Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS1
Okładka MDK (PC)
OkładkaMDK (PC)

MDK

Trójwymiarowa, osadzona w klimatach science-fiction, gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, w której gracz próbuje uratować ludzkość przed zagładą z rąk obcej cywilizacji.

Akcji | TPP | science fiction

MDK Premiera

21maj1997

PC

21lis1997

PS1

Opracowana przez studio Shiny Entertainment, autorów dwóch odsłon Earthworm Jim, MDK to trójwymiarowa gra akcji w klimatach science-fiction. Tytuł łączy różne mechaniki zabawy, oferując wyzwania platformowe, logiczne oraz charakterystyczne dla gier akcji.

Fabuła

Przełom XX i XXI wieku. Ziemia zostaje zaatakowana przez obcą cywilizację, która za pomocą gigantycznych statków chce wykraść znajdujące się na planecie zasoby naturalne. Na skutek inwazji giną miliardy ludzi. Ostatnią nadzieją ludzkości staje się niespodziewanie pracujący na stacji kosmicznej dozorca Kurt. Wyposażony przez naukowca Fluke’a Hawkinsa w nowoczesny strój, rozpoczyna misję, której celem jest zniszczenie wrogich statków od środka.

Mechanika

MDK to trójwymiarowa gra akcji, w której kamera prezentuje wydarzenia z perspektywy trzeciej osoby. Tytuł opiera się głównie na strzeleckich potyczkach z przeważającymi siłami wroga, ale zawiera również elementy logiczne, platformowe i dodatkowe mini-gry urozmaicające doświadczenia grającego. Autorzy wprowadzili m.in. sekwencje skoku ze spadochronem z atmosfery, jazdy na desce oraz pilotowania bombowca i niszczenia za jego sterami wskazanych celów.

Naprzeciw głównego bohatera staje armia najeźdźców złożona zarówno z wyposażonych w różne typy broni piechurów, jak i robotów, czołgów oraz innych pojazdów bojowych. W walce z nimi Kurt może wykorzystać mini-guna z nieskończoną ilością amunicji, a także karabin snajperski, granaty, bomby czy rakiety samonaprowadzające.

Kwestie techniczne

MDK utrzymane to trójwymiarowa gra utrzymana w stylistyce science-fiction, która choć opowiada mroczną historię walki o przetrwanie, to prezentuje ją z dużą dozą humoru. W tytule można dostrzec wyraźne inspiracje twórczością H.R. Geigera, mającego swój udział m.in. w stworzeniu wizerunku Obcego z kultowej serii filmów.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 493 głosów czytelników.

MDK cena w dniu premiery: 39 PLN

Wymagania wiekowe MDK: 12+

MDK Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
PC
PS1