Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Card Hunter (WWW)

Card Hunter WWW

Sieciowa gra strategiczna z elementami planszówki i karcianki. Podczas zabawy przewodzimy drużynie poszukiwaczy przygód i przemierzamy rozległe podziemia. Lochy mają strukturę plansz, a system walki przypomina typową grę karcianą.

Strategiczne | karciane

WWW
Okładka Card Hunter (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

12września2013

Card Hunter to rozgrywana z poziomu przeglądarki turowa strategia wzbogacona mechanizmami zaczerpniętymi gier planszowych, karcianych oraz produkcji RPG. Dodatkowo wszystko to podlane zostało sosem MMO. Jest to debiutanckie dzieło niezależnego studia Blue Manchu Games. Rolę głównego projektanta odegrał Jon Chey, czyli jeden ze współzałożycieli znanego z takich tytułów jak BioShock, System Shock 2, SWAT 4 oraz seria Freedom Force studia Irrational Games. W projekcie poza Cheyem brali również udział liczni współpracownicy, w tym Richard Garfield (twórca karcianki Magic: The Gathering), znany z darmowej gry Captain Forever Jarrad Woods, były dyrektor artystyczny Looking Glass Studios Ben Lee oraz jeden z projektantów z tego studia Dorian Hart.

Bazowa struktura gry przypomina połączenie strategii z prostą produkcją roleplaying. Obejmujemy dowództwo nad drużyną poszukiwaczy przygód i wkraczamy do pełnych potworów podziemi, by tam szukać chwały i skarbów. Wnętrza lochów mają postać podzielonej na pola planszy, po której ruchy wykonujemy w systemie turowym. Wszystkie potyczki rozgrywamy za pomocą kart, dlatego niezwykle istotnym elementem zabawy jest kompletowanie i odpowiednie układanie własnych talii. Nowe karty znajdujemy podczas eksploracji wirtualnego świata. Jesteśmy również nimi nagradzani za zwycięstwa w starciach z wrogami.

Card Hunter rozgrywany jest z poziomu przeglądarki. Gra posiada mocno stylizowaną oprawę graficzną przywołującą klimat papierowych makiet wykorzystywanych do sesji Dungeons & Dragons w latach 70-tych. Zabawa jest darmowa, a talie kompletujemy przez odnoszenie zwycięstw, a nie przez kupowanie zestawów dodatkowych. Oczywiście pojawiają się również mikropłatności, bo w końcu twórcy muszą jakość zarobić na swoim dziele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Card Hunter

odpowiednia dla każdego wieku

Współzałożyciel Irrational Games zapowiada sieciową karciankę Card Hunter

wiadomość20 lipca 2011

Znany z gier takich jak System Shock 2 oraz BioShock zespół Irrational Games poniósł dotkliwą stratę. Jego szeregi opuścił bowiem Jon Chey, czyli jeden z założycieli studia. Ten weteran zajmie się teraz tworzeniem niszowych produkcji niezależnych.