Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PS2GCNXBOX
Okładka Medal of Honor: Frontline (PS3)

Medal of Honor: Frontline

Kontynuacja zapoczątkowanej na konsoli PlayStation serii wojennych strzelanin FPP, uważanej za pierwowzór konkurencyjnego cyklu Call of Duty.

Akcji | FPP | II wojna światowa | strzelanki

Okładka Medal of Honor: Frontline (PS3)

data premiery gry:

28maj2002

PS2

7lis2002

GCN XBOX

12paź2010

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Medal of Honor: Frontline zabierze Cię w najgorętsze miejsca II wojny światowej. Jako amerykański żołnierz, Jimmy Patterson, weźmiesz udział w niezwykle efektownym desancie na plażę Omaha w Normandii, zwiedzisz wnętrza u-boota (niemieckiej łodzi podwodnej), stoczysz walkę o strategicznie położony most Nijmengen, by w końcu porwać prototypowy niemiecki samolot, mogący zmienić losy wojny.

Programiści podczas produkcji gry zatrudnili prawdziwych znawców sztuki wojskowej, co przejawia się w bardzo pozytywny sposób w odbiorze gry. Będziecie mieli wrażenie, jakbyście byli na planie Szeregowca Ryana, który był jedną z największych inspiracji autorów. Dzięki temu czujemy się, jakbyśmy naprawdę brali udział w wojennym piekle. Odgłosy broni są bardzo realistyczne, przeciwnicy potrafią ukrywać się, odrzucać granaty, ale cala magia tego tytułu kryje się w sposobie poprowadzenia misji. Autorzy zadbali o interesujące projekty poziomów i umieszczenie w nich iście filmowych scen akcji. Będziemy świadkami bombardowań, walki ramię w ramię z towarzyszami broni, znajdziemy się też w lokalu pełnych pijanych Niemców czy tez będziemy skakać po wagonach pędzącego pancernego pociągu. To właśnie świetne pomysły czy sytuacje sprawiają, że gracz zostaje wciągnięty w wir wydarzeń. Pomaga w tym na pewno niezła grafika i animacja.

Muzyka zagrana jest przez orkiestrę symfoniczna i w niczym nie ustępuje tej, która usłyszeć można w najlepszych filmach wojennych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 703 głosów czytelników.

Gry podobne do Medal of Honor: Frontline

Klasyfikacja PEGI Medal of Honor: Frontline

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Nowy Medal of Honor oficjalnie zapowiedziany!
Nowy Medal of Honor oficjalnie zapowiedziany!

wiadomość2 grudnia 2009

Koncern Electronic Arts przerwał kilkutygodniowe milczenie i zapowiedział oficjalnie nową odsłonę marki Medal of Honor. Produkcja zatytułowana po prostu Medal of Honor ma stanowić pewnego rodzaju restart serii – ma w tym pomóc przede wszystkim osadzenie akcji gry w czasach współczesnych. Produkcja zostanie wydana na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 w 2010 roku.

Medal of Honor w Afganistanie

wiadomość27 maja 2008

Choć Call of Duty jest serią znacznie młodszą niż konkurencyjny Medal of Honor, to jednak jej producent już zdążył zdać sobie sprawę, że nie można ograniczać się tylko do tematyki II Wojny Światowej. W wyniku tego faktu gracze otrzymali Call of Duty 4: Modern Warfare, jedną z najlepszych gier ubiegłego roku. Jak donosi lipcowy numer magazynu Electronic Gaming Monthly, być może ojciec pójdzie w ślady syna.

Medal of Honor Collection już wkrótce

wiadomość26 lutego 2007

Najprawdopodobniej Medal of Honor: Vanguard zakończy obecność na platformie PlayStation 2 popularnego cyklu gier FPS, traktującego o II Wojnie Światowej. Komercyjny debiut owego produktu nastąpi pod koniec przyszłego miesiąca (na rynek trafi też wersja dla Wii), aczkolwiek nieco wcześniej korporacja Electronic Arts zamierza przypomnieć posiadaczom PS2 starsze "Medale Honoru" z lat 2002-2005.

Premierowe screenshoty z Medal of Honor: Vanguard
Premierowe screenshoty z Medal of Honor: Vanguard

wiadomość21 grudnia 2006

Tylko dwa dni musieliśmy czekać od momentu oficjalnej zapowiedzi Medal of Honor: Vanguard na pojawienie się w globalnej Sieci pierwszych zrzutów ekranowych, ukazujących wygląd oprawy graficznej w tej grze z gatunku FPS. Z przyjemnością prezentujemy Wam więc trzy obrazki, które powinny zaostrzyć apetyt na "Straż Przednią" (tak można bowiem przetłumaczyć podtytuł nowej odsłony cyklu MoH).

Ujawniono Medal of Honor: Vanguard

wiadomość19 grudnia 2006

Jeszcze przed swoją premierą konsola Wii jawiła się jako znakomita platforma dla gier z gatunku FPS. Można to zweryfikować chociażby w Far Cry: Vengeance, a w niedalekiej przyszłości przekonamy się, jak nowa maszyna ze stajni Nintendo poradzi sobie z pozycją z bestsellerowej serii Medal of Honor. Korporacja Electronic Arts zapowiedziała bowiem Medal of Honor: Vanguard.

GCN
XBOX
PS2
PS3