Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Might & Magic: Heroes Kingdoms (WWW)

Might & Magic: Heroes Kingdoms WWW

Pierwsza próba przeniesienia popularnego uniwersum cyklu Heroes of Might & Magic na grunt przeglądarkowej strategii MMO. Zabawę zaczynamy od stworzenia bohatera należącego do jednej z 4 frakcji: niebiańskiej, piekielnej, nekromanckiej i akademickiej.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | zagraj za darmo | Might & Magic | MMO

WWW
Okładka Might & Magic: Heroes Kingdoms (WWW)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

11sierpnia2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Might and Magic: Heroes Kingdoms to rozgrywana z poziomu przeglądarki gra MMO, będąca świeżym spojrzeniem ma tematykę jednej z najbardziej utytułowanych serii fantasy. Zabawę zaczynamy od stworzenia swojego bohatera. Na początku dysponujemy tylko jednym miastem i naszym pierwszym zadaniem jest jego rozbudowa. W tym celu karczujemy okoliczne lasy, oczyszczamy pobliskie tereny z potworów, przejmujemy kontrolę nad kopalniami oraz stawiamy nowe budynki.

Stworzone przez nas królestwo musi należeć do jednej z czterech dostępnych frakcji (do wyboru są: Niebiańska, Piekielna, Nekromancka oraz Akademicka), wzorowanych na Heroes of Might & Magic V. Raz dokonany wybór jest ostateczny i kształtuje cechy naszego herosa oraz podległego mu miasta. Jeśli mamy ochotę na uzyskanie dostępu do specjalizacji, jednostek lub bohaterów innych frakcji - najpierw musimy podbić dysponujące nimi cudze metropolie. Wraz z postępami w grze nasz gród staje się coraz większy i bogatszy, a nasza postać potężniejsza, dzięki czemu może werbować coraz liczniejsze i silniejsze oddziały.

Zabawa toczy się w rozgrywanych jednocześnie dla wszystkich graczy turach. Oznacza to, że wydajemy rozkazy kiedy chcemy, bez konieczności czekania, aż rywale wydadzą swoje. Might and Magic: Heroes Kingdoms oferuje zarówno zadania polegające na wypełnianiu misji fabularnych oraz starciach z kontrolowanymi przez komputer monstrami, jak i rywalizację z żywymi ludźmi. Ostatecznym celem gry jest objęcie w posiadanie tajemniczych artefaktów – trzynastu Łez Ashan. Gdy tylko któryś z graczy zdobędzie magiczny przedmiot tego rodzaju, wszystkie pozostałe osoby na serwerze zostają o tym natychmiast powiadomione i mogą spróbować połączyć siły, by siłą odbić artefakt. Gra podzielona jest na sezony i wygrywa ten, kto u ich końca posiada najwięcej artefaktów. Na każdym serwerze znajdują się setki graczy, dlatego bardzo rozsądnym pomysłem jest dołączanie do tworzonych przez innych ludzi gildii. Na dłuższą metę samotne zwycięstwo może okazać się bowiem po prostu niemożliwe.

Might and Magic: Heroes Kingdoms to gra darmowa, do której dostęp uzyskujemy bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Grafika jak na tego typu produkcję jest bardzo dopracowana i utrzymuje styl wizualny oraz mechanikę rozgrywki zbliżone do Heroes of Might & Magic V. W grze zaimplementowano także możliwości mikropłatności, czyli miesięcznego abonamentu, dzięki któremu gracze mogą zakładać więcej miast i rekrutować większą ilość bohaterów niż w darmowej wersji, oraz m.in. handlować artefaktami z innymi ludźmi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Might & Magic: Heroes Kingdoms

odpowiednia dla każdego wieku

Ubisoft zapowiedział trzeci sezon Might & Magic: Heroes Kingdoms

wiadomość3 września 2011

15 września rusza trzeci sezon przeglądarkowej gry MMO Might & Magic: Heroes Kingdoms. Wydawca gra - koncern Ubisoft zapowiada szereg nowości, w tym chociażby opcję zabawy w trybie kooperacji.

Might and Magic: Heroes Battles – stocz fantastyczną walkę przez Facebook
Might and Magic: Heroes Battles – stocz fantastyczną walkę przez Facebook

wiadomość23 listopada 2010

Firma Ubisoft przygotowała niespodziankę dla fanów serii Might&Magic. W serwisie społecznościowym Facebook pojawiła się gra Might&Magic: Heroes Battles, pozwalająca stoczyć pojedynki ze znajomymi lub losowo wybranymi przeciwnikami.

Oficjalna zapowiedź Might & Magic: Heroes VI
Oficjalna zapowiedź Might & Magic: Heroes VI

wiadomość17 sierpnia 2010

Wczoraj, ku wielkiej radości fanów wyciekły pierwsze materiały graficzne z Might & Magic: Heroes VI. Dzisiaj natomiast firma Ubisoft przestała udawać, że o niczym nie wie i gra została wreszcie oficjalnie ujawniona. Mamy dla was solidną porcję konkretów na temat tej produkcji.

Ubisoft zapowiada nadejście nowej ery Might & Magic
Ubisoft zapowiada nadejście nowej ery Might & Magic

wiadomość11 sierpnia 2010

Na facebookowej stronie polskiego oddziału firmy Ubisoft pojawił się tajemniczy plakat zwiastujący nadejście nowej ery Might & Magic. Znane uniwersum było tematem wielu produkcji RPG, kilku gier akcji (Dark Messiah of Might and Magic) oraz oczywiście strategii (Heroes of Might & Magic). Co tym razem szykuje francuski wydawca, który przejął prawa do marki w 2003 roku?

Amerykańska premiera Might and Magic: Heroes Kingdoms
Amerykańska premiera Might and Magic: Heroes Kingdoms

wiadomość11 sierpnia 2010

Dzisiaj za pośrednictwem twittera firma Ubisoft poinformowała o starcie w Stanach Zjednoczonych swojej najnowszej gry przeglądarkowej Might and Magic: Heroes Kingdoms. Niestety fanów serii Might & Magic musze jednak ostrzec, że wspomniana gra nie ma już zbyt wiele wspólnego ze swoim słynnym poprzednikiem.