Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2012, 12:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Twórcy Homefront okłamali graczy w sprawie scenariusza gry?

Byli pracownicy Kaos Studios utrzymują, że scenariusza gry Homefront nie napisał znany reżyser John Milius, choć taka informacja pojawiała się w przedpremierowych zapowiedziach. Do szczegółów dotarł serwis Gamasutra.

Na łamach serwisu Gamasutra pojawił się artykuł opisujący przyczyny upadku zespołu Kaos Studios, odpowiedzialnego m.in. za grę Homefront. Wygląda na to, że twórcy trochę oszukali graczy w sprawie scenariusza tej produkcji.

W stosunkowo długim tekście redaktor serwisu Gamasutra powołuje się na byłych pracowników Kaos Studios. Twierdzą oni, że scenariusza Homefront wcale nie napisał John Milius, chociaż tak utrzymywali twórcy. John Milius jest znany m.in. jako reżyser filmu Czerwony świt. Jego nazwisko było używane w kampanii reklamowej jako argument przemawiający za wysokim poziomem fabuły nadchodzącej gry.

Twórcy Homefront okłamali graczy w sprawie scenariusza gry? - ilustracja #1
Homefront nie był najwyżej ocenianą strzelaniną

Byli pracownicy Kaos Studios zdradzili jednak zaskakującą informację, jakoby Milius w ogóle nie wziął udziału w napisaniu scenariusza liczącego sobie ponad 20 tysięcy wersów. Większość informatorów wskazuje w tej roli C. J. Kershnera, który w napisach końcowych gry jest wymieniany m.in. jako współpracujący projektant oraz właśnie scenarzysta.

Jeśli powyższe doniesienia są prawdziwe, to postawa dewelopera i firmy THQ (wydawcy) jest godna potępienia. Najwyraźniej użyto nazwiska słynnego scenarzysty, by rozreklamować produkt, a ostatecznie historia przedstawiona w grze Homefront wcale nie była jego autorstwa. Sprawa jest tym bardziej kontrowersyjna, że John Milius mimo wszystko pojawił się w napisach końcowych. Trudno jednak stwierdzić, na ile informacje serwisu Gamasutra są prawdziwe.

Homefront to pierwszoosobowa strzelanina przenosząca graczy do 2027 roku – dziesięć lat po ekonomicznym upadku Stanów Zjednoczonych. Kraj został opanowany przez armię Korei Północnej, pełniącą rolę bezwzględnego okupanta. Mimo niezłych wyników sprzedaży, zespół Kaos Studios został zamknięty niedługo po przemierze gry. Firma THQ zapowiedziała już kontynuację, nad którą pracuje studio Crytek.