Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2011, 14:31

Wieści ze świata (Crysis 2, Resistance 3, Mortal Kombat) 30/06/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o narzędziach moderskich do Crysis 2, straciu fanów Star Wars Galaxies z SOE, a także potencjalnej nowej grze Bethesda Softoworks. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o narzędziach moderskich do Crysis 2, starciu fanów Star Wars Galaxies z SOE, a także potencjalnej nowej grze Bethesda Softoworks. Zapraszamy do lektury.

Frontlines: Fuel of War

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Frontlines: Fuel of War. Produkcję autorstwa nieistniejącego już studia KAOS możecie aktualnie nabyć za kwotę 2,50 euro, czyli ok. 10 złotych (o 66% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Mortal Kombat

Studio NetherRealms poinformowało, że kolejny dodatkowy wojownik do bijatyki Mortal Kombat zostanie udostępniony 5 lipca (6 lipca na europejskim PlayStation Network). Będzie nim Kenshi, pozbawiony wzroku mistrz w posługiwaniu się bronią białą. DLC będzie kosztować 400 punktów lub około 5 dolarów. Przypominamy, że pierwszą dodatkową wojowniczką była Skarlet, opublikowana przed tygodniem.

Crysis 2

Firma Crytek udostępniła obiecane narzędzia moderskie do pecetowej wersji Crysis 2. Dzięki nim możecie tworzyć mapki, modyfikacje i dodatkową zawartość do jednej z najlepszych strzelanek tego roku. Niemiecki producent aktywował również serwis CRYMOD, zrzeszający społeczność modderów.

Resistance 3

Boris Salchow, utalentowany kompozytor mający na swoim koncie ścieżki dźwiękowe do gier Ratchet & Clank Future: A Crack in Time oraz Resistance 2, będzie osobą odpowiedzialną za soundtrack do trzeciej odsłony cyklu strzelanin FPP autorstwa studia Insomniac Games. Muzyka została nagrana przy udziale orkiestry w słynnym Abbey Road Studios. Resistance 3 zadebiutuje na europejskim rynku we wrześniu, wyłącznie na PlayStation 3.

Wieści ze świata (Crysis 2, Resistance 3, Mortal Kombat) 30/06/11 - ilustracja #1

Magic the Gathering: Duels of the Planeswalkers 2012

Na forum serwisu MTG Salvation pojawiły się spekulacje na temat pierwszego dodatku DLC do gry karcianej Magic the Gathering: Duels of the Planeswalkers 2012. Jeden z użytkowników dogrzebał się w kodzie gry do informacji sugerujących, że w jego skład wejdą trzy nowe deki, a podstawowe zestawy kart zostaną uzupełnione o cztery nowe. Póki co, nie doczekaliśmy się potwierdzenia tych doniesień.

Star Wars Galaxies

Po tym jak firma Sony Online Entertainment ogłosiła, że zamierza zamknąć serwery gry Star Wars Galaxies, grupa kilkunastu fanów uruchomiła internetową petycję. Miała ona na celu przekonać japońskiego giganta do tego, by nie zamykał gry definitywnie, tylko uczynił z niej np. tytuł free-to-play. Inicjatywa zapewne nie wyszłaby poza społeczność graczy SWG, gdyby nie fakt, że SOE zaczęło kasować wątki na ten temat na oficjalnym forum gry, a także zagroziło niepokornym graczom banami. W odpowiedzi na to traktowanie grupa 50 graczy podjęła decyzję o napisaniu pozwu sądowego przeciwko SOE. Stosowny dokument już powstaje – zostanie złożony w waszyngtońskim sądzie.

Zenimax Media/Bethesda Softworks

Firma Zenimax Media, właściciel wydawcy i producenta Bethesda Softworks, złożył w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o rejestrację znaku towarowego Dishonored, odnoszącego się do kategorii gier komputerowych i wideo. Doszło do tego 17 czerwca. W imieniu Bethesdy zarejestrowane zostały również domeny internetowe www.dishonoredgame.com oraz www.dishonoredthegame.com. Wszystko wskazuje na to, że tak będzie brzmiał tytuł kolejnej gry firmy. Przypominamy, że pod koniec tego roku wyda ona The Elder Scrolls V: Skyrim i Rage, a w przyszłym roku wprowadzi do sklepów Prey 2.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Marvel Pinball

Conspiracies II: Lethal Networks

Puzzle Agent 2

Nuclear Dawn

World of Tanks

Fiesta

J.A.S.F. Jane's Advanced Strike Fighters X360

J.A.S.F. Jane's Advanced Strike Fighters PC

Backbreaker: Vengeance

Final Fantasy XIII-2 X360

Final Fantasy XIII-2 PS3

Wrecked: Revenge Revisited

The Asskickers

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Toy Soldiers: Cold War - trailer #3

STORM: Frontline Nation - trailer #1

F1 2011 - kulisy produkcji #1 (PL)

Civilization World - alpha gameplay (PL)

Dead Block - trailer #1

The Asskickers - zwiastun na premierę

Odpalamy betę Might & Magic: Heroes VI Gramy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej