Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PC
Okładka Summoner (PS2)
OkładkaSummoner (PS2)

Summoner

Summoner to utrzymana w klimatach fantasy gra cRPG, stworzona przez studio Volition. Gracz kieruje poczynaniami Josepha, naznaczonego dziedzictwem magii przywoływacza, który jako jedyny może przeciwstawić się złu nadciągającemu z imperium Orenii.

Akcji

Summoner Premiera

25paź2000

PS2

22mar2001

PC

Summoner to cRPG osadzona w klimacie fantasy, nastawiona na eksplorację świata i szybką akcję. Fabuła gry opowiada o walce tradycyjnej szkoły magii z magią przywoływaczy (summonerów). Wezwali oni na swoją stronę: demony i golemy, nieziemskie sługi i stwory ze świata żywiołów. Przy ich pomocy stworzyli imperium i wypowiedzieli wojnę spokojnym krainom. Jedynym, który może się im przeciwstawić jest Joseph, wybraniec posiadający niezwykłą moc przywoływania. Już jako dziecko, nie kontrolując swego talentu, chciał ratować rodzinną wioskę od najeźdźców, lecz demon którego przywołał zabił mieszkańców wraz z jego bliskimi. Od tego czasu postanowił nigdy już nie korzystać ze swoich umiejętności. Jednak po latach Joseph znalazł nauczyciela w postaci enigmatycznego Yago, który przygotował go: aby mógł wypełnić swe przeznaczenie. Gdy armie najeźdźców z Orenii wkroczyły na równiny Medevan, Yago wysłał chłopca na poszukiwanie starożytnych pierścieni mocy, dzięki którym można powstrzymać dalszy rozlew krwi.

To dopiero początek fabuły prezentowanej w Summonerze. Jak na klasyczną grę RPG przystało w walce i w podróży towarzyszyć mu będą trzej śmiałkowie, każdy z innymi umiejętnościami i charakterystyką. Podróżując przez niesamowite krainy dwóch kontynentów, Joseph spotka różnorodne postacie i demony, choćby takie jak: czerwone minotaury, czarne skrzaty oraz stoczy wiele bitew w czasie rzeczywistym. Każde doświadczenie i spotkana osoba wnosi do świata Summonera nowe elementy, dając graczom możliwość wpływania na dalszy rozwój akcji. Mamy możliwość przywoływania do 16 różnych stworzeń takich jak: minotaury, golemy, smoki i inne fantastyczne potwory. W pełni trójwymiarowy engine i dynamiczny system kamer (widok z perspektywy trzeciej osoby), zapewniają urozmaiconą, ale równocześnie przejrzystą oprawę graficzną. Tryb multiplayer oparty jest o rozgrywkę drużynową, gdzie każdy z graczy może kontrolować do pięciu postaci naraz.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 537 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Summoner

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Summoner Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 333MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2