Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2XBOX
Okładka Fallout: Brotherhood of Steel	 (PS2)

Fallout: Brotherhood of Steel

Przygotowane z myślą o graczach konsolowych RPG akcji z gatunku hack-and-slash, będące spin-offową odsłoną popularnej serii gier cRPG firmy Interplay.

RPG | science fiction | postapokalipsa | widok izometryczny | taktyczne | RPG akcji

Okładka Fallout: Brotherhood of Steel	 (PS2)

data premiery gry:

13sty2004

PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra jest wprowadzeniem do świata Fallouta, skierowanym do posiadaczy konsol. Naszym zadaniem będzie praca w służbie Bractwa Stali, które próbuje zapanować nad chaosem, szerzącym się wśród post-apokaliptycznych pustkowi. Akcja rozgrywa się pomiędzy pierwszą i drugą częścią pecetowego Fallouta.

Podczas gdy Fallouty na PC są klasycznymi RPG, Brotherhood of Steel to gra z gatunku hack’n’slash. Drużyna gracza, wykonując rozmaite zadania dla Bractwa, będzie pokonywać kolejne etapy pustkowi: pustynie, zapadłe wioski, zniszczone miasta i tajemnicze kompleksy naukowo-wojskowe. Podobnie jak w pierwowzorze, postacie kierowane przez gracza, przedzierając się przez kolejne hordy przeciwników nabierają doświadczenia, rozwijają swoje umiejętności i robią użytek ze znalezionego po drodze sprzętu. Oprócz standardowego sterowania drużyną, istnieje również możliwość dołączenia żywych graczy w trybie współpracy.

Tryb turowy został z tej gry całkowicie usunięty, cała akcja dzieje się w czasie rzeczywistym – aby nieco wyrównać szanse graczy, dodano możliwość wykonywania uników i system celowania z broni dalekiego zasięgu. Można też poruszać się podczas walki i zmieniać cel ataku. Do naszej dyspozycji zostało oddanych ponad 50 typów broni – od kija po wyrzutnię rakiet.

Kolejna odsłona świata Fallouta została stworzona na silniku firmy Snowblind, użytym wcześniej do takich znanych produkcji jak choćby Baldur’s Gate: Dark Alliance.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Gry podobne do Fallout: Brotherhood of Steel

Klasyfikacja PEGI Fallout: Brotherhood of Steel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Znamy szczegóły nieudanej adaptacji filmowej Fallouta

wiadomość21 marca 2011

Fallout to potężne i przemyślane uniwersum, które od lat zachwyca graczy mroczną wizją alternatywnej przyszłości. Tak sugestywny obraz nadałby się świetnie na adaptację kinową. Plany na stworzenie filmowej wersji serii pojawiły się już w 1998 roku. O szczegółach projektu napisał Paweł Dembowski, tłumacz, dziennikarz i współzałożyciel strony The Vault.

Pierwszy rezultat starcia Bethesdy z Interplay’em
Pierwszy rezultat starcia Bethesdy z Interplay’em

wiadomość13 grudnia 2009

Amerykański sąd federalny odrzucił wniosek Bethesdy dotyczący wstrzymania sprzedaży trzech starszych odsłon serii Fallout przez firmę Interplay. Oznacza to, że drugie z wymienionych przedsiębiorstw może kontynuować prace nad sieciową wersją marki. Są to jedynie wstępne ustalenia, które nie zamykają całej sprawy – wojna o Fallouta potrwa znacznie dłużej.

Ron Perlman mówi o filmowej wersji Fallouta?
Ron Perlman mówi o filmowej wersji Fallouta?

wiadomość9 grudnia 2009

Na łamach sieciowej encyklopedii Fallouta (The Vault) pojawiła się informacja na temat rzekomych planów odnośnie nakręcenia filmu na podstawie tego uniwersum. Według użytkownika Ausir, o obrazie kinowym wspominał podobno sam Ron Perlman, czyli charakterystyczny narrator wypowiadający słynne słowa („War never changes”) w każdej odsłonie produkcji.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 marca 2009)

wiadomość17 marca 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: chińskie boje o World of Warcraft, będzie MMO oparte na uniwersum Marvela, Epic Games zapowiada prezentacje nowej wersji Unreal Engine 3, EverQuest obchodzi 10 urodziny, premiera Metal Gear Solid Touch już 19 marca i inne. Zapraszamy do lektury.

Interplay w dalszym ciągu szykuje się do stworzenia gry MMO Fallout

wiadomość16 sierpnia 2007

Po kwietniowych informacjach o tym, że zasłużona dla branży gier, w ostatnich latach tonąca w długach firma Interplay sprzedała wszelkie prawa do marki Fallout deweloperowi Bethesda Softworks w celu podźwignięcia się z opłakanej kondycji finansowej, nie pojawiły się żadne wiadomości na ten temat.

PS2
XBOX