Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PS2WiiXBOXX360
Okładka Call of Duty 3 (PC)

Call of Duty 3

Trzecia pełnoprawna odsłona popularnej serii Call of Duty. W przeciwieństwie do poprzednich części cyklu, za powstanie gry odpowiada studio Treyarch – autorzy konsolowego Call of Duty 2: Big Red One.

Akcji | FPP | II wojna światowa | Call of Duty | wojenne | wojskowe | strzelanki

Okładka Call of Duty 3 (PC)

producent: Treyarch

data premiery gry:

anulowana

PC

7lis2006

X360 PS2 XBOX

17lis2006

PS3

19lis2006

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trzecia odsłona popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin, której akcja została osadzona w okresie II wojny światowej, a dokładnie podczas alianckiej inwazji na pozycje hitlerowców w Normandii. Program został przygotowany przez studio Treyarch, które maczało już palce przy poprzednim, przeznaczonym na konsole odcinku serii – Call of Duty 2: Big Red One.

Tym razem amerykańskie i brytyjskie wojsko wspomoże kanadyjska piechota, polskie czołgi i francuscy partyzanci. Akcja całej kampanii rozgrywa się latem 1944 roku w Normandii. Rozgrywka prowadzona jest jednym ciągiem – autorzy zrezygnowali z ekranów menu i dali graczowi wolną rękę w podejściu do kolejnych misji.

W trzeciej odsłonie cyklu Call of Duty nie można narzekać na nudę. Twórcy zaimplementowali zrzuty spadochronowe, rajdy na pozycje wroga w towarzystwie komandosów z SAS, a także pełną obsługę pojazdów, również w trybie multiplayer. Podczas batalii w sieci można podzielić się rolami: jeden z graczy kieruje motocyklem lub czołgiem, drugi natomiast zajmuje się obsługą broni. W grze pojawiły się też specjalne komendy (uaktywniane przy pomocy kombinacji klawiszy), które rozkazują naszemu bohaterowi szybkie znalezienie kryjówki, rozbrajanie pułapek i manewrowanie na polu bitwy w trakcie ostrzału artyleryjskiego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 9,7 / 10 na podstawie 2631 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 2226 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Call of Duty 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Call of Duty 3

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Call of Duty 3 - recenzja gry
Call of Duty 3 - recenzja gry

Recenzja 22 listopada 2006, 13:15

Sterowanie odbywa się w sposób identyczny jak w poprzedniej części. Już Call of Duty 2 sprawiało, że tylko najbardziej zatwardziali miłośnicy spółki klawiatura i mysz, mogli cokolwiek narzekać. Tak jest i w części trzeciej, gdzie jest to doprowadzone niemal do perfekcji. Dopracowano użytkowanie maszyn, a obsługując np. moździerz czy działo, celowanie odbywa się przy pomocy dwóch analogów, którymi należy... kręcić. Sterowanie padem w grach fpp przeszło długą drogę, ale Call of Duty 3, tak jak część poprzednia, udowadniają, że celne trafienie nie musi być okupione wielokrotną utratą życia.

PC
X360
PS3
Wii
PS2
XBOX