Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2XBOX
Okładka Far Cry Instincts (PS2)

Far Cry Instincts

Konsolowa wersja strzelaniny FPP, której akcja rozgrywa się na tropikalnej wyspie. W grze zmierzymy się z serią zróżnicowanych przeciwników, eksplorując przy tym tropikalną dżunglę, w poszukiwaniu zaginionej dziennikarki. Do naszej dyspozycji oddano szereg broni i pojazdów.

Akcji | FPP | sandbox | strzelanki

Okładka Far Cry Instincts (PS2)

producent: Crytek

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PS2

27wrz2005

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Po bardzo udanym PeCetowym shooterze Far Cry, jego producent, firma UbiSoft, postanowił stworzyć wersję na konsole. W ten sposób narodził się Far Cry Instincts, który jest rozszerzoną wersją pierwowzoru.

Jako John Carver, wyruszasz swą łodzią na tropikalną wyspę, która tylko pozornie wydaje się być rajem. Bardzo szybko okazuje się, że główny bohater wplątał się w dziwną sprawę i nie łatwo będzie mu powrócić do sielankowego życia, w którym zajmował się wynajmowaniem jachtów. Dziennikarka, którą transportowałeś, nie powiedziała wszystkiego, co wiedziała. Tuż po dopłynięciu na wysepkę należącą do Mikronezji, łódź została ostrzelana, piękna pani zaginęła, a Tobie pozostaje jedno wyjście – rozwiązać tę zagadkę.

Wzbogacone Far Cry Instincts oddaje do dyspozycji gracza olbrzymie tereny do penetracji. Cztery wyspy, o różnych motywach stylizacyjnych, zwiększone zostały o 14 lokalizacji. Większość filmowych przerywników z Far Cry zostało zastąpione w ten sposób interaktywnymi fragmentami. Tak duże tereny przemierzać możemy przy użyciu pojazdów (do użytku oddano m.in. poduszkowce i czterokołowce).

Bohater w trakcie gry ewoluuje, zmieniając swój wygląd oraz zwiększając umiejętności. Przydaje się to w walce z przeciwnikami, a także przy używaniu licznych broni (nowość to m.in. harpun, pozwalający na swobodne strzały pod wodą). Różnego typu uniki i nurkowanie, znacznie ułatwiają pojedynki z czarnymi charakterami, którzy działają w zgodzie z inteligencją, nie obwarowaną sztucznie krępującymi zachowanie skryptami.

Liczne tryby gry sieciowej znacznie wydłużają przyjemność płynącą z zabawy. Możliwa jest także gra na podzielonym ekranie.

Konsolowy Far Cry oferuje grafikę, niemal równie piękną, co ta z PC. Tereny są bardzo ładnie odwzorowane, woda wygląda świetnie, trochę rzadsza jest jednak roślinność. Gra działa wyświetlając mniej więcej 30 klatek na sekundę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 182 głosów czytelników.

Gry podobne do Far Cry Instincts

Klasyfikacja PEGI Far Cry Instincts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Far Cry Instincts

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Najnowsze zwiastuny filmów Far Cry i Indiana Jones

wiadomość15 lutego 2008

Podobno Uwe Boll jest całkiem niezłym pięściarzem. Jeżeli chwilkę poszperacie w pamięci, powinniście sobie przypomnieć, jak rzucił wyzwanie obrażającym go, w jego mniemaniu, dziennikarzom, aby stawili mu czoła podczas prawdziwego pojedynku bokserskiego. Znalazło się kilku śmiałków, jednak żadnemu z nich nie udało się wielkiego Uwe położyć na deski. Stąd mniemanie, że boksowanie idzie mu całkiem nieźle. Wniosek może być tylko jeden. Uwe Boll minął się z powołaniem, bo reżyser z niego żaden.

Crytek pracuje nad nową, next-genową pozycją
Crytek pracuje nad nową, next-genową pozycją

wiadomość7 maja 2007

Przed kilkoma dniami w Stuttgarcie odbyła się konferencja o wiele mówiącej nazwie 12. International Conference on Animation, Effects, Realtime and Content, zwana w skrócie FMX 07. Wśród zgromadzonych na niej developerów znaleźli się również programiści zespołu Crytek Studios, pracujący obecnie nad FPS-em Crysis. Z ich krótkiego opisu, jaki przygotowano w związku z niemiecką imprezą, można dowiedzi

Uwe Boll znalazł odtwórcę głównej roli w filmie Far Cry
Uwe Boll znalazł odtwórcę głównej roli w filmie Far Cry

wiadomość7 maja 2007

Dzięki piątkowemu artykułowi opublikowanemu na łamach serwisu IGN, możemy Wam zdradzić nazwisko człowieka, który odegra pierwsze skrzypce w nowym filmie Uwe Bolla, zatytułowanym Far Cry. Niemiecki reżyser zaangażował do głównej roli znanego za zachodnią granicą aktora – Tila Schweigera.

Demo Far Cry Instincts Predator dostępne na Xbox Live Marketplace
Demo Far Cry Instincts Predator dostępne na Xbox Live Marketplace

wiadomość1 września 2006

Posiadacze X360 mogą, za pośrednictwem Xbox Live Marketplace, ściągnąć sobie demo gry FPS Far Cry Instincts Predator. Zazwyczaj demo wychodzi po to, by promować produkt, mający być wydany, albo dopiero wchodzący na półki sklepowe. Tym razem mamy do czynienia z istnym kuriozum: demo promujące grę wyszło w niemal pół roku po jej premierze.

CryTek i Electronic Arts - małżeństwa nie będzie

wiadomość30 sierpnia 2006

Przedstawiciele koncernu Electronic Arts skomentowali artykuł w dzienniku Die Welt, który przed kilkoma dniami spekulował na temat przejęcia znanego studia CryTek. Z oświadczenia elektroniczno-rozrywkowego molocha wynika, że rewelacje niemieckiej gazety można włożyć między bajki.

XBOX
PS2