Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 sierpnia 2010

Shaun White Skateboarding na PC tylko w formie cyfrowej
Shaun White Skateboarding na PC tylko w formie cyfrowej

Piotr Doroń, 26 sierpnia 2010, 16:30

Z informacji pozyskanych przez nas od przedstawicieli polskiego oddziału firmy Ubisoft wynika, że gra skaterska Shaun White Skateboarding w wersji na PC nie zostanie wydana w wersji pudełkowej. Produkcja, nad którą pracuje studio firmy z siedzibą w Montrealu (Prince of Persia, Assassin’s Creed, Splinter Cell: Conviction), będzie dostępna wyłącznie za pośrednictwem serwisów dystrybucji cyfrowej.

Ile można zarobić sprzedając gry przez PSN?
Ile można zarobić sprzedając gry przez PSN?

Aleksander Kaczmarek, 26 sierpnia 2010, 15:37

Firma analityczna FADE (Forecasting and Analyzing Digital Entertainment) przygotowała swój pierwszy raport poświęcony sprzedaży gier poprzez PlayStation Network. Platforma ta nie cieszy się jeszcze tak dużą popularnością jak konkurencyjna Xbox Live Arcade, ale daje niezłe perspektywy zarobku twórcom takich produkcji jak DeathSpank czy Joe Danger.

Wieści ze świata (StarCraft II, Darkspore, Team Fortress 2) 26/08/10

Piotr Doroń, 26 sierpnia 2010, 13:42

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o prezentach dla uczestników Blizzcon 2010, specjalnym serwisie dla fanów Darkspore, końcu The Chronicles of Spellborn, a także nowej grze PopCap Games. Zapraszamy do lektury.

Square Enix limituje rozwój postaci w Final Fantasy XIV
Square Enix limituje rozwój postaci w Final Fantasy XIV

Marcin Skierski, 26 sierpnia 2010, 13:15

Kto miał do czynienia chociaż przez jakiś czas z grami MMO ten wie, że jest to niezwykle uzależniający gatunek. Rozgrywka tak naprawdę się nie kończy, wobec czego wiele osób potrafi spędzać przed taką pozycją po kilkadziesiąt godzin tygodniowo. Firma Square Enix chce temu zapobiec zapowiadając kontrowersyjny system w Final Fantasy XIV.

Poradnik: Mafia II

Redakcja GRYOnline.pl, 26 sierpnia 2010, 12:28

„Nieoficjalny poradnik do gry Mafia II zawiera przede wszystkim bardzo szczegółowy opis przejścia wszystkich piętnastu rozdziałów, składających się na kampanię dla pojedynczego gracza.” - „Stranger”

Nadchodzi biblijne MMO
Nadchodzi biblijne MMO

Adrian Werner, 26 sierpnia 2010, 12:25

Gry przeglądarkowe rozwijają się w ostatnich latach w niesamowitym tempie. Kolejne tytuły tego typu wyrastają jak grzyby po deszczu, biorąc na tapetę różnorodne tematy. Zapowiedziana właśnie produkcja firmy FIAA GmbH z pewnością jednak zalicza się do oryginalnych pozycji, ponieważ jej fabułę i świat oparto o opowieści zawarte w Biblii

LEGO Star Wars III: The Clone Wars – nowe szczegóły
LEGO Star Wars III: The Clone Wars – nowe szczegóły

Jakub Wencel, 26 sierpnia 2010, 12:06

Jeśli mogło wydawać się, że romans Traveller’s Tales ze światem Gwiezdnych Wojen dobiegł już końca wraz z przeniesieniem obu trylogii na ekrany komputerów w wersji klockowej, nie można było być bardziej w błędzie. W lutym informowaliśmy, że powstaje trzecia część serii, tym razem traktująca o wydarzeniach zwanych Wojnami Klonów.

Dungeon Defenders nowym hitem serwisów dystrybucji cyfrowej?
Dungeon Defenders nowym hitem serwisów dystrybucji cyfrowej?

Piotr Doroń, 26 sierpnia 2010, 12:05

Niezależne studio deweloperskie Trendy Entertainment przedstawiło pierwsze szczegóły na temat swojej nowej produkcji. Dungeon Defenders – bo tak brzmi jej tytuł – zostanie utrzymane w konwencji fantasy i będzie łączyć w sobie elementy gry akcji, cRPG, a także pozycji z gatunku tower defense.

Guild Wars 2 - wysyp informacji o profesji Nekromanty
Guild Wars 2 - wysyp informacji o profesji Nekromanty

Marcin Skierski, 26 sierpnia 2010, 11:26

Twórcy Guild Wars 2 nie ustają w prezentowaniu kolejnych szczegółów na temat swojego dzieła. Tym razem na oficjalnej stronie ujawniono kolejną klasę postaci dostępną do wyboru w tej grze MMO. Najnowsza aktualizacja dotyczy Nekromanty (ang. Necromancer), a wraz z informacjami na jego temat zaprezentowano też kilka nowych screenów i materiałów filmowych.

Problematyczny start Elemental: War of Magic

Piotr Doroń, 26 sierpnia 2010, 10:13

Podobno człowiek uczy się na własnych błędach. Podobno, gdyż w przypadku firmy Stardock oraz jej dyrektora generalnego Brada Wardella ta mądrość ludowa ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Wbrew wszelkim, racjonalnym przesłankom, doprowadzili oni bowiem do powtórzenia ubiegłorocznej sytuacji z niezwykle problematycznym startem gry Demigod.

Ujawniono Dead State - zombiakową grę roleplaying
Ujawniono Dead State - zombiakową grę roleplaying

Adrian Werner, 26 sierpnia 2010, 10:11

Ponad rok temu po raz pierwszy pisaliśmy o trwających pracach nad zombiakowym RPG tworzonym przez byłych pracowników deweloperów takich jak Troika czy Obsidian. Jego autorzy postanowili, że najwyższy już czas, by oficjalnie ujawnić swoje dzieło i podzielić się z fanami pierwszym zestawem screenów.

Pełna lista piosenek z Rock Band 3 potwierdzona
Pełna lista piosenek z Rock Band 3 potwierdzona

Szymon Liebert, 26 sierpnia 2010, 09:51

Firma Harmonix ujawniła kompletną listę piosenek, które znajdą się na dysku z Rock Band 3. Produkcja trafi do sprzedaży w październiku tego roku i wprowadzi kilka modyfikacji do świata gier muzycznych. Główną z nich będzie obecność nowego instrumentu - klawiszy. Z tego względu twórcy teoretycznie mogli dodać kilka utworów z ciekawymi partiami klawiszowymi.

Nowe sterowniki od ATI (Catalyst 10.8) z obsługą anti-aliasingu w StarCraft II
Nowe sterowniki od ATI (Catalyst 10.8) z obsługą anti-aliasingu w StarCraft II

Marcin Skierski, 26 sierpnia 2010, 09:20

Na oficjalnej stronie AMD/ATI pojawiły się nowe sterowniki do kart graficznych tej firmy. Tym razem zostały one oznaczone numerem 10.8 i wprowadzają kilka poprawek, poprawiając też wydajność w niektórych grach. Szczególnie zainteresowani powinni być posiadacze StarCraft II: Wings of Liberty.

Ubisoft udostępnił demo gry R.U.S.E.
Ubisoft udostępnił demo gry R.U.S.E.

Piotr Doroń, 26 sierpnia 2010, 08:47

Zgodnie z wtorkową obietnicą, firma Ubisoft udostępniła na Steamie demo pecetowej wersji innowacyjnej strategii czasu rzeczywistego o tytule R.U.S.E. Pozwala ono wziąć udział w pojedynczej misji, zaprojektowanej specjalnie na potrzeby demonstracji.