Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2010, 13:34

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Gears of War 2, Alan Wake) 11/06/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o promocjach Telltale Games, wyścigach parkourowców, sprzedaży konsol Nintendo w Europie, dacie premiery Duke Nukem: Manhattan Project na X360, a także nowym cRPG od Focus Home Interactive. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o promocjach Telltale Games, wyścigach parkourowców, sprzedaży konsol Nintendo w Europie, dacie premiery Duke Nukem: Manhattan Project na X360, a także nowym cRPG od Focus Home Interactive. Zapraszamy do lektury.

Sam & Max

Firma Telltale Games poinformowała, że trzeci odcinek trzeciego sezonu gry przygodowej Sam & Max: The Devil's Playhouse (They Stole Max's Brain!) zostanie opublikowany 22 czerwca. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że osoby, które nabędą poprzednie dzieło firmy, Tales of Monkey Island (w cenie 20 dolarów), otrzymają w ramach gratisu pierwszy epizod najnowszej serii przygód pary nienormalnych detektywów.

Fallout: New Vegas

Wiemy już z jakimi bonusami wiązać się będzie przedpremierowy zakup cRPG Fallout: New Vegas. Mianowicie, kupując grę u któregoś z wybranych sprzedawców gracz otrzyma dostęp do specjalnych elementów wyposażenia, w tym pancerzy, broni oraz różnego rodzaju dodatków. Wśród partycypujących sieci handlowych znalazły się sklepy GameStop, Amazon, Wal-Mart, Best Buy oraz serwis dystrybucji cyfrowej Steam. O szczegółach poczytacie na oficjalnym blogu Bethesdy.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Gears of War 2, Alan Wake) 11/06/10 - ilustracja #1

City Interactive

Poznaliśmy listę tytułów, jakie w trakcie targów E3 zaprezentuje polska firma City Interactive. Znalazły się wśród nich: Sniper: Ghost Warrior (X360, PC), Combat Wings: The Great Battles of WWII (Wii), Lab: Body of Evidence (DS), Farm Frenzy: Animal Country (DS), Jewels of the Tropical Lost Island (DS) oraz Logic Machines (DS).

Final Fantasy IX/Bullet Hell Gundemonium Collection

15 czerwca do oferty amerykańskiego PlayStation Network trafi kompilacja o nazwie Bullet Hell Gundemonium Collection, składająca się z trzech, oldschoolowych strzelanin (Gundemonium Recollection, GundeadliGne oraz Hitogata Happa), opracowanych przez niezależne japońskie studio deweloperskie Platine Dispositif. Zestaw będzie można nabyć za równowartość 15 dolarów. W tym samym dniu w sprzedaży znajdzie się konwersja Final Fantasy IX – ostatniej odsłony cyklu FF wydanej na PSOne. Produkcja, w którą będą mogli zagrać posiadacze zarówno PS3, jak i PSP, będzie kosztować 10 dolarów.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Gears of War 2, Alan Wake) 11/06/10 - ilustracja #2

GungeadlieGne

NBA Jam

Z danych organizacji ESRB wynika, że NBA Jam na Nintendo Wii – wznowienie popularnej w latach 90., arcade’owej gry koszykarskiej – trafi do sprzedaży w październiku bieżącego roku. Za produkcję NBA Jam odpowiedzialny jest jeden z zespołów studia EA Canada.

FreeJack

W lipcu w Sieci opublikowana zostanie darmowa, pecetowa gra sieciowa o tytule FreeJack, autorstwa studia GamerKraft. Gracze wcielą się w niej w parkourowców, czyli ludzi pokonujących przestrzeń miejską w jak najefektowniejszy sposób, i wezmą udział w szeregu wyścigów po trasach wytyczonych ulicami potężnej metropolii New Jack City. W produkcji spory nacisk położony zostanie na personalizację postaci oraz urządzanie zajmowanego przez nią mieszkania. Więcej informacji na temat FreeJack, w tym pierwszy zwiastun, znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowego gry.

Gears of War 2

Rod Fergusson z Epic Games oznajmił za pośrednictwem Twittera, że z okazji targów E3 przez cały przyszły tydzień (od 14 do 21 czerwca) w ramach Gears of War 2 uczestnicy zmagań sieciowych będą otrzymywać 6x więcej punktów doświadczenia niż normalnie. Producent pragnie w ten sposób wpłynąć na wzrost zainteresowania grą, wydaną w 2008 roku. Aktualnie, według danych Majora Nelsona, znajduje się ona na dziewiątym miejscu wśród najpopularniejszych gier z Xboksa 360 oferujących rozgrywkę sieciową.

Xbox 360

Microsoft wprowadził najwidoczniej nowy układ graficzny frontowej części okładki gier na Xboksa 360. Informacje pozyskane przez zachodnie media wskazują, że ma to związek z Natalem, a konkretnie zaproszeniem na pokaz nowego kontrolera, które zawierało kilka nowym motywów graficznych, dotąd niewykorzystywanych przez producenta 360-tki.

Nintendo Wii

Europejski oddział koncernu Nintendo poinformował, że mieszkańcy Starego Kontynentu zakupili już ponad 22 miliony egzemplarzy Wii oraz ponad 41 milionów egzemplarzy Nintendo DS. Dla porównania właścicieli Xboksa 360 i PlayStation 3 jest w krajach europejskich po około 12 milionów.

Duke Nukem: Manhattan Project

Gra akcji 2,5D Duke Nukem: Manhattan Project, wydana oryginalnie w 2002 roku na PC, trafi do oferty serwisu Xbox Live Arcade 23 czerwca, poinformowała firma 3D Realms. Produkcja, będąca klasycznym wznowieniem pozbawionym większych zmian, będzie kosztować 800 punktów MS (czyli około 42 złotych). Polecamy Wam zapoznanie się z oficjalnym zwiastunem gry.

The Conduit 2

The Conduit 2, kontynuacja udanej, zeszłorocznej strzelaniny FPP na Nintendo Wii, będzie oferować opcjonalne wsparcie dla przystawki Wii MotionPlus (zwiększającej dokładność Wiimote’a). W „jedynce” twórcy ostatecznie zrezygnowali z takiego rozwiązania. Produkcja studia High Voltage Software trafi do sprzedaży jesienią bieżącego roku.

Alan Wake

Remedy Entertainment udostępniło pojedynczy zrzut ekranu z The Signal, pierwszego dodatku DLC (planowany jest jeszcze co najmniej jeden) do przygodowej gry akcji Alan Wake, mającego trafić do bazy Xbox Live 27 lipca. Przypominamy, że jego akcja zostanie osadzona tuż po wydarzeniach znanych z głównych przygód pisarza. W Sieci można również znaleźć zapowiadany od pewnego czasu klip do piosenki War fińskiego zespołu rockowego Poets of the Fall (utwór z najnowszej płyty kapeli znalazł się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej do gry). Nagranie zostało utrzymane w stylistyce Alan Wake.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Gears of War 2, Alan Wake) 11/06/10 - ilustracja #3

Animal Crossing

Serwisu Destructoid donosi, że w trakcie konferencji Nintendo na targach E3 zaprezentowana zostanie kolejna odsłona bestsellerowego cyklu Animal Crossing, przeznaczona na nową konsolę przenośną firmy, czyli Nintendo 3DS (do której ujawnienia również ma dojść podczas konferencji). Gra miałaby trafić do sprzedaży razem z platformą, pełniąc rolę gry startowej.

Faery: Legends of Avalon

Firma Focus Home Interactive oraz studio Spiders zapowiedziało oficjalnie Faery: Legends of Avalon – produkcję z gatunku cRPG, powstającą na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 (premiera zostanie przeprowadzona w ramach serwisów dystrybucji cyfrowej). W grze głównym zadaniem gracza, wcielającego się w elfa lub wróżkę, będzie rozwikłanie zagadki umierającego Królestwa Avalon. Nabywca Feary dokona tego wykonując questy, a także uczestnicząc w starciach rozgrywanych w turach. W grze spory nacisk położony zostanie na personalizację bohatera/bohaterki oraz ingerencję w ich wygląd.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Gears of War 2, Alan Wake) 11/06/10 - ilustracja #4

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach..

Enslaved: Odyssey to the West

5-in-1 Arcade Hits

Yu-Gi-Oh! 5D’s Decade Duels

Dragon Quest VI: Realms of Reverie

Men of War: Oddział Szturmowy

Men of War: Vietnam

The Lord of the Rings: War in the North PC

The Lord of the Rings: War in the North X360

The Lord of the Rings: War in the North PS3

Motorstorm Apocalypse

Fist of the North Star

Fallout: New Vegas

Homefront

Rock Band 3 X360

Rock Band 3 PS3

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Disney's Guilty Party

Dragon Ball: Origins 2

Guild Wars 2 - Wojownik

Sniper: Ghost Warrior - taktyki podstawowe

XCOM - E3 2010

Afterfall: InSanity

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry