Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Homefront (PC)

Homefront

Pierwszoosobowa strzelanina stworzona przez KAOS Studios (Frontlines: Fuel of War). Za fabułę gry odpowiada John Milius, autor scenariusza Czasu Apokalipsy.

Akcji | FPP | FPS | wojenne | strzelanki

Okładka Homefront (PC)

data premiery gry:

15mar2011

PC PS3 X360

Homefront to przedstawiciel popularnego gatunku first person shooterów. Gra opracowana przez firmę KAOS Studios, autorów dobrze przyjętego Frontlines: Fuel of War, utrzymana jest w konwencji nowoczesnego filmu wojennego, uzupełnianego przez dopracowany tryb multiplayer.

Fabuła Homefront, nakreślona przez amerykańskiego scenarzystę Johna Miliusa (twórcę skryptu do m.in. Czasu Apokalipsy), została osadzona w 2027 roku i opowiada wydarzenia dziejące się dziesięć lat po ekonomicznej zapaści Stanów Zjednoczonych. W produkcji wcielamy się w członka amerykańskiego ruchu oporu walczącego z okupantem, którego rolę w grze pełni armia Korei Północnej. Podczas starć nieustannie towarzyszy nam trójka kompanów - Hooper, Connor oraz Rianna, którzy wspomagają nas w walkach z okupantem. Należy jednak zaznaczyć, że nie mamy żadnego wpływu na ich poczynania. Oprócz tego od czasu do czasu do walki przyłączają się grupy ruchu oporu, a nawet armii amerykańskiej. Homefront oferuje nam nie tylko dobrze nakreślony tryb rozgrywki dla pojedynczego gracza, ale również rozbudowany multiplayer z obsługą dedykowanych serwerów.

Rozgrywka zaprezentowana w Homefront jest dość często przerywana animowanymi wstawkami, w których w pierwszej osobie obserwujemy wydarzenia rozgrywające się na ekranie. Podczas gry możemy korzystać z wielu rodzajów broni - od zwykłych karabinów M16, po przyszłościowe modele strzelb i snajperek. Nie zabrakło również możliwości polatania śmigłowcem czy wcielenia się w strzelca pokładowego pojazdu Humvee. Od czasu do czasu możemy też skorzystać ze zdalnie sterowanego pojazdu o nazwie Goliath, który świetnie radzi sobie zarówno z piechotą, jak i wszelkiego rodzaju pojazdami przeciwnika. Na uwagę zasługuje ciekawe przedstawienie okupowanej Ameryki – w grze nie brakuje brutalnych i kontrowersyjnych momentów, na przykład krwawych egzekucji czy pokazywania masowych grobów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-32  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 2039 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 596 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Homefront

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Homefront

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Homefront - recenzja gry
Homefront - recenzja gry

Recenzja 23 marca 2011, 14:26

Homefront korzysta z silnika Unreal Engine, czyli tego samego co Bulletstorm. Przywołałem dzieło Polaków celowo, gdyż pojawiło się na półkach sklepowych kilka tygodni temu i można porównać bebechy obu produkcji. Z tej rywalizacji zwycięsko wychodzi People Can Fly, nokautując rywala w pierwszej rundzie. Nie chodzi o samą stylistykę (bo w tej kategorii tytuły dzieli przepaść), tylko o wykorzystanie atutów technologii – i tu KAOS Studios poległo niemal na wszystkich polach. Zacznijmy od tego, że gra jest brzydka. Nie, ta gra prezentuje się po prostu FATALNIE. Jest to wręcz najgorzej wyglądający FPS ostatnich kilkunastu miesięcy. Kiepskie oświetlenie i modele, słabiutka jakość tekstur, mizerne efekty specjalne w postaci dymu i ognia, skąpa roślinność – mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. Żeby to jeszcze dobrze chodziło i płynnie działało... A gdzie tam! Drastyczne spadki animacji, zarówno w trakcie wymian ognia, jak i przerywników, to normalka. Forum techniczne Homefronta wrze od negatywnych głosów i nic nie zapowiada poprawy. Oprawy graficznej nie zmienimy przecież patchem.

PC
PS3
X360