Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Killzone (PS2)

Killzone PS2

Osadzona w realiach science-fiction strzelanina FPS, opracowana ekskluzywnie na konsolę PlayStation 2 przez studio Guerrilla Games.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Killzone (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

2listopada2004

1grudnia2004

pudełko PL

Killzone to rozbudowana gra akcji/FPS, której fabuła przenosi graczy do niedalekiej przyszłości. Prowadzony bohater zostaje wplątany w wojnę dwoma ludzkimi frakcjami: Helghast oraz ISA, zaś faktyczna rozgrywka rozpoczyna się w momencie podstępnego ataku wojsk Helghast na planetę kontrolowana przez ISA, tj. Vecte.

Do pokonania oddano 11 zróżnicowanych scenariuszy, podzielonych na około trzy pod-etapy, podczas których „przełączamy się” pomiędzy członkami prowadzonego oddziału. Twórcy programu oddali pod opiekę graczy czteroosobowy zespól, zaś w danej chwili dostaniemy możliwość kierowania tylko jednego wojaka. Każdy żołnierz posiada inną specjalizację na polu walki (komandos, szpieg, etc.).

Dostępny arsenał obejmuje 26 różnych rodzajów broni: począwszy od zwykłych karabinów, poprzez snajperki, wyrzutnie granatów czy rakiet, aż do stacjonarnych działek. W wybranym momencie gry możemy posiadać maksymalnie trzy sztuki broni. Nie zapomniano także o granatach, zaś w przypadku wyczerpania amunicji walczymy wręcz.

W Killzone umieszczony został również tryb multiplayer wykorzystujący Network Adaptor (do 12 osób rywalizujących jednocześnie) lub standardowy split-screen (2 graczy).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-12  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1436 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Gry podobne do Killzone

Klasyfikacja PEGI Killzone

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Killzone

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje: karta pamięci, Network Adaptor
Sony zapowiada zestaw Killzone Trylogia z pierwszą częścią serii w HD
Sony zapowiada zestaw Killzone Trylogia z pierwszą częścią serii w HD

wiadomość7 września 2012

24 października w Polsce ukaże się zestaw Killzone Trylogia. W jego skład wejdą trzy części popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin, a pierwsza z nich zostanie odświeżona do rozdzielczości HD i dostanie wsparcie dla Trofeów.

Wieści ze świata (Test Drive: Ferrari Racing Legends, Yakuza: Dead Souls, Killzone) 9/2/12
Wieści ze świata (Test Drive: Ferrari Racing Legends, Yakuza: Dead Souls, Killzone) 9/2/12

wiadomość9 lutego 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o liście torów wyścigowych w nowym Test Drive, opóźnieniu konwersji gry Killzone na PS3, europejskim terminie premiery Yakuza: Dead Souls, a także adaptacjach gry książkowej Fighting Fantasy.

Pierwsza część serii Killzone zadebiutuje na PlayStation 3? [news zaktualizowany]
Pierwsza część serii Killzone zadebiutuje na PlayStation 3? [news zaktualizowany]

wiadomość11 stycznia 2012

Być może posiadacze PlayStation 3 wkrótce doczekają się zapowiedzi odnowionej wersji pierwszej części serii Killzone. Wskazuje na to wpis na oficjalnej stronie amerykańskiej organizacji ratingowej ESRB.

Twórcy serii Killzone rozpoczęli wstępne prace nad nową marką
Twórcy serii Killzone rozpoczęli wstępne prace nad nową marką

wiadomość2 sierpnia 2010

Studio Guerrilla Games, znane przede wszystkim z serii pierwszoosobowych strzelanin Killzone, rozpoczęło wstępne prace nad pierwszą odsłoną zupełnie nowej marki. Wiadomość została ujawniona wywiadzie dla holenderskiego magazynu Control, którego udzielił dyrektor zarządzający firmy, Herman Hulst.

Killzone 3 - wyciekło nagranie z prezentacji
Killzone 3 - wyciekło nagranie z prezentacji

wiadomość29 maja 2010

W drugiej połowie maja odbyły się pierwsze pokazy gry Killzone 3. Jak dotąd gracze mogli jedynie przeczytać o tym, co na nich zaprezentowano i sycić oczy kilkoma screenami. Okazuje się jednak, że któryś uczestników nagrał po kryjomu część demonstracji.