nintendo zaprezentowane na poczatku czerwca, spekuluje w najlepsze odnośnie ceny konsoli Nintendo Wii. Powołując się na anonimowe japońskie źródło stwierdza, że Wii będzie kosztowało w momencie japońskiej premiery 25.000 jenów (ok. $214).

Otwarto nową stronę Call of Juarez
Otwarto nową stronę Call of Juarez

Vercetti, 26 czerwca 2006, 13:42

Dotychczas wszyscy, którzy chcieli uzyskać informacje o grze Call of Juarez prosto od źródła, skazani byli na ubogą w treść stronę reklamową strzelanki. Od dzisiaj jednak FPS od wrocławskiego Techlandu może pochwalić się nową witryną.

Akcja, Reakcja - Dokąd zmierzasz, Sony?
Akcja, Reakcja - Dokąd zmierzasz, Sony?

Jiker, 26 czerwca 2006, 13:00

Kolejne decyzje i działania firmy Sony wywołują jedynie uśmieszek politowania na twarzach jej przeciwników. Jaki jest cel japońskiego giganta? Co chce on osiągnąć? Dlaczego obrano tak dziwną, odmienną strategię działania?

Gothic 3 - nowe szczegóły
Gothic 3 - nowe szczegóły

Thorwalian, 26 czerwca 2006, 12:59

W najnowszym, sierpniowym wydaniu niemieckiego magazynu Gamestar, pojawiły się kolejne informacje na temat trzeciej części popularnej sagi Gothic. Czasopismo trafiło już do rąk subskrybentów, a w sprzedaży detalicznej pojawi się za dwa dni.

Hity z konsoli Genesis wkrótce na platformie PlayStation 2 i PlayStation Portable

eLKaeR, 26 czerwca 2006, 12:32

Szesnastobitowa konsola Genesis znana jest w Europie pod nazwą Mega Drive i stanowi jeden z kamieni milowych w historii elektronicznej rozrywki. Korporacja Sega chce teraz przypomnieć użytkownikom PlayStation 2 i PlayStation Portable słynne gry z tej platformy poprzez wydanie kompilacji pt. Sega Genesis Collection. Debiut w Stanach Zjednoczonych nastąpi w listopadzie bieżącego roku.

MetroQuest, czyli SimCity dla urbanistów
MetroQuest, czyli SimCity dla urbanistów

Krystian Smoszna, 26 czerwca 2006, 12:00

Czy popularne gry komputerowe mogą znaleźć zastosowanie w codziennym życiu? Kanadyjska firma Envision udowadnia, że tak. Jej program o nazwie MetroQuest, z którego korzystają specjaliści od planowania przestrzennego miast, powstał w oparciu o legendarną serię programów rozrywkowych Willa Wrighta – SimCity.

Virgin Games zapowiada internetową wypożyczalnię gier

Metatron, 26 czerwca 2006, 11:48

Virgin Games w wywiadzie udzielonym dla Gamesindustry.biz zapowiedziało wprowadzenie nowego, działającego online systemu wypożyczania gier PC. Usługa ma opierać się na ściąganiu z sieci tylko podstawowych, niezbyt wielkich plików gry. Pozostała zawartość będzie pobierana bezpośrednio z serwerów (streaming).

QuakeCon 2006 na początku sierpnia
QuakeCon 2006 na początku sierpnia

Krystian Smoszna, 26 czerwca 2006, 10:41

Zgodnie z obietnicami złożonymi na początku bieżącego miesiąca, organizatorzy turnieju QuakeCon podali pierwsze szczegóły dotyczące jedenastej edycji imprezy. Tym samym ostatecznie rozwiali wszelkie wątpliwości na temat rzekomej rezygnacji z tegorocznego spotkania fanów gier stworzonych przez firmę id Software.

Potestuj Cabal Online
Potestuj Cabal Online

Thorwalian, 26 czerwca 2006, 10:37

Coraz bliżej zakończenia prac nad europejską wersją Cabal Online. O rozpoczęciu zamkniętych testów gry poinformowała firma Games-Masters, spełniająca rolę wydawcy w naszym zakątku świata.

Halo 3 kontra PlayStation 3

eLKaeR, 26 czerwca 2006, 10:32

Najnowsza odsłona cyklu Halo, chociaż powstaje z myślą o platformie Xbox 360, ma pewne cechy wspólne z nową stacjonarną konsolą z rodziny PlayStation. Na pierwszy rzut oka widoczna jest, łącząca oba produkty, cyfra 3, aczkolwiek na tym nie koniec. Tak przynajmniej można wnioskować z informacji, opublikowanych przez popularny internetowy sklep BestBuy.com.

Zagraj w Penumbrę - darmowy oraz interesujący projekt w konwencji horroru
Zagraj w Penumbrę - darmowy oraz interesujący projekt w konwencji horroru

Krystian Smoszna, 26 czerwca 2006, 09:58

Od kilku tygodni dostępna jest w sieci interesująca gra przygodowa o nazwie Penumbra. Amatorski projekt stworzony przez studentów kryjących się pod szyldem Frictional Games, jest wspaniałą gratką dla miłośników horroru.

Spore opóźnienie Street Fighter II w wersji dla X360 potrwa jeszcze ponad miesiąc
Spore opóźnienie Street Fighter II w wersji dla X360 potrwa jeszcze ponad miesiąc

eLKaeR, 26 czerwca 2006, 09:23

Jeszcze kilka dni temu na amerykańskiej stronie konsol z rodziny Xbox (http://www.xbox.com/en-US/) przy Street Fighter II: Hyper Fighting widniała data premiery "marzec 2006", chociaż gra nie ujrzała jeszcze światła dziennego. Teraz termin zmieniono na "lato 2006", ale nie sprecyzowano miesiąca i dnia. Z pomocą przyszła australijska odpowiedniczka wspomnianej witryny (http://www.xbox.com/en-AU/).

Znamy listę utworów jakie pojawią się w Madden NFL 07
Znamy listę utworów jakie pojawią się w Madden NFL 07

Krystian Smoszna, 26 czerwca 2006, 08:50

Aż trzydzieści pięć utworów znajdzie się na ścieżce dźwiękowej najnowszej edycji niezwykle popularnego w Stanach Zjednoczonych cyklu Madden NFL. Oświadczenie prasowe prezentujące listę wszystkich kawałków, koncern Electronic Arts opublikował w ubiegły piątek.

Trusty Bell: Chopin’s Dream – nowe screeny
Trusty Bell: Chopin’s Dream – nowe screeny

BK, 26 czerwca 2006, 08:50

Choć od pojawienia się informacji na temat rozpoczęcia prac nad grą Trusty Bell: Chopin’s Dream minęło dopiero kilka dni, wciąż docierają do nas nowe materiały z nią związane. Dziś prezentujemy Wam kolejną porcję screenshotów.