Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2XBOX
Okładka Baldur's Gate: Dark Alliance 2 (PS2)

Baldur's Gate: Dark Alliance 2

Druga odsłona pobocznej serii Baldur’s Gate, skierowanej na konsole. W odróżnieniu od pecetowego pierwowzoru, gra reprezentuje gatunek „action RPG” w stylu Diablo.

RPG | TPP | fantasy | hack'and'slash | Dungeons & Dragons | kooperacja | RPG akcji

Okładka Baldur's Gate: Dark Alliance 2 (PS2)

data premiery gry:

20sty2004

PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ciemność znowu zbiera się w portowym miasteczku Baldur’s Gate. Bandyci wyczekują na pobliskich drogach, a straszliwi zabójcy rządzą podziemiem. Prawdziwe zło jednak nie ukazało jeszcze swego oblicza. Garstka bohaterów rusza na wojenna ścieżkę, bo losy tysięcy wiszą na włosku.

„Dark Alliance 2” jest gra jest gra akcji osadzona w świecie fantasy, mogącą pochwalić się spora ilością elementów zaczerpniętych z gatunku RPG. Na początku wybieramy postać, a te różnią się umiejętnościami – ktoś jest dobry w walce wręcz, a inna postać z kolei doskonale włada lukiem czy tez magia. Akcja ukazana jest z góry, lekko pod katem. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym. Nasza postać zabijając wrogów zyskuje coraz to więcej doświadczenia (co przekłada się na coraz większe umiejętności) oraz zdobywa podczas przygód monety, by móc w sklepie zakupić lepsza bron, czy tez zbroje. Sprzedawać możemy tez mniej przydatny od posiadanego ekwipunek, czy tez zebrane artefakty.

Przygoda poniesie nas przez różne krainy i przedziwne miejsca – przestrzenie otwarte, katakumby i inne lokacje charakterystyczne dla gatunku fantasy. Poziomów jest ponad, 40 przy czym każda postacią (jest ich 5) gra się zupełnie inaczej – żywotność gry sporo się wydłuża. Prawdziwa perełką poprzedniej edycji był tryb dla dwóch Graczy, gdzie dwie rządne przygód osoby stawały w ramie w ramie (bez podzielonego ekranu) do wspólnej walki. Nie inaczej jest i tym razem, a granie we dwóch nie tylko daje masę frajdy, ale także wprowadza więcej elementów taktycznych do i tak już świetnej rozgrywki.

Grafika wraz z muzyka pokazują, na co stać konsole – otoczenie jest zawsze pełne urzekających szczegółów, a animacje czarów czy ciosów mogą spowodować wystąpienie dreszczy na całym ciele – doskonała robota programistów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 438 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219 PLN

Gry podobne do Baldur's Gate: Dark Alliance 2

Klasyfikacja PEGI Baldur's Gate: Dark Alliance 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
MDK, Earthworm Jim, Descent oraz Dark Alliance powrócą?
MDK, Earthworm Jim, Descent oraz Dark Alliance powrócą?

wiadomość13 lutego 2010

Powoli zaczynamy nabierać przekonania, że pogłoski o śmierci Interplay mogły być mocno przesadzone. Wpierw pojawiły się pierwsze screeny z wersji MMO Fallouta, a najnowsze plotki wskazują, że mogą powrócić również inne klasyczne serie tego wydawcy.

Zwolnienia u twórców F.E.A.R oraz This is Vegas
Zwolnienia u twórców F.E.A.R oraz This is Vegas

wiadomość13 stycznia 2010

Miniony rok zostanie zapamiętany m.in. jako okres, w którym straciło pracę ponad 11 tysięcy osób pracujących przy tworzeniu gier. Wygląda na to, że ten niefortunny trend będzie niestety kontynuowany.

Interplay wraca do gry?
Interplay wraca do gry?

wiadomość9 kwietnia 2008

Legendarny wydawca trwa i można powiedzieć, że ma się ciut lepiej. W tym roku jego zyski wyniosły 5,86 miliona baksów. Niestety, lwią część tej sumy (5,75 mln) stanowią tantiemy ze sprzedaży praw autorskich do Fallouta, co nie rokuje zbyt dobrze.

Plotki dotyczące BioWare: KotOR w wersji MMO, Dragon Age na PS3, Baldur's Gate na NDS

wiadomość25 kwietnia 2007

Zapoczątkowany przez firmę BioWare Corporation cykl Star Wars: Knights of the Old Republic doczeka się kolejnej odsłony w postaci gry MMO. Takie rewelacje pojawiły się w dziale plotek, w ostatnim numerze amerykańskiego magazynu Electronic Gaming Monthly.

Studio Snowblind uzyskało prawa do marki Dark Alliance

wiadomość29 kwietnia 2005

Pamiętacie jeszcze Interplay, niegdyś wielki koncern, dzisiaj stojący u progu bankructwa? Ostatni raz było o nim głośno przy okazji sprzedaży praw do tworzenia nowych gier z serii Fallout. Okazuje się, że to nie koniec zabiegów marketingowych Herve’a Ceana i spółki, chociaż dziś nie są one tak spektakularne jak kilka miesięcy temu.

PS2
XBOX