Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2010, 11:00

autor: Rock Alone

Amerykańska premiera Might and Magic: Heroes Kingdoms

Dzisiaj za pośrednictwem twittera firma Ubisoft poinformowała o starcie w Stanach Zjednoczonych swojej najnowszej gry przeglądarkowej Might and Magic: Heroes Kingdoms. Niestety fanów serii Might & Magic musze jednak ostrzec, że wspomniana gra nie ma już zbyt wiele wspólnego ze swoim słynnym poprzednikiem.

Dzisiaj za pośrednictwem twittera firma Ubisoft poinformowała o starcie w Stanach Zjednoczonych swojej najnowszej gry przeglądarkowej Might and Magic: Heroes Kingdoms. Niestety fanów serii Heroes of Might & Magic muszę jednak ostrzec, że wspomniana gra nie ma już zbyt wiele wspólnego ze swoim słynnym poprzednikiem.

Tytuł w obecnej postaci jest typową przeglądarkowa strategią, która mimo, że wiele czerpie ze znanej serii, to jednak sprowadza zabawę do rozbudowy imperium i wysyłania co jakiś wojska w określone miejsca, a następnie podziwiania wyników potyczek. Nie uświadczymy więc tutaj epickich bitew do jakich przyzwyczaiła nas seria.

Amerykańska premiera Might and Magic: Heroes Kingdoms - ilustracja #1

Nie oznacza to oczywiście, że gra jest zła. Jest po prostu inna niż mógłby to sugerować tytuł. To dobrze zbalansowana, starannie zaprojektowana strategia przeglądarkowa, w której dbamy o królestwo, rozbudowujemy wojsko, prowadzimy bitwy, handlujemy i podejmujemy różne działania dyplomatyczne. Do dyspozycji graczy deweloperzy oddali cztery różne rasy, każda z innym zakresem jednostek, które podobnie jak w HoM&M zmieniają się wraz z rozwojem królestwa.

Dosyć zaskakujący jest jednak sposób promocji gry. Wpis na twisterze, trudno bowiem zaliczyć do ekscytujących posunięć marketingowych. Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy będą poświęcać produkcji więcej uwagi skoro jest już dostępna na rynku.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie. Tam można również rozpocząć zabawę, niestety w chwili obecnej do rozgrywki mogą dołączyć wyłącznie mieszkańcy wybranych krajów i niestety na liście nie ma Polski, ale jak wiem z doświadczenia, tego typu ograniczenia nie powstrzymują rodzimych graczy na zbyt długo.