Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 czerwca 2006

Moscow Rush anulowane
Moscow Rush anulowane

Marek Grochowski, 8 czerwca 2006, 17:05

Oprócz takich hitów, jak gry z serii Need for Speed czy TOCA Race Driver gatunek komputerowych wyścigów pełen jest mniej ambitnych produkcji. Jedną z nich miała być gra Moscow Rush, tworzona przez ekipę HBM we współpracy z rosyjskim wydawcą Buka Entertainment.

Football Manager 2007 – pierwsze szczegóły
Football Manager 2007 – pierwsze szczegóły

Marek Grochowski, 8 czerwca 2006, 16:10

Sports Interactive to niekwestionowany lider, jeśli chodzi o produkcję piłkarskich managerów. Zespół ten od wielu lat tworzy gry, które przynoszą fanom łaciatej wielką radość. Na dzień przed mundialem w Niemczech współpracujący z Segą team ujawnił pierwsze szczegóły na temat nadchodzącego Football Managera 2007.

Zapowiedziano 1914: Shells of Fury
Zapowiedziano 1914: Shells of Fury

Maciej Myrcha, 8 czerwca 2006, 16:06

Wszystkich miłośników wojennych zmagań podwodnych powinna zainteresować pozycja zatytułowana 1914: Shells of Fury. Tak jak można spodziewać się po tytule, jej akcja przenosi nas do roku 1914 a my sami wcielamy się w postać dowódcy niemieckiej łodzi podwodnej. Po raz pierwszy mamy więc możliwość wzięcia udziału w I Wojnie Światowej jako podwodniacy.

Tomb Raider - Polacy bez trybu Next Generation... i co dalej?

Przemysław Bartula, 8 czerwca 2006, 16:01

Około 10 dni temu do polskich sklepów trafiła najnowsza odsłona serii Tomb Raider, o podtytule Legenda. Dla fanów cyklu, ale i nie tylko, było to duże wydarzenie, gdyż już wcześniej zachodnie serwisy okrzyknęły tą edycję, siódmą już z rzędu, najlepszą z przygód Lary. Niestety coś poszło nie tak. Do sklepów trafiła wersja bez wspominanego w tytule trybu graficznego.

Satoru Iwata o zyskach i stratach ze sprzedaży konsol

Piotr Doroń, 8 czerwca 2006, 15:34

Nie od dziś wiadomo, że sprzedaż konsol to bardzo trudna działka. Większość producentów traci bardzo duże pieniądze w momencie premiery swoich nowych urządzeń (Sony, Microsoft), a niektórzy jeszcze więcej (vide: Sega, której hardware’ową część pogrzebał Dreamcast). Jest jednak pewien rodzynek, który na konsolach zarabia, a jak traci to bardzo, bardzo mało. Nintendo.

Akcelerator fizyki jednak górą?

Maciej Myrcha, 8 czerwca 2006, 14:57

Kilka dni temu na łamach naszego serwisu zamieściliśmy dość ciekawą informację o przymiarkach firm nVidia i ATI do zdetronizowania czipu fizycznego PhysX. Firma ATI posunęła się nawet dalej w swoich planach, "udowadniając" (niestety, na razie tylko na wykresach), iż karta graficzna Radeon X1600 zapewni ponad dwa razy lepsze osiągi niż produkt AGEIA.

Atari rozprowadzać będzie w Europie nową grę twórców RollerCoaster Tycoon
Atari rozprowadzać będzie w Europie nową grę twórców RollerCoaster Tycoon

Radosław Grabowski, 8 czerwca 2006, 14:23

Hitową serię RollerCoaster Tycoon zawdzięczamy pracownikom firmy Frontier Developments, którzy teraz szykują się do wypuszczenia następnej gry, traktującej o kolejkach górskich i innych lunaparkowych atrakcjach. Przygotowywany produkt nosi nazwę Thrillville i właśnie znalazł rynkowego wydawcę na terenie Europy.

Analitycy grupy DFC Intelligence przedstawili najnowszy raport nt. rynku gier online

Piotr Doroń, 8 czerwca 2006, 14:20

Grupa DFC Intelligence, na którą się już wielokrotnie powoływaliśmy, przedstawiła przed kilkoma dniami swój najnowszy raport poświęcony rynkowi gier online. Przewiduje w nim ciągłe jego przyspieszenie, w wyniku czego w 2011 roku wart będzie już ponad 13 miliardów dolarów.

Dungeons & Dragons Online bardziej przyjazna dla solowych poczynań graczy

Maciej Myrcha, 8 czerwca 2006, 13:27

Przedstawiciele firmy Turbine Entertainment, w odpowiedzi na prośby fanów, postanowili wprowadzić do swojej najnowszej produkcji, Dungeons & Dragons Online: Stormreach, nieco udogodnień dla nowych graczy. Teraz zagłębiając się w świat gry, nie zostaniemy rzuceni od razu na głębokie wody rozgrywek grupowych, a będziemy mogli lepiej poznać swoją postać czy wypróbować różne strategie walk.

Sony Online Entertainment zwiększa opłaty abonamentowe

Piotr Doroń, 8 czerwca 2006, 13:25

Firma Sony Online Entertainment, wydawca licznych gier MMO, zdecydowała się na podniesienie miesięcznego abonamentu uprawniającego nas do gry w pozycje wchodzące w skład Station Access. Wraz z 1 czerwca kwota jaką należy uiścić wzrosła o $3, a więc do poziomu $24,99.

Darwinia trafi na Xboxa 360?

Bartłomiej Kossakowski, 8 czerwca 2006, 13:10

Bardzo możliwe, że Darwinia - jedyna w swoim rodzaju gra strategiczna, znana do tej pory jedynie posiadaczom komputerów osobistych, już niedługo będzie dostępna w wersji na konsolę Xbox 360.

Szczegóły na temat Wii... dopiero we wrześniu

Bartłomiej Kossakowski, 8 czerwca 2006, 12:43

Informacje na temat ceny konsoli Nintendo Wii i daty pojawienia się produktu w sklepach docierają do nas co jakiś czas, wciąż jednak są to spekulacje, częściowo potwierdzane przez poszczególnych przedstawicieli firmy. Prezes Nintendo, Satoru Iwata, zapowiedział właśnie, kiedy poznamy oficjalne dane. Przyjdzie nam poczekać do września.

Dodatek do Victoria: Empire Under the Sun w drodze
Dodatek do Victoria: Empire Under the Sun w drodze

Daniel Kazek, 8 czerwca 2006, 11:58

Interesuje wieści dotarły do nas z siedziby Paradox Interactive. Szwedzka firma, doskonale kojarzona przez miłujących się w strategiach, zaanonsowała rozpoczęcie prac nad dodatkiem do Victoria: Empire Under the Sun.

Śledź postępy w pracach nad FIFA Manager 07
Śledź postępy w pracach nad FIFA Manager 07

Krystian Smoszna, 8 czerwca 2006, 11:57

Wydana w ubiegłym roku gra FIFA Manager 06 spotkała się z ciepłym przyjęciem, zwłaszcza na rynku brytyjskim, gdzie programy tego typu są niezwykle popularne. Wszystkich fanów „menadżerów” wydawanych przez koncern Electronic Arts z pewnością ucieszy informacja, że od kilku miesięcy trwają zaawansowane prace nad kontynuacją tego cyklu.

Ile będą kosztować klasyczne gry, ściągane na platformę Wii z Internetu?

Radosław Grabowski, 8 czerwca 2006, 11:23

Precyzyjną datę premiery i cenę konsoli Wii poznamy we wrześniu bieżącego roku, o czym zapewnia Satoru Iwata – prezes korporacji Nintendo. Szef koncernu z Kyoto wypowiedział się ponadto na temat klasycznych gier, które będzie można uruchomić na wspomnianej platformie za pośrednictwem usługi Virtual Console.

Liga Sprawiedliwości obroni także użytkowników GBA i NDS
Liga Sprawiedliwości obroni także użytkowników GBA i NDS

Daniel Kazek, 8 czerwca 2006, 11:23

Jeżeli zazdrościsz posiadaczom konsol rodem z Sony i Microsoftu, na które zaanonsowano Justice League Heroes, to ta wiadomość może być dla Ciebie. Firma Eidos swoim oświadczeniem prasowym poinformowała, że gra bazująca na znanym komiksie i serii kreskówek zadebiutuje również na dwóch systemach od Nintendo.

Jedenasta edycja QuakeCon odbędzie się zgodnie z planem
Jedenasta edycja QuakeCon odbędzie się zgodnie z planem

Krystian Smoszna, 8 czerwca 2006, 10:50

Jubileuszowa, dziesiąta edycja imprezy o nazwie QuakeCon została oficjalnie zapowiedziana w marcu ubiegłego roku. Dziś mamy już czerwiec a o kolejnym, jedenastym zlocie maniaków gier produkowanych przez firmę id Software ani widu, ani słychu. Nic dziwnego, że fani zaczynają niecierpliwić się i podejrzewać, że po raz pierwszy od dziesięciu lat QuakeCon zostanie anulowany.

Death Jr. na komiksowych kartach

Radosław Grabowski, 8 czerwca 2006, 09:55

Wydawnictwo Seven Seas Entertainment od ponad roku udostępnia darmowe komiksy, które można komfortowo oglądać na panoramicznym ekranie konsoli PlayStation Portable. Teraz wspomniana firma przygotowuje klasyczną papierową serię historyjek obrazkowych na kanwie gry, przeznaczonej dla tej ostatniej platformy elektroniczno-rozrywkowej. Mowa o pozycji pt. Death Jr., która wkrótce doczeka się sequela.

NBA Live 07 tytułem startowym dla konsoli PlayStation 3

Krystian Smoszna, 8 czerwca 2006, 09:53

Kolejna odsłona cyklu NBA Live będzie tytułem startowym dla konsoli PlayStation 3 – ogłosił wczoraj triumfalnie koncern Electronic Arts. Oznacza to, że program przygotowywany przez oddział EA Sports zostanie opublikowany na rynku w tym samym czasie, co najnowsze urządzenie firmy Sony, czyli 17 listopada.

Powstanie dodatek do Rush for Berlin
Powstanie dodatek do Rush for Berlin

Krystian Smoszna, 8 czerwca 2006, 09:16

Rush for Berlin – gra strategiczna, której akcja rozgrywa się w schyłkowym okresie II wojny światowej – doczeka się oficjalnego dodatku.

Już w lipcu weźmiemy udział w strzelaninie na luksusowym liniowcu
Już w lipcu weźmiemy udział w strzelaninie na luksusowym liniowcu

Krystian Smoszna, 8 czerwca 2006, 08:45

Szkocka firma Outerlight poinformowała wczoraj, że jej najnowszy produkt – pierwszoosobowa strzelanina o nazwie The Ship – zadebiutuje na rynku w drugim tygodniu lipca. Gra będzie dostępna za pośrednictwem systemu elektronicznej dystrybucji Steam.