Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2006, 08:01

W Call of Duty 3 poprowadzimy do boju Polaków!

W najnowszym, lipcowym numerze czasopisma Electronic Gaming Monthly, pojawił się artykuł, który powinien zainteresować wszystkich miłośników programów z serii Call of Duty. Przedstawiono w nim informacje, które uchylają rąbka tajemnicy o trzeciej odsłonie cyklu pierwszoosobowych strzelanin.

W najnowszym, lipcowym numerze czasopisma Electronic Gaming Monthly, pojawił się artykuł, który powinien zainteresować wszystkich miłośników programów z serii Call of Duty. Przedstawiono w nim informacje, które uchylają rąbka tajemnicy o trzeciej odsłonie cyklu pierwszoosobowych strzelanin.

Akcja Call of Duty 3 będzie się rozgrywać tuż po lądowaniu wojsk alianckich w Normandii. Armie sojusznicze ruszą w kierunku stolicy Francji, wypierając tym samym hitlerowców z kolejnych terenów. Program zaoferuje aż cztery grywalne frakcje, oprócz znanych z poprzednich odsłon cyklu Amerykanów i Brytyjczyków, użytkownicy będą mogli pokierować też Kanadyjczykami oraz – tak, tak! – Polakami! Wszystkie misje rozgrywać będą się w jednym ciągu bez długich przerw na doczytywanie nowych lokacji pomiędzy kolejnymi scenariuszami, tak jak do tej pory. Prawdopodobnie oznacza to, że nowe lokacje będą się ładować do pamięci w czasie rzeczywistym (tak jak np. w The Elder Scrolls IV: Oblivion).

W Call of Duty 3 poprowadzimy do boju Polaków! - ilustracja #1

W grze nie zabraknie wielu nowości. Pojawi się możliwość sterowania pojazdami, w tym łodzi, zwiększona zostanie także interakcja ze środowiskiem – śladami po wybuchu granatów będą okazałe wyrwy w ziemi, gracz będzie mógł ponadto niszczyć prowizoryczne zasłony, za którymi kryć będą się przeciwnicy. Autorzy dużą wagę przykładają do realizmu. Wypluwane z karabinów pociski oddziałują różnie na konkretne materiały. Kule inaczej będą zachowywać się po kontakcie z drewnem, a inaczej ze stalą. Dużą rolę odegrają też warunki atmosferyczne, zwłaszcza wiatr, który wpłynie na wyrzucane przez żołnierzy granaty dymne oraz elementy otoczenia, takie jak drzewa czy trawę. Ważnym dodatkiem będzie też możliwość walki wręcz, która działa na podobnych zasadach jak w Condemned: Criminal Origins.

Poznaliśmy również kilka faktów dotyczących rozgrywki w trybie multiplayer. Wariant ten pozwoli na zmagania nawet 24 graczom naraz – oprócz tradycyjnego połączenia przez Internet, zaimplementowana będzie także opcja zabawy na podzielonym ekranie. Żołnierze biorący udział w bitwach zostaną podzieleni na klasy (od medyka do snajpera), którzy w trakcie kolejnych potyczek zdobywać będą punkty doświadczenia. Te ostatnie przydadzą się do rozwoju bohatera i uzyskiwania nowych zdolności. W potyczkach sieciowych pojawi się ponadto nowy tryb walki, nazwany War (bitwy pomiędzy Aliantami i siłami państw Osi o strategiczne lokacje), jak również możliwość kontrolowania pojazdów.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja. 4 lipca – w amerykańskie święto niepodległości – serwis 1Up opublikuje screenshoty z Call of Duty 3 oraz nowy zwiastun filmowy.

Premiera Call of Duty 3 zaplanowana jest wstępnie na koniec bieżącego roku. Program ukaże się w wersjach na konsole PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox, Xbox 360, Wii oraz PSP.