Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2012, 18:19

autor: Adrian Werner

Powstanie Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013

Mamy dobre wieści dla miłośników serii Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers. Wszystko wskazuje bowiem na to, że trwają już prace nad kolejną odsłoną cyklu.

Seria Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers to najlepsza do tej pory adaptacja najsłynniejszej z kolekcjonerskich gier karcianych. Fanów marki powinna ucieszyć wiadomość, że najprawdopodobniej trwają już prace nad trzecią odsłoną tego cyklu.

Powstanie Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013 - ilustracja #1
Screen z Magic: The Gathering – Duels Of The Planeswalkers 2012.

Informacje pochodzą z Korea’s Game Rating Board, czyli organizacji zajmującej się ustalaniem kategorii wiekowych gier wydawanych w Południowej Korei. Okazuje się, że tamtejszy oddział firmy Microsoft złożył wniosek dotyczący Magic: The Gathering – Duels Of The Planeswalkers 2013.

Niestety, poza tytułem nie wiemy nic więcej na temat tego projektu. Nie znamy nawet platform docelowych. Warto jednak podkreślić, że fakt złożenia wniosku przez Microsoft Korea nie oznacza wcale wydania gry wyłącznie na konsole Xbox 360. Zamiast tego należy się spodziewać, że wersja na tę platformę sprzedawana będzie w dystrybucji elektronicznej za pośrednictwem usługi Xbox Live Arcade. Przypomnijmy tu, że poprzednie edycje ukazały się również na PC oraz PlayStation 3 i nie ma powodów by przypuszczać, że w przypadku Magic: The Gathering – Duels Of The Planeswalkers 2013 będzie inaczej.

Powstanie Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013 - ilustracja #2 Rok 2012 zapowiada się dla miłośników wirtualnych karcianek wyjątkowo obficie. Znane z Minecrafta studio Mojang szykuje należącą do tego gatunku grę Scrolls, która już wkrótce powinna wejść w fazę testów alpha. Bardzo obiecująco prezentuje się również Card Hunter. To połączenie planszówki i karcianki to najnowszy projekt Jona Chey’a, czyli jednego z założycieli studia Irrational Games.