Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2
Okładka Far Cry Instincts (XBOX)
OkładkaFar Cry Instincts (XBOX)

Far Cry Instincts

Konsolowa wersja strzelaniny FPP, której akcja rozgrywa się na tropikalnej wyspie. W grze zmierzymy się z serią zróżnicowanych przeciwników, eksplorując przy tym tropikalną dżunglę, w poszukiwaniu zaginionej dziennikarki. Do naszej dyspozycji oddano szereg broni i pojazdów.

Akcji | FPP | sandbox | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Far Cry Instincts Premiera

anulowana

PS2

27wrz2005

XBOX

producent: Crytek wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Gry podobne do Far Cry Instincts

Half-Life 2

Halo 2

Black

Po bardzo udanym PeCetowym shooterze Far Cry, jego producent, firma UbiSoft, postanowił stworzyć wersję na konsole. W ten sposób narodził się Far Cry Instincts, który jest rozszerzoną wersją pierwowzoru.

Jako John Carver, wyruszasz swą łodzią na tropikalną wyspę, która tylko pozornie wydaje się być rajem. Bardzo szybko okazuje się, że główny bohater wplątał się w dziwną sprawę i nie łatwo będzie mu powrócić do sielankowego życia, w którym zajmował się wynajmowaniem jachtów. Dziennikarka, którą transportowałeś, nie powiedziała wszystkiego, co wiedziała. Tuż po dopłynięciu na wysepkę należącą do Mikronezji, łódź została ostrzelana, piękna pani zaginęła, a Tobie pozostaje jedno wyjście – rozwiązać tę zagadkę.

Wzbogacone Far Cry Instincts oddaje do dyspozycji gracza olbrzymie tereny do penetracji. Cztery wyspy, o różnych motywach stylizacyjnych, zwiększone zostały o 14 lokalizacji. Większość filmowych przerywników z Far Cry zostało zastąpione w ten sposób interaktywnymi fragmentami. Tak duże tereny przemierzać możemy przy użyciu pojazdów (do użytku oddano m.in. poduszkowce i czterokołowce).

Bohater w trakcie gry ewoluuje, zmieniając swój wygląd oraz zwiększając umiejętności. Przydaje się to w walce z przeciwnikami, a także przy używaniu licznych broni (nowość to m.in. harpun, pozwalający na swobodne strzały pod wodą). Różnego typu uniki i nurkowanie, znacznie ułatwiają pojedynki z czarnymi charakterami, którzy działają w zgodzie z inteligencją, nie obwarowaną sztucznie krępującymi zachowanie skryptami.

Liczne tryby gry sieciowej znacznie wydłużają przyjemność płynącą z zabawy. Możliwa jest także gra na podzielonym ekranie.

Konsolowy Far Cry oferuje grafikę, niemal równie piękną, co ta z PC. Tereny są bardzo ładnie odwzorowane, woda wygląda świetnie, trochę rzadsza jest jednak roślinność. Gra działa wyświetlając mniej więcej 30 klatek na sekundę.

Ostatnia modyfikacja 25 czerwca 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 266 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,9 / 10 na podstawie 182 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Far Cry Instincts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Far Cry Instincts Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
XBOX
PS2