Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2013, 09:10

Homeworld w rękach studia Gearbox, Darksiders przejęte przez Nordic Games - wyniki drugiej aukcji aktywów THQ

Poznaliśmy rezultaty drugiej aukcji aktywów firmy THQ. Studio Gearbox Software kupiło markę Homeworld i szykuje się do wyprodukowania trzeciej części. Natomiast szwedzki wydawca Nordic Games przejął prawa m.in. do serii Darksiders i Red Faction.

Studio Gearbox Software wygrało na aukcji prawa do serii Homeworld. - Homeworld w rękach studia Gearbox, Darksiders przejęte przez Nordic Games - wyniki drugiej aukcji aktywów THQ - wiadomość - 2013-04-23
Studio Gearbox Software wygrało na aukcji prawa do serii Homeworld.

Dowiedzieliśmy się wreszcie, kto nabył aktywa firmy THQ na zorganizowanej kilka tygodni temu aukcji. Markę kosmicznych RTS-ów Homeworld wykupiło za 1,35 mln dolarów studio Gearbox Software. Nowi właściciele wpierw zamierzają udostępnić pierwszą i drugą część cyklu na największych serwisach dystrybucji elektronicznej. Oba tytuły zostaną odpowiednio zaktualizowane, tak aby bez problemu działały na współczesnych pecetach.

Na razie nie wiadomo, czy podobny los spotka Homeworld: Cataclysm. Szef studia Gearbox, czyli Randy Pitchford, poinformował na swoim koncie Twitter, że w planach jest również wyprodukowanie nowej odsłony cyklu. Na razie o tej grze wiadomo jedynie tyle, że zmierza na pecety. Co ciekawe, o markę walczyły też firmy Paradox Interactive i Stardock, ale ostatecznie zostały przelicytowane.

Marka Darksiders powędrowała do firmy Nordic Games. - Homeworld w rękach studia Gearbox, Darksiders przejęte przez Nordic Games - wyniki drugiej aukcji aktywów THQ - wiadomość - 2013-04-23
Marka Darksiders powędrowała do firmy Nordic Games.

Innym wygranym aukcji okazał się szwedzki wydawca Nordic Games, który za 4,9 mln dolarów kupił szereg marek THQ, w tym Darksiders, Red Faction, MX vs ATV, Summoner oraz Destroy all Humans!. Ponadto firma nabyła prawa do szeregu pojedynczych gier, w tym Marvel Super Hero Squad oraz Supreme Commander. Fanów Darksiders powinna ucieszyć wiadomość, że nowy właściciel cyklu zamierza dalej go rozwijać. Na razie brak konkretów na ten temat. Prezes Nordic Games Lars Wingefors stwierdził jedynie, że historia Czterech Jeźdźców Apokalipsy jeszcze nie dobiegła końca.

Szczęście dopisało również włoskiemu wydawcy 505 Games. Firma za 300 tysięcy dolarów kupiła prawa do gier Drawn to Life oraz Drawn to Life: The Next Chapter. Aukcja nie obejmowała Drawn to Life: SpongeBob SquarePants Edition, gdyż produkcja ta oparta była na licencji udzielonej przez firmę Nickelodeon.

Przypomnijmy na koniec, że była to już druga aukcja aktywów THQ. Pierwsza odbyła się w styczniu. Podczas niej firma Sega kupiła studio Relic oraz serię Company of Heroes, a niemiecki wydawca Koch Media przejął zespół Volition wraz z marką Saints Row. Natomiast firma Ubisoft nabyła oddział THQ w Montrealu.

Homeworld w rękach studia Gearbox, Darksiders przejęte przez Nordic Games - wyniki drugiej aukcji aktywów THQ - ilustracja #3

Zakup marki Homeworld przez Gearbox Software zapewne rozczaruje wielu fanów, którzy mieli nadzieję, że serię przejmie firma Sega. Japoński wydawca nabył wcześniej studio Relic, odpowiedzialne za wyprodukowanie gier Homeworld oraz Homeworld 2.

Dobrym kandydatem na nowego posiadacza praw był również Stardock za sprawą powiązań z zespołem Ironclad Games. Studio to założyli byli pracownicy firmy Barking Dog, która opracowała Homeworld: Cataclysm.

Fanom marki pozostaje mieć nadzieję, że Gearbox Software będzie w stanie dać nam godną kontynuację cyklu.