Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Duke Nukem: Manhattan Project (PC)

Duke Nukem: Manhattan Project

W Duke Nukem: Manhattan Project cofamy się nieco w czasie, do momentu gdy pewne tajemnicze osoby postanowiły odkryć nowe źródło radioaktywnej energii, gdy Duke zajęty był walką z obcymi najeźdźcami.

Akcji | platformówki

Okładka Duke Nukem: Manhattan Project (PC)

data premiery gry:

3cze2002

PC

23cze2010

X360

W Duke Nukem: Manhattan Project cofamy się nieco w czasie, do momentu gdy pewne tajemnicze osoby postanowiły odkryć nowe źródło radioaktywnej energii, gdy Duke zajęty był walką z obcymi najeźdźcami. Źródło to charakteryzowało się jednak jednym bardzo niebezpiecznym efektem ubocznym: w jego obecności ludzie mutowali zamieniając się w krwiożercze bestie. Gdy w końcu ten nieudany eksperyment doprowadził do zamknięcia całego podziemnego segmentu metra, rząd zdecydował się wezwać Duke Nukem. Gracz musi rzecz jasna pomóc w walce z niebezpiecznymi mutantami oraz odnaleźć i zniszczyć źródło promieniowania w podziemiach Nowego Yorku.

Do przejścia przygotowano osiem olbrzymich map rozgrywających się w nowojorskim Big Apple. Po drodze znajdujemy nowe rodzaje broni oraz power-upy bardzo przydatne w walce z wieloma przeciwnikami. Niespodzianką jest dostępność nowego rodzaju broni organicznej, siejącej prawdziwe spustoszenie w szeregach potworów. Całość wykonana jest w trójwymiarowej grafice z widokiem w perspektywie trzeciej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1009 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Gry podobne do Duke Nukem: Manhattan Project

Klasyfikacja PEGI Duke Nukem: Manhattan Project

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Duke Nukem: Manhattan Project

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Duke Nukem: Manhattan Project - recenzja gry
Duke Nukem: Manhattan Project - recenzja gry

Recenzja 5 lipca 2002, 11:21

Należy wysoko ocenić muzykę oraz efekty dźwiękowe, jednakże na większe rewelacje nie ma co liczyć. Wprowadzono obsługę dźwięku 3D, sprawdzającą się znakomicie podczas zabawy. Ale to, co wywarło na mnie największe wrażenie i przypomniało pierwsze zabawy z księciem, to jego sarkastyczne odzywki. Świetne kwestie rozbawiają gracza i umilają cała zabawę. Jak tu chociażby nie uśmiechnąć się gdy po zejściu z tego świata i ponownemu rozpoczęciu gry nasz bohater mówi „hmmm, to jednak istnieje życie po śmierci...”.

PC
X360