Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCX360PS3
Okładka Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012 (PC)

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012

Kontynuacja udanej adaptacji najpopularniejszej karcianki na świecie. Zabawa polega na starciach dwóch magów. Orężem każdego jest własna talia, w skład której wchodzą karty reprezentujące różne stwory, zaklęcia, umiejętności bądź artefakty.

Logiczne | fantasy | karciane | Magic: The Gathering | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja

Okładka Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012 (PC)

data premiery gry:

15cze2011

PC X360 PS3

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012 to kolejna edycja cieszącej się sporą popularnością gry karcianej stworzonej przez studio Stainless Games, czyli twórców popularnej niegdyś serii Carmageddon.

Zabawa polega na starciach dwóch magów. Orężem każdego z nich jest talia, w skład której wchodzą karty reprezentujące różne stwory, zaklęcia, umiejętności bądź artefakty. Trafiają one z ręki na stół w chwili posiadania wystarczającej ilości many reprezentowanej przez karty lądów. Sprawę dodatkowo komplikuje to, że koszt każdego czaru zależy nie tylko od liczby, ale również od koloru wspomnianej many. Pojedynek kończy się w momencie, w którym jeden z graczy straci wszystkie punkty energii. Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012 oferuje zarówno tryb solo, w którym walczymy ze sztuczną inteligencją, jak i starcia z innymi żywymi graczami.

W porównaniu do poprzedniej edycji pojawiło się sporo zmian i ulepszeń. Wprowadzono dodatkowe tryby gry oraz nowych komputerowych przeciwników. Rozwinięto również wybór kart i dostępnych wyzwań logicznych. Ponadto, twórcy postanowili zadbać tym razem również o nowicjuszy. Z myślą o nich powstał rozbudowany samouczek zaznajamiający z regułami zabawy, podstawowymi zagrywkami i właściwościami poszczególnych kart. Nowością jest również tryb kooperacyjny, w którym dwóch graczy łączy siły przeciwko Sztucznej Inteligencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012

Klasyfikacja PEGI Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepszy)
  • 700 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Zapowiedziano komputerową grę karcianą Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers 2013
Zapowiedziano komputerową grę karcianą Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers 2013

wiadomość10 kwietnia 2012

Fani serii Magic: The Gathering niedługo doczekają się premiery kolejnej odsłony komputerowej gry karcianej Duels of the Planeswalkers. Produkcja studia Stainless Games zadebiutuje latem bieżącego roku - po raz pierwszy w historii także na iPadach.

Powstanie Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013
Powstanie Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013

wiadomość12 lutego 2012

Mamy dobre wieści dla miłośników serii Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers. Wszystko wskazuje bowiem na to, że trwają już prace nad kolejną odsłoną cyklu.

Wieści ze świata (Crysis 2, Resistance 3, Mortal Kombat) 30/06/11

wiadomość30 czerwca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o narzędziach moderskich do Crysis 2, straciu fanów Star Wars Galaxies z SOE, a także potencjalnej nowej grze Bethesda Softoworks. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Resistance, Shinobi, Halo: Reach) 25/05/11

wiadomość25 maja 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o demie Halo: Reach, wznowieniu Shinobi, kompilacji Resistance, a także nowej produkcji MMO od Square Enix. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedziano kontynuację Magic: Duels of the Planeswalkers

wiadomość12 marca 2011

Wypuszczona w zeszłym roku gra Magic: Duels of the Planeswalkers okazała się udaną adaptacją karcianego pierwowzoru i zyskała sympatię wielu graczy. Studio Stainless Games postanowiło pójść za ciosem i ujawniło, że pracuje już nad kontynuacją.

PC
X360
PS3