Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2010, 10:26

Kto tak naprawdę tworzy Wiedźmina 2?

Jakiś czas temu CD Projekt mówił ogólnie o tym, że nad Wiedźminem 2 pracuje ekipa, która przygotowała również pierwowzór. Wypowiedź miała uspokoić fanów i być gwarantem wysokiej jakości ambitnej produkcji. Oczywiście nie mogło obyć się bez zmian kadrowych. Jak dużych? Maciej Miąsik, jeden z byłych producentów „jedynki”, pokazuje, że dość znacznych.

Jakiś czas temu CD Projekt mówił o tym, że nad Wiedźminem 2 pracuje ekipa, która przygotowała również pierwowzór. Wypowiedź miała uspokoić fanów i być gwarantem wysokiej jakości ambitnej produkcji. Oczywiście nie mogło obyć się bez zmian kadrowych. Jak dużych? Maciej Miąsik, jeden z byłych szefów produkcji „jedynki”, pokazuje, że dość znacznych.

W ubiegłym roku opublikowaliśmy materiał, w którym Tomasz Gop, producent z CD Projekt RED, powiedział, że: „nad Wiedźminem 2 pracuje zasadniczo ten sam zespół ludzi, choć z drobnymi zmianami (ponad 50 osób ze „starego” składu). To prawda, iż w zespole były redukcje ale wiązały się one głównie z zawieszeniem prac nad Powrotem Białego Wilka.

Rzeczywistość wygląda inaczej. Maciej Miąsik, wieloletni twórca gier i były szef projektu Wiedźmina, opublikował na Facebooku fotkę prezentującą ekipę odpowiedzialną za pierwszą grę z serii z zaznaczeniem, które z osób pracują nad jej kontynuacją. Okazuje się, że znaczna większość „starej” załogi nie ma nic wspólnego z nadchodzącym Zabójcą Królów.

Na zdjęciu nie znajdują się wszystkie osoby odpowiedzialne za Wiedźmina (Miąsik wylicza kilka z nich w komentarzach), ale i tak widać, że obecny CD Projekt RED to w zasadzie nowy deweloper, który wymienił większość składu. Niemniej jednak do tej pory prezentacje projektu odmienionego studia robiły bardzo duże wrażenie i dawały nadzieję na spektakularny powrót Geralta.

Kto tak naprawdę tworzy Wiedźmina 2? - ilustracja #1