Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Might & Magic: Heroes Kingdoms (WWW)
OkładkaMight & Magic: Heroes Kingdoms (WWW)

Might & Magic: Heroes Kingdoms WWW

Pierwsza próba przeniesienia popularnego uniwersum cyklu Heroes of Might & Magic na grunt przeglądarkowej strategii MMO. Zabawę zaczynamy od stworzenia bohatera należącego do jednej z 4 frakcji: niebiańskiej, piekielnej, nekromanckiej i akademickiej.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | zagraj za darmo | Might & Magic | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Might & Magic: Heroes Kingdoms Premiera WWW

11sierpnia2010

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Might and Magic: Heroes Kingdoms to rozgrywana z poziomu przeglądarki gra MMO, będąca świeżym spojrzeniem ma tematykę jednej z najbardziej utytułowanych serii fantasy. Zabawę zaczynamy od stworzenia swojego bohatera. Na początku dysponujemy tylko jednym miastem i naszym pierwszym zadaniem jest jego rozbudowa. W tym celu karczujemy okoliczne lasy, oczyszczamy pobliskie tereny z potworów, przejmujemy kontrolę nad kopalniami oraz stawiamy nowe budynki.

Stworzone przez nas królestwo musi należeć do jednej z czterech dostępnych frakcji (do wyboru są: Niebiańska, Piekielna, Nekromancka oraz Akademicka), wzorowanych na Heroes of Might & Magic V. Raz dokonany wybór jest ostateczny i kształtuje cechy naszego herosa oraz podległego mu miasta. Jeśli mamy ochotę na uzyskanie dostępu do specjalizacji, jednostek lub bohaterów innych frakcji - najpierw musimy podbić dysponujące nimi cudze metropolie. Wraz z postępami w grze nasz gród staje się coraz większy i bogatszy, a nasza postać potężniejsza, dzięki czemu może werbować coraz liczniejsze i silniejsze oddziały.

Zabawa toczy się w rozgrywanych jednocześnie dla wszystkich graczy turach. Oznacza to, że wydajemy rozkazy kiedy chcemy, bez konieczności czekania, aż rywale wydadzą swoje. Might and Magic: Heroes Kingdoms oferuje zarówno zadania polegające na wypełnianiu misji fabularnych oraz starciach z kontrolowanymi przez komputer monstrami, jak i rywalizację z żywymi ludźmi. Ostatecznym celem gry jest objęcie w posiadanie tajemniczych artefaktów – trzynastu Łez Ashan. Gdy tylko któryś z graczy zdobędzie magiczny przedmiot tego rodzaju, wszystkie pozostałe osoby na serwerze zostają o tym natychmiast powiadomione i mogą spróbować połączyć siły, by siłą odbić artefakt. Gra podzielona jest na sezony i wygrywa ten, kto u ich końca posiada najwięcej artefaktów. Na każdym serwerze znajdują się setki graczy, dlatego bardzo rozsądnym pomysłem jest dołączanie do tworzonych przez innych ludzi gildii. Na dłuższą metę samotne zwycięstwo może okazać się bowiem po prostu niemożliwe.

Might and Magic: Heroes Kingdoms to gra darmowa, do której dostęp uzyskujemy bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Grafika jak na tego typu produkcję jest bardzo dopracowana i utrzymuje styl wizualny oraz mechanikę rozgrywki zbliżone do Heroes of Might & Magic V. W grze zaimplementowano także możliwości mikropłatności, czyli miesięcznego abonamentu, dzięki któremu gracze mogą zakładać więcej miast i rekrutować większą ilość bohaterów niż w darmowej wersji, oraz m.in. handlować artefaktami z innymi ludźmi.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Might & Magic: Heroes Kingdoms: Odpowiednia dla każdego wieku.