Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Frontlines: Fuel of War (PC)

Frontlines: Fuel of War

Strzelanka akcji z widokiem FPP, w której akcja odgrywa się w niedalekiej przyszłości, wyprodukowana przez KAOS studios. Akcja rozgrywa się w 2024 roku, gdzie dochodzi do wojny o paliwo. Jako członek amerykańskiej armii musimy powstrzymać Rosjan dążących do dominacji nad światem.

Akcji | FPP | FPS | wojenne | wojskowe | strzelanki

Okładka Frontlines: Fuel of War (PC)

producent: Kaos Studios

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PS3

25lut2008

X360 PC

Frontlines: Fuel of War jest wojenną grą akcji/FPS stworzoną przez zespół KAOS Studios, składający się głównie z byłych pracowników Trauma Studios, któremu zawdzięczamy znakomitą modyfikację gry Batllefield 1942 pt. Desert Combat. W żadnym stopniu nie dziwi więc, że nowa produkcja tych panów do pewnego stopnia stylem rozgrywki przypomina właśnie pierwszą grę z serii Batllefield. Walczymy na rozbudowanych polach bitew, wykorzystując we własnych celach zdobyte pojazdy. Duży nacisk położony jest na tryb multiplayer, choć gra pozwala również na rozgrywkę w trybie single-player.

Autorzy ze studia Kaos postanowili umieścić akcję gry w roku 2024. W oparciu o pesymistyczne przewidywania niektórych futurologów przedstawiono nam wizję nowego konfliktu, który podzieli świat. Wojny o paliwo. W dobie kryzysu energetycznego, ten kto będzie miał dostęp do ropy, ten będzie miał władzę. W grze prześledzimy losy amerykańskiej jednostki specjalnej o nazwie Bezdomne Psy. Jej głównym celem jest powstrzymanie Rosjan dążących do podboju świata. Podczas kampanii będziemy towarzyszyć grupie od momentu rozpoczęcia wojny, aż po zdobycie rosyjskiej stolicy - Moskwy.

W grze korzystać możemy z wielu nowoczesnych, futurystycznych rozwiązań technicznych (przede wszystkim zdalnie sterowanych pojazdów pokroju mobilnego karabinu maszynowego, miniaturowego śmigłowca szturmowego, sondy bojowej lub jeżdżącej miny przeciwpancernej) oraz wszelkiego rodzaju pojazdów, zaczynając od opancerzonych wozów bojowych, poprzez czołgi, na śmigłowcach szturmowych kończąc. Gracz może również skorzystać z wielu typów broni, w tym między innymi karabinów szturmowych, snajperskich, pistoletów, strzelb oraz wyrzutni rakiet czy stacjonarnych ciężkich karabinów maszynowych. Ważnym elementem rozgrywki jest dynamiczna linia frontu, która przemieszcza się wraz z naszymi postępami (bądź porażkami) w grze. Misje zostały tak skonstruowane, żeby zmuszać graczy do działania w kooperacji ze swoimi wirtualnymi kompanami

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1469 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Frontlines: Fuel of War

Klasyfikacja PEGI Frontlines: Fuel of War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Frontlines: Fuel of War

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Frontlines: Fuel of War - recenzja gry
Frontlines: Fuel of War - recenzja gry

Recenzja 19 maja 2008, 12:37

Rozpoczynając wirtualną wojnę, wybieramy spośród sześciu dobrze już wszystkim znanych klas postaci. Są to: szturmowiec (uzbrojony w karabinek z granatnikiem), żołnierz wsparcia (ma na wyposażeniu rkm), snajper, komandos (zaopatrzony w materiały wybuchowe), specjalista do walki z pojazdami (uzbrojony w granatnik) i specjalista w walce w zwarciu (dysponuje strzelbą). Jakby tego było mało, po wybraniu jednej z klas możemy dodatkowo zdecydować, jaką rolę (jedną z czterech) będziemy pełnić na polu walki.

PC
PS3
X360