Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2012, 19:15

autor: Sarge

Zapowiedziano komputerową grę karcianą Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers 2013

Fani serii Magic: The Gathering niedługo doczekają się premiery kolejnej odsłony komputerowej gry karcianej Duels of the Planeswalkers. Produkcja studia Stainless Games zadebiutuje latem bieżącego roku - po raz pierwszy w historii także na iPadach.

Firma Wizards of the Coast oficjalnie zapowiedziała grę Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers 2013. Jest to kolejna edycja udanej serii komputerowych gier karcianych, której ostatnia odsłona zadebiutowała na rynku w czerwcu ubiegłego roku.

Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers 2013 pojawi się latem w systemach cyfrowej dystrybucji na PlayStation 3, Xboksie 360, PC oraz iPadzie. Dokładna data nie została jeszcze podana. Wiadomo tylko, że tytuł ukaże się równocześnie z nowymi kartami marki Magic: The Gathering, na której zresztą bazuje.

Zapowiedziano komputerową grę karcianą Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers 2013 - ilustracja #1

Na temat zapowiedzianej produkcji nie wiemy na razie zbyt wiele. Za jej stworzenie po raz kolejny zabrało się studio Stainless Games, które poza poprzednimi częściami cyklu ma na swoim koncie m.in. także serię Carmageddon. W najnowszej odsłonie twórcy oddadzą do dyspozycji dziesięć nowych talii kart. Głównym przeciwnikiem gracza będzie smok Planeswalker Nicol Bolas.

Plotki na temat powstania Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers 2013 krążyły w sieci od jakiegoś czasu. Dwa miesiące temu koreański oddział firmy Microsoft złożył wniosek o ustalenie kategorii wiekowej dla tego tytułu. Nie był to przypadek, bo prace nad omawianą pozycją rzeczywiście trwają i w najbliższych miesiącach powinny zostać zakończone.