Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XBOXPS2GCN
Okładka Red Faction II (PC)

Red Faction II

Kontynuacja ciepło przyjętego FPS-a z 2001 roku, opracowana przez studio Volition. Akcja gry Red Faction II toczy się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze – tym razem trafiamy na Ziemię, w sam środek wojny domowej w państwie znanym jako Wspólnota.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Okładka Red Faction II (PC)

data premiery gry:

15paź2002

PS2

31mar2003

XBOX GCN

9kwi2003

PC

29sie2017

PS4

Red Faction II to kontynuacja ciepło przyjętej strzelanki z 2001 roku. Produkcja, za której opracowaniem stoi studio Volition, zadebiutowała na PlayStation 2 pod koniec 2002 roku, a kilka miesięcy później pojawiła się również na komputerach osobistych, pierwszym Xboksie i konsoli Nintendo GameCube. Po piętnastu latach tytuł doczekał się reedycji wydanej na PlayStation 4.

Fabuła

Akcja gry Red Faction II toczy się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie cyklu. Produkcja przenosi nas na Ziemię, a dokładnie – do państwa znanego jako Wspólnota (ang. Commonwealth), gdzie od piętnastu lat rządy twardej ręki sprawuje skorumpowany Victor Sopot. Gracze wcielają się w Aliasa – eksperta od wyburzeń, będącego członkiem elitarnego, sześcioosobowego oddziału superżołnierzy ulepszonych dzięki nanotechnologii opracowanej jeszcze przez korporację Ultor. Po latach walki w prowadzonej przez Sopota wojnie z sąsiednią Zjednoczoną Republiką (ang. United Republic) bohaterowie zwracają się przeciwko swemu mocodawcy, podejmując się próby obalenia jego dyktatury i przywrócenia pokoju.

Mechanika

W Red Faction II akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Twórcy nie wprowadzili rewolucyjnych zmian w mechanice, w związku z czym zabawa w dalszym ciągu polega przede wszystkim na przemierzaniu zróżnicowanych poziomów oraz na toczeniu starć z przeciwnikami, podczas których robimy użytek z rozbudowanego arsenału. W grze nie brakuje również pojazdów i maszyn usprawniających eksplorację i zwiększających nasze możliwości na placu boju. Warto jednak zaznaczyć, że choć podobnie jak w pierwszej odsłonie cyklu możemy korzystać z dwóch giwer jednocześnie, tym razem autorzy pozwalają nam niezależnie strzelać z każdej z nich.

Tryby gry

Oprócz kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza Red Faction II posiada oparty na rywalizacji tryb multiplayer, na który składają się takie warianty rozgrywki, jak Deathmatch, Capture the Flag, Bagman oraz ich drużynowe odmiany. Na konsolach gracze mogą bawić się na podzielonym ekranie, jednak na komputerach osobistych dostępne są jedynie mecze z botami.

Kwestie techniczne

Choć nawet w momencie premiery trójwymiarowa grafika gry Red Faction II nie robiła tak dobrego wrażenia, jak warstwa wizualna poprzedniczki, imponujące możliwości destrukcji otoczenia (będące znakiem rozpoznawczym marki) nadal zwracały uwagę. Podobnie jak reedycja pierwszej części serii, wersja na PlayStation 4 wyróżnia się na tle oryginału przede wszystkim za sprawą rozdzielczości 1080p.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 450 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Klasyfikacja PEGI Red Faction II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Red Faction II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
  • 1.1 GB HDD
Red Faction II - recenzja gry
Red Faction II - recenzja gry

Recenzja 18 lipca 2003, 11:54

Gdyby jednak w pobliżu zabrakło jakiegoś pojazdu, zawsze można wziąć do ręki broń i z okrzykiem na ustach oraz palcem kurczowo trzymanym na spuście, negocjować swoje racje. A tu z pewnością rozmaitych opcji do przyjęcia nie zabraknie, bo zaczynając od pistoletów, szybkostrzelnych karabinów przypominających Uzi, railguna strzelającego przez ściany, a kończąc na karabinie snajperskim oraz jego pochodnych w kilku odmianach (łącznie z futurystyczną wersją M-16 oraz wyrzutnią rakiet i granatów) mamy w czym przebierać. Gwarantuję, że w ferworze walki trudno będzie wybrać Wam odpowiednią z 14 dostępnych pukawek. Czy wspomniałem, że niektóre z nich można używać pojedynczo lub - jak kto woli – po jednym na rękę?

PC
GCN
PS2
XBOX
PS4