Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2010, 11:21

MDK, Earthworm Jim, Descent oraz Dark Alliance powrócą?

Powoli zaczynamy nabierać przekonania, że pogłoski o śmierci Interplay mogły być mocno przesadzone. Wpierw pojawiły się pierwsze screeny z wersji MMO Fallouta, a najnowsze plotki wskazują, że mogą powrócić również inne klasyczne serie tego wydawcy.

Powoli zaczynamy nabierać przekonania, że pogłoski o śmierci Interplay mogły być mocno przesadzone. Wpierw ukazały się pierwsze screeny z wersji MMO Fallouta, a najnowsze plotki wskazują, że mogą powrócić również inne klasyczne serie tego wydawcy.

 

MDK, Earthworm Jim, Descent oraz Dark Alliance powrócą? - ilustracja #1

MDK

 

Na forum serwisu Duck and Cover pojawiły się ciekawe informacje. Okazuje się, że znaczną ilość akcji Interplay nabyła będąca własnością Frederica Chesnaisa firma MicroProse. Pomijając cały nudny prawniczy bełkot ważne jest to, że człowiek ten skupuje coraz więcej udziałów firmy i niedługo posiadać będzie 10% wszystkich akcji. Chesnaise zgodził się pokryć koszty produkcji czterech gier (rzekomo chodzi o Descent, Earthworm Jim, Dark Alliance oraz MDK). W zamian otrzymał udziały oraz prawo do zakupu w przyszłości dodatkowej ich ilości. Co więcej, pojawili się inni inwestorzy (Austin W. Marxe oraz David M. Greenhouse), którzy razem także posiadają już prawie 10% udziałów w Interplay.

Nie wiadomo jeszcze o całej sytuacji zbyt wiele. Ważne jest jednak, że wokoło podupadłego wydawcy zaczyna się wreszcie coś dziać. Wątpliwe, by wspomniane cztery gry były całkiem nowymi produkcjami. Bardziej prawdopodobne są jakieś wznowienia (na serwisach typu Good Old Games czy Steam) lub wersje na Xbox Live Arcade/PSN. Dodatkowym smaczkiem jest pojawienie się w tym wszystkim MicroProse. Firma ta była niegdyś jednym z absolutnych gigantów rynku pecetowego, jednak jej żywot dobiegł końca w 2001 roku. W 2007 r. markę MicroProse zakupiło Interactive Game Group, które to zresztą pojawia się często przy wiadomościach o transakcjach akcjami Interplay.

 

MDK, Earthworm Jim, Descent oraz Dark Alliance powrócą? - ilustracja #2

Subwar 2050

 

Dodatkowo, w ramach umowy Frederic Chesnaise przekazał Interplay prawa do kilku serii MicroProse. Konkretów oczywiście brak, ale rzekomo chodzi o m.in Subwar 2050 i M1 Tank Platoon.

Nie należy oczywiście przesadzać z optymizmem, jednak nawet, jeśli rezultatem tych wszystkich transakcji byłyby jedynie wznowienia i reedycje klasycznych gier Interplay oraz MicroProse to i tak były to powód do radości.

gry